postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » המדייטק בחולון – העירייה מסרבת להכיר בוועד-העובדים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המדייטק בחולון – העירייה מסרבת להכיר בוועד-העובדים

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה ב 9.02.17 0:31

המדייטק, חברה עירונית בבעלות עיריית חולון מסרבת להכיר בייצוג של ועד העובדים שהתארגן ב"כוח לעובדים" במטרה לשפר את תנאי העסקתו. בראש העירייה מכהן ראש-עירייה ממפלגת העבודה

מאת: איתן קלינסקי

המדייטק בחולון, כואבים פצעי אוהבך הנאמן

אני הוא האוהב הכואב את פצעי המדייטק בחולון, מוסד אהוב עלי. אני מייצג רבים מתושבי העיר האוהבים והנהנים משלל הפעילויות התרבותיות המגוונת, שמתבצעות ב"מדייטק". אני אחד משבוייה ומאוהביה, המוצא עצמי כמו רבים כמעט כל יום במתחם תרבותי בו התברכה עירי, חולון. מתחם ה"מדייטק" כולל מוסדות תרבות כמו: ספריה, מוזיאון, תיאטרון, סינמטק ועוד מוסדות.

גילוי נאות, אני ובני משפחתי מינויים ב"מדייטק". מחדשים כל שנה את המינוי בשמחה. לכן אני מוצא עצמי קרוע, כאשר אני מתריס נגד התנהלותו של מוסד, שאני אוהב. קשה לי לגלות, שהמקום האהוב עלי, מתנכל להון האנושי העובד, לאותו הון אנושי הנושא את המוסד על כתפיו.

אני כותב שורות אלו תוך הבעת סולידאריות עם פרץ זעם מוצדק של כל עובדי ה"מדייטק" בחולון, שביום רביעי הביעו את מחאתם נגד תנאי עבודה מחפירים.

המנויים בוודאי אינם מודעים לעוצמת פער תמוהה בין השכר הגבוה והטבות רבות, המרפדות שכבה מאד מצומצמת של מנהלים ובין שכר עלוב ומחפיר ללא תנאים סוציאליים לחלק הארי של העובדים.

כואב למצוא את העובדים המסורים, אותם אנחנו פוגשים יום-יום באולמות, בספריות, במוזיאון, שנאלצו בלית ברירה להכריז על סכסוך עבודה. רוב רובם של העובדים, עליהם נשענת הפעילות היומית המבורכת, אינם מתקרבים לשכר מינימום, שכרם אינו מעודכן והם אינם מתוגמלים כלל על צבירת וותק במקום עבודתם. רבים מהם עובדים על פי שכר שעתי מגוחך של 26 שקלים לשעה.

כואב להיות עד ליחס של הנהלת העיר חולון, המונהגת על ידי מפלגת פועלים, כשהיא עוברת לסדר היום, שחברה עירונית בבעלותה מסרבת להכיר בייצוג של וועד העובדים שנבחר על ידי העובדים ומאורגן כדין באיגוד  מקצועי "כוח לעובדים".

רוב רובם של העובדים עליהם נשענת כל הפעילות היומית, שכאמור אינם מגיעים לשכר מינימום, מוצאים עצמם במצב בלתי סביר, שמסרבים להכיר בוועד העובדים שלהם, שרק מבקש להבטיח שכר נאות לעובדים ולהפסיק את התופעה של שכר שעתי ירוד ולהבטיח את מתן מלוא התנאים הסוציאליים לכל עובד.

מצער, שמוסד השוקד על פעילויות תרבותיות וערכיות שומט את הקרקעית הערכית, שמצדיקה את קיומו, כשהוא מסרב  בטענות מגוחכות לנהל מו"מ עם וועד עובדים, כי החברה אינה חברה אחת, אלא שלוש ישויות נפרדות, וזאת למרות שכל היחידות פועלות במתחם אחד תחת חברה אחת, דירקטוריון אחד(!!!) ויועץ משפטי אחד.

כואב לי, שמוסד אהוב עלי פוגע בהון האנושי עליו הוא נשען.

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

3 תגובות

 1. ידידיה :

  הפרטה שמתנכלת לציבור העובדים

  מה שהתחיל במערכת החינוך בהעסקת מורים בתנאים מחפירים של עובדי קבלן, ממשיך בחינוך המשלים במימדים הרסניים של העסקת כ-90% של ציבור העובדים החינוכי.
  ההבדל היחיד הו שבמדייטק קם וועד עובדים שהחליט לומר לאר ! החליט לומר די!!

 2. איתן קלינסקי :

  תןדה למגיב ידידיה

  במערכת החינוך כיום כ-15% מהמורים עובדים במסגרות של חברות קבלן או עמותות בשכר שעתי ממוצע של 30 שקל ללא תנאים סוציאליים וללא ביטחון תעסוקתי.

  בחברות העירוניות, המפעילות תחומי תרבות וחינוך משלים, הנגע של שכר שעתי הפך לנגע ממאיר.

  גם עובדים ששכרם הוא חודשי נמנע מהם שכר בהתאם להכלה אקדמית, קידום, משכורת בהתאם לוותק ועוד.

  עובדי המדייטק בחולון מהווים דוגמא לאחרים, כיצד לקחת את גורלם בידיהם ולהיאבק על זכויותיהם.

 3. ליאורה פור - המשמר החברתי חולון :

  מאחורי ההידרדרות במצב המדיאטק, עומדת ההחלטה של ראש העיריה לעשות ככל יכולתו לשמור את המקום למנכ"לית העיריה היוצאת חנה הרצמן.
  עם פרסום דו"ח מבקר המדינה, חנה הרצמן אינה ראויה לכהן בשום תפקיד ציבורי, לרבות בחולון !

  מ"מ יכול מקסימום לכהן חצי שנה. וראש העיריה בניגוד לחוזר משרד הפנים גרם לכך שיאריכו שוב ושוב את המינוי לממלא מקום מנכ"ל אבל ללא סמכויות. אין אבא ואין אמא לעובדים הללו.

  בהצלחה לעובדים במאבקם הצודק !

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.