postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » רשות הטבע והגנים דורשת פיצוי עבור הפסקת הגבייה בחוף בית ינאי – ההכרעה בידי שר האוצר

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רשות הטבע והגנים דורשת פיצוי עבור הפסקת הגבייה בחוף בית ינאי – ההכרעה בידי שר האוצר

נושאים חדשות, רווחה ושירותים חברתיים ב 8.05.17 23:25

קבוצת ים חופשי – עמק חפר בראשות ד"ר הדר פרנקו ממשיכה להיאבק נגד הגבייה. שר הפנים אריה דרעי, בתוקף אחריותו על חופי הרחצה, הורה לרשות להפסיק את הגבייה, אך היא ממשיכה לפעול נגד החוק ולגבות דמי כניסה לחניון. לפי כתבה בערוץ 10 הרשות דורשת פיצוי על הפסקת הגבייה, וההכרעה בידי שר האוצר משה כחלון

רשות הטבע והגנים ממשיכה לגבות תשלום בחופי רחצה בניגוד להנחיית שר הפנים

קבוצת ים חופשי עמק חפר: למרות שמשרד הפנים הורה להפסיק גביית תשלום בחופי בית ינאי ופלמחים, רשות הטבע והגנים ממשיכה בגבייה. להלן מכתב שנשלח לנציגי ציבור בבקשת עזרה להפסקת הגבייה בחופי בית ינאי ופלמחים

לקריאה נוספת

ב-2 באפריל נפתחה עונת הרחצה בחופים שמנהלת רשות הטבע והגנים וביניהם חוף בית ינאי.

לאחר מחאה שנמשכת למעלה משנה, עדיין לא פורסמה החלטת רשות הטבע והגנים להפסיק את גביית דמי החניה כנוהל עקיף של דמי כניסה לחוף בית ינאי. וזאת, למרות שהנושא כבר נידון אצל היועץ  המשפטי לממשלה, וניתנה לשר הפנים אריה דרעי הסמכות לקבוע את נהלי הכניסה לחוף – שכן הוא נמצא כגן לאומי שעיקרו חוף רחצה ולכן יש להכפיפו לחוק הסדרת מקומות רחצה.

שר הפנים הורה כבר בספטמבר 2016 כי יש לאפשר כניסה חופשית לכלל המתרחצים וזאת לאור העדר חניון חינמי במרחק של ק"מ רבים מהחוף, ולמעשה העדר גישה לחוף הבינעירוני למעט ברכב.

למרות הוראת השר והחלטת היועץ המשפטי לממשלה, מסרבת הנהלת רשות הטבע והגנים להפסיק את הגביה בחוף בית ינאי.

מודל הגביה מאז שנת 2014 הינו גביה בכל ימות השנה 24 שעות ביממה וזאת בניגוד לכל חוק ומשפט בישראל וכמובן מהווה פגיעה בזכויות הציבור בנגישות למשאבי הטבע.

לפני חג הפסח פורסם בחדשות ערוץ 10 במסגרת סדרת הכתבות "כביש החוף" של אלי לוי כי שר הפנים הורה לרשות הטבע והגנים להפסיק את הגביה בחופיה וכעת רשות הטבע דורשת פיצוי כספי. לכן ההכרעה הועברה לידי שר האוצר משה כחלון.

ב-7 במאי פורסמה כתבה בגלי צה"ל על הגבייה הלא חוקית המתבצעת על ידי רשות הטבע והגנים. כמו כן, פעילי ים חופשי הגישו ליו"ר ועדת הפנים בקשה לדיון בבעיה, אך היו"ר ח"כ דוד אמסלם לא קבע תאריך לדיון עד כה. ח"כ תמר זנדברג (מרצ) תגיש הצעת חוק בעניין.

הדר פרנקו מבקשת מפעילים ומאזרחים לפעול להגברת השקיפות של רשות הטבע והגנים ולבקש ממנה לפרסם את ההכנסות שלה מחוף בית ינאי ומכל החופים האחרים שהיא מנהלת. למיטב ידיעתה כבר שנים לא פורסמו נתונים אלו בשקיפות הנדרשת מרשות ממשלתית. חוף בית ינאי הינו חוף ריווחי מאד גם מגביית כניסה אסורה וגם מכל פעילות כלכלית נוספת כגון עגלת הקיוסק, ביטוח ממפעילים של שירותי ים, השכרת כסאות ומכירת פחם וקרח.

ד"ר הדר פרנקו גלאור בשם אלפי פעילי ים חופשי.

להלן הכתבה ששודרה בגלי-צה"ל

 

הבוקר בגל"צ: משרד הפנים הורה להפסיק גביה בחניונים של חוף בית ינאי ופלמחים אבל רשות הטבע והגנים עדיין מסרבת. בשבת כמובן יקר יותר. אייטם של ניתאי ענבי בהשתתפות ח"כ Tamar Zandberg תמר זנדברג והדר פרנקו

Posted by ‎הדר פרנקו‎ on Saturday, May 6, 2017

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

  1. עמית :

    כולם צודקים. הכניסה לים צריכה להיות חופשית, רשות הטבע והגנים צריכה לקבל כסף והמדינה צריכה לקחת אחריות.

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

    רשות הטבע והגנים היא תאבת בצע. היא מקבלת מספיק כסף מגבייה בכניסה לגנים לאומיים. הגבייה בחופי רחצה היא לא חוקית, ואין שום מקום לדרישת הרשות שתקבל פיצויים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.