חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התנועה לאיכות השלטון – להחזיר את הקרקע שניתנה בפולג בנתניה לרשות מקרקעי ישראל

נושאים דיור, תכנון ובניה, דעות, מכתבים, משפט ופלילים ב 16.03.17 0:13

מנהל מקרקעי ישראל העביר בפטור ממכרז לחברת "קאש אנד קארי" קרקע להקמת מרכז שיווק סיטונאי למזון באזור התעשייה פולג בנתניה. הקרקע הפכה לשטח מסחרי ובכך הפרה החברה את ההסכם עם המנהל. התנועה לאיכות השלטון פנתה על כך לרשות מקרקעי ישראל

בשנת 1992, מנהל מקרקעי ישראל העניק לחברה פרטית בשם "קאש אנד קארי" 33 דונם באזור התעשייה פולג – בפטור ממכרז – בתנאי שיקימו על הקרקע מרכז שיווק סיטונאיים למזון, זאת במטרה לסייע בהורדת יוקר המחייה. 

בשנת 2014 באותה שנה נודע לתנועה לאיכות השלטון כי בעקבות הפרת ההסכם, ניהלה רשות מקרקעי ישראל מו"מ עם החברה בעניין הפרת ההסכם, ואף הודיעה כי יש כוונה לפתוח בהליכים משפטיים נגדה. זה לא קרה. התנועה לאיכות השלטון פנתה לרשות מקרקעי ישראל  בדרישה לקבל את החומרים הנוגעים להתקשרויות עם החברה. החברה עתרה לבית-המשפט נגד רשות מקרקעי ישראל כדי שלא תמסור את המידע לתנועה לאיכות השלטון.

ביולי 20166 בימ"ש פסק כי המידע הוא ציבורי, וכי העובדה ששטח קרקע עצום בגודלו שניתן לידיים פרטיות בלי מכרז ומשמש היום כשטח מסחרי גרידא, בניגוד לייעוד המקורי, הוא עניין ציבורי לכל דבר – ולכן הציבור צריך וזכאי לקבל את המידע המלא שנוגע אליו.

התנועה לאיכות השלטון פנתה במכתב לרשות מקרקעי ישראל בדרישה לקבל את כל המידע בעניין. לפי המידע שהתקבל התברר כי הרשות ידעה משך 9 שנים על הפרת החוזה עם החברה. במקום לקחת את הקרקע בחזרה, הרשות מתמהמהת.

להלן מכתב ששלחה התנועה לאיכות השלטון בדרישה שהרשות, האמורה לדאוג לאינטרס הציבורי, תפעל להחזרת הקרקע לחזקתה

 

‏ט"ז אדר, תשע"ז  14/03/2017

לכבוד

מר עדיאל שמרון, עו"ד, המנהל הכללי, רשות מקרקעי ישראל

הנדון: מיצוי ההליכים המשפטיים אל מול חברת קאש אנד כארי בעניין מרכז הקניות "יכין אלכסנדרה"

סימוכין: פנייתנו מיום 01.09.2014, 23.10.2014, 24.11.2014, 22.01.2015; תשובת הממונה על חופש המידע מיום 03.11.2014, 28.12.2014

בשם התנועה למען איכות השלטון בישראל, ע"ר, (להלן: "התנועה") הננו פונים אליך כדלקמן:

עניינה של פניה זו בפרשה מסואבת וארוכת השנים, אשר דומה היה כי הייתה אמורה להגיע לקיצה כבר לפני מספר שנים, ואשר במרכזה עומד מרכז קניות אשר נבנה על קרקע שהוענקה בפטור ממכרז, למטרה ציבורית, ומבלי שהיזם ממלא אחר תנאי החוזה אליו התחייב.

רשות מקרקעי ישראל, הגוף האמון על השמירה והפיתוח של המשאב הנדיר והמתכלה שהוא מקרקעי ישראל, דומה כי נרדמה בשמירה, ומשך שנים רבות נמנעה מנקיטת הצעדים מחויבי המציאות כנגד מרכז הקניות וכנגד היזם העומד בראשו.

לפיכך, ומתוך המידע הנמצא בידינו, נתכבד לפנות אליכם במכתב זה, ובדרישה כי רשות מקרקעי ישראל תפעל באמצעים העומדים לרשותה, וזאת על מנת להביא פרשה עגומה זו על פתרונה, ולהשיב לציבור את הכסף ואת המקרקעין היקרים אשר נגזלו ממנו לפני שנים רבות, תוך הפרת חוזה יסודית ובניגוד לכל דין. כל זאת, להלן

לעיון במכתב המלא: מכתב התנועה לאיכות השלטון לרשות מקרקעי ישראל

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.