חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הסתדרות המורים – ההסכם שחתם וסרמן עם משרד החינוך פוגע במורים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות ב 5.02.17 0:54

מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן חתם בשלהי כהונתו על הסכם עם משרד החינוך המתנה את ביטול מכסות המורים שיקודמו בדרגה בהפחתת טבלאות השכר. להלן פנייה של מורה המלינה על העוול שנגרם למורים. בהמשך הודעה המבשרת כי מזכ"לית הסתדרות המורים תבקש לבטל הסכם זה

1.2.2017

פגיעה בשכר עובדי הוראה ותיקים.

אנו המורים הוותיקים בדרגות 7-9 הופתענו לגלות בתלוש המשכורת של חודש ינואר שהשכר המשולב שלנו נפגע, וגם הגמולים שמבוססים עליו. מדובר בהפחתת שכר של מאות שקלים לחודש!!!

ההורדה בשכר הינה רטרואקטיבית מתחילת שנת הלימודים . התוספת שנקבעה על פי הסכם השכר לבעלי הדרגות הגבוהות הופחתה מ-8.5%  ל-7.5% וכל זה בהסכמתה של הסתדרות המורים.

קשה לנו להבין כיצד שוב ושוב פוגעים במורים הוותיקים ומקלים ראש בזכויותיהם. ראשית, הפנסיה שלנו נפגעה עם המעבר לאופק החדש. שנית, ישנם מורים רבים שהגיעו לדרגה 9 כשנותרו להם עוד שנים רבות במערכת, ואין להם שום אפשרות קידום. משכורתם תישאר כפי שהיא עד הפנסיה.  הסתדרות המורים הבטיחה שייצרו עוד אפשרויות קידום לבעלי הדרגות הגבוהות, והיום ההבטחה התחלפה בגזירה חדשה וכואבת – קיצוץ שכר. הקיצוץ הוא תולדה של הסכם שנחתם על ידי הגוף שאמור לייצג אותנו- האמנם?

מדוע  החליטו לקשור את שכרם של המורים מעוכבי הדרגה, בגריעת השכר מהמורים הוותיקים?

השכר שאנו מקבלים לאחר שנים  של עשייה מגיע לנו בזכות ולא בחסד: אנו מחנכים דורות שלמים של תלמידים להישגים, לערכים, לאהבת הארץ והאדם, והכל באהבה ובתחושה של שליחות. עתה יש בליבנו תחושת אכזבה קשה, שהופקרנו הן על ידי משרד החינוך והן על ידי הסתדרות המורים. התחושה הקשה מלווה את כלל המורים משום שנוצר חוסר אמון במערכת ובעמידה מאחורי הסכמים. מי יודע איזו תוספת יבטלו במחטף הבא?

אנו דורשים לבטל לאלתר את הגזירה  ולא לתת יד להסכמים הפוגעים בשכרם ובזכויותיהם של המורים והגננות.

בברכה

מורים וותיקים וכאובים

 

יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים: "אנו דורשים לבטל את הסכם קידום בדרגות שפוגע באלפי עובדי הוראה"

יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים, פנתה היום (29.1.17) למשרד החינוך בדרישה לבטל את ההסכם, שנחתם בספטמבר 2016  ולנהל מו"מ מרתוני עד להגעה להסכם חלופי לטובת עובדי הוראה כך שלא יפגעו בשכרם.

זאת, לאחר שביום ה' האחרון הודיע משרד החינוך לאלפי עובדי ההוראה בדרגות  7-9 על ניכויי שכר בגין ההסכם.

"אי אפשר לדבר על חשיבות החינוך ועל חיזוק מעמד המורה באופן תיאורטי כשבמציאות משרד החינוך והאוצר נותנים ידם לפגיעה בשכר. אני לא אתן יד לקיום הסכמים קיבוציים שפוגעים בשכר עובדי ההוראה. ההסכם שנחתם עם קודמי בתפקיד, בשעה שהיה בשלהי  כהונתו, פגע באלפי מורים. בן – דויד  הבהירה: "מה שהיה לא יהיה. האיגוד המקצועי בראשותי דואג לשכרם ולרווחתם של עובדי ההוראה, ולא נרפה גם בעניין זה."

בן דויד הוסיפה: "אני דורשת לבטל את ההסכם ולהחזיר את כל ניכויי השכר שקשורים בהסכם זה. פניתי למשרד החינוך והאוצר לקיים מו"מ מיידי, עד לחתימת הסכם אחר שישמור על זכויות עובדי ההוראה מחד, ומאידך יבטל את המכסות כפי שהובטח.

פרופ' ירון זליכה, היועץ הכלכלי של הסתדרות המורים: יפה בן דויד , המזכ"לית, צודקת בטענותיה. "לצערי, ההסכם נתן מענה חלקי למצוקות קשות שהיו קיימות, אבל יצר בעיות חדשות. אומנם הוא ביטל את המכסה שהגבילה את קידומם של עובדי ההוראה בדרגה, תוך כדי דרישה להשתלמות, אבל במקביל הפחית את טבלאות השכר. יש למצוא פתרון מלא לביטול המכסות וזאת מבלי ליצור בעיות של הפחתות שכר".

פורסם באתר "הסתדרות המורים"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. גליה :

  המזכלית הזמנית מגלגלת עיניים לאחר שכסגנית למזכל היא וחונטת סיעת אמי אפשרו לו לעשות כל העולה על רוחו בהסתדרות המורים. העיקר שלא יזיזו אותם מהכיסא ויזמינו אותם לנופשים בחול. עכשיו הם מבקשים את אמון הציבור: ציבור המורים, ההורים, הממשלה … ושלמו לזליכה שינקה את שמם. גועל נפש . בבחירות ב16 במאי כל מי שעייניו בראשו ושכל בקודקודו מצביע נחל. אין שום אפשרות אחרת מתקבלת על הדעת.

 2. אודי פריד :

  והמזכלית הזמנית שהיתה סגניתו 6 שנים.
  לא ידעיה?
  לא שמעה?
  לא ראויה!

 3. Adi :

  חבל מאוד שמזלזלים במורים כך. היחס למורים הוא בעצם היחס לתלמידים ולעתיד המדינה . משום מה בארץ ישראל לא הבינו את זה. אחר כך שלא יתפלאו אם ישארו במערכת רק חסרי הברירה או אלה שלא צריכים את העבודה למטרות פרנסה..
  ואז יוכלו להמשיך להגיד כמה חופשות יש למורים ושהחינוך בארץ אינו ברמה רצויה.
  צריך לעשות מהפכה מהיסוד ולהחליף על הדרך את הסתדרות המורים הרקובה כל כך.

 4. כרמן ינובסקי :

  שלום
  אני כמו הרבה מורים/מורות נפגעתי בגלל ההסכם שאותו נחתם ללא גיבוי של ציבור המורים. מצפה לתיכון וביטול של הסכם הפוגע בזכויות שלנו המורים שנשמתינו בכיתות ובכל אחד מהתלמידינו .

 5. דרור :

  ואיפה אתם המורים?

  במשך שנים בוחרים (כן כן!!) באדם מושחת לייצג אותם, ובסוף בוכים שהוא דפק אותם

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.