אושר חוק המאגר הביומטרי

התנועה לזכויות דיגיטליות על מעבר החוק הביומטרי בועדה: כתם על ספר החוקים- נעתור לבג"ץ "אנו קוראים לאזרחי ישראל לעמוד על זכותם שלא להכניס את טביעת האצבע למאגר".

מאת רביב נאוֶה

על-אף ההסתייגויות, החוק המחייב הצטרפות למאגר הביומטרי אושר במליאת הכנסת בקריאה שלישית ברוב של 39 חברי כנסת מול 29.

על-פי החוק, כל אזרח שיחדש תעודת זהות ו דרכון יחויב למסור תמונת פנים באיכות גבוהה. טביעות אצבע יהיה ניתן לאכסן על גבי התעודה, ולא יהיה הכרח לצרפן למאגר. מי שיחליט לא לצרף את טביעות אצבעותיו למאגר ישלם "מחיר": התעודה שתונפק לו תהיה בתוקף לחמש שנים בלבד (במקום 10 שנים).

בתגובה למעבר חוק המאגר הביומטרי בוועדה בכנסת אמרה פרופ' קרין נהון מהתנועה לזכויות דיגיטליות: "היום מאשרת הכנסת חוק שרוב החכ"ים נגדו, אך בשל שיקולי שלמות קואליציה מצביעים בעדו. זהו כתם על ספר החוקים הישראלי. המאגר הביומטרי הוא אקט דורסני, אשר עלול להפוך את ישראל למדינת מעקב, ומסכן את בטחון התושבים שלה. תשע שנים של מאבק ציבורי, ושלוש וחצי שנים של ניסוי הוכיחו מעל לכל ספק כי אין צורך במאגר ביומטרי עבור תעודות חכמות. יש חלופות פחות דורסניות. הצלחנו במאבק שלנו להפוך את טביעת האצבעות לוולנטרית, ואנחנו קוראים לאזרחי ישראל למצות את זכותם ולא לתת את האצבע לאגירה במאגר. עם אישור הצעת החוק במליאת הכנסת תעתור התנועה לזכויות דיגיטליות לבג"ץ, במטרה למחות את החרפה הזו מעל ספר החוקים הישראלי".

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

3 Responses to “אושר חוק המאגר הביומטרי”

 1. נטע הגיב:

  עכשיו זה כבר סופי. הקואליציה נגועה בשיגעון.
  את האצבע צריך להפנות לכחלון, לא לביבי.
  (ביבי עברו כבר מאחוריו בין כה וכה).

  כל דבר שהאופוזיציה תתנגד לו – הקואליציה, כולל כחלון – תצביע בעד.

  ואל תגידו שלא הזהרנו:
  המהלכים מוצגים ככלכליים. האמנם? "מזה שנים שאנו יודעים כי אחת הבעיות של ישראל היא ההפרטה הגוברת, חלוקת המשאבים הציבוריים למעטים בעלי יכולת שמגדילים את כוחם וכל זאת "בחסותנו". בחסותנו? אכן כן, אנו בוחרים בנציגים שמאפשרים את המערב הפרוע הזה, ואת שקיעתה המתמשכת של ישראל הסוציאל-דמוקרטית. למרות הניסיונות לצייר מהלך זה כמהלך כלכלי, אין לו ולו דבר עם כלכלה – זהו מהלך פוליטי גרידא. בפסטיבל ראש פינה האחרון העלה שר התקשורת משה כחלון נקודה כואבת במיוחד: "חוסר התחרות בענף הסלולר". שוב ניסיון לצייר מהלך פוליטי כמהלך כלכלי". (הני זוביידה 14.12.09)
  http://www.blacklabor.org/?p=56237

  מדוע הקים כחלון מפלגה?
  ×›×™ האשימו אותו שבשבתו בליכוד עם נתניהו הצביע בעד החלטות אנטי חברתיות – אז הוא רצה, כדבריו, להיות אדון לעצמו, משוחרר ×™×¢× ×™ מאילוצים מפלגתיים.

  אז בבקשה.
  הרשימה ארוכה – מגן הדמוקרטיה ×™×¢× ×™.
  – חוק ההסדרה – http://on-the-left-side.org.il/%D7%97%D7%95%D7%A7-%D7%94%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%94-%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%A9%D7%AA%D7%91%D7%A9-%D7%90%D7%A6%D7%9C-%D7%9B%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%9F/

  – התקציב הדו- שנתי

  – חוק הדירה השלישית – לפי ×—×”"×› עזריה – אולי פוגע בקשישים שזו פרנסתם מדירות קטנות שרכשו לימי הפנסיה – אבל מה לעשות – אלה הדירות שצעירים יכולים לקנות, לא וילה בסביון. (מלחמת הסבתא בנכד).

  – השרפה ×”"לאומנית" בחיפה.

  – והצעתו של אלאלוף
  http://on-the-left-side.org.il/%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%A4%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%AA-%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%A9%D7%99/

  – הבריחה מאחריות בעניין מתווה ×”×’×– אחרי שהבטיח בבחירות שאין לו שום ניגוד עניינים בנושא.
  הרשימה עוד ארוכה, ולא יעזרו התירוצים.
  האיש אולי סימפטי אבל ימני אנטי ס"ד.

 2. ק. טוכולסקי הגיב:

  למישהו היה ספק לגבי זה שהחוק יעבור?
  הקואליציה הנוכחית מחוקקת בשיטתיות ומשנה את ספר החוקים בצורה שמהווה מהפכה משפטית הרבה יותר גדולה מכמה שופטים ימנים בבג"צ.

 3. לקסי הגיב:

  כמקובל לאחרונה…
  מי זכה במכרז (אם היה) למערכת המיחשוב שתרכוש / תשכור ותתחזק את כל הרכיבים (חמרה ותכנה) הכרוכים בקיום המאגר ובהרכשת הנתונים?
  מי תיווך?
  מי "גזר קופון"?
  מה היו העמלות למתווכים?
  סתם שואל

Leave a Reply