postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הרס אום אל-חיראן – עוד עוולה נעשתה בישראל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הרס אום אל-חיראן – עוד עוולה נעשתה בישראל

נושאים דיור, תכנון ובניה, דעות, פוליטי ב 19.01.17 1:04

עוולה נעשתה היום בישראל, עוד אחת, אחת מני רבות. הרס הבתים בקלנסואה בשבוע שעבר לא השיג את מטרת הספין שלו אז הממשלה הגבירה הילוך בחיפושים אחר משהו שישכיח את כישלונותיה ושחיתות העומד בראשה מסדר היום הציבורי

מאת: ק. טוכולסקי

 עוד עלילת דם

השר ארדן הוא שר כושל, מי שהיה בעבר למרות שלא ברור לי כל כך למה, אחת מהתקוות לעתיד במחנה הימין הוא שר בטחון פנים כושל. המשטרה תחתיו נחשפת פעם אחר פעם כארגון לא יעיל, לא אמין, בעל תרבות ארגונית מפוקפקת במקרה הטוב. מה יעשה שר כושל כשהארגון שהוא אמון עליו נכשל, ייקח אחריות? לא בישראל. הוא יעסוק בהסתה. ארדן עוד לא התנצל על ההסתה כנגד הציבור הערבי בעלילת הדם הידועה כאינתיפאדת ההצתות" וכבר הוא עוסק שוב בהסתה. אלו לא ימים פשוטים להיות שר בממשלה שמונהגת בידי מושחת כושל, צריך כל היום לייצר ספינים להסיט את זעם הציבור ממך ולהסית כנגד אחרים מזדמנים.

לא ברור עדיין מה היה האירוע שהצית את התבערה באום אל חיראן, פיגוע דריסה או תאונה. מה שברור הוא שמשטרה כושלת והשר הכושל שלה דאגו לכותרות שהתקשורת הממושמעת מפיצה בחדווה על "פיגוע דריסה", העדויות מהשטח חלוקות אבל הכותרות חד משמעיות. ככה הסתה עובדת באמצעות עיתונות לא ראויה כמו ויינט ווואלה, באמצעות 360 מפגינים ברשת. עיתונות שלא שואלת שאלות, אלא מנפחת כותרות, מאפשרת לממשלה צמאת דם וגזענית ולמשטרה כושלת, לחמוק מדיון בשאלה איך לעזאזל בשנת 2017, שוטרים פותחים באש חיה על מפגינים ואיך לעזאזל בשנת 2017, אזרחים במדינת ישראל מפונים ללא הסכמה מביתם רק כי הם א. חיים בישראל ולא בקולוניה שלה וב. לא יהודים.

ממשלת ישראל הנוכחית, ממשלה לא ראויה, שגורמת לקודמתה להראות כמו ממשלה נורמאלית אחרי שגם היא הייתה עלובה וגרועה מאין כמותה, השקיעה בחודשים האחרונים אין ספור מאמצים בהתמודדות עם 40 משפחות של פולשים שהגדילו לעשות ולא הסתפקו בפלישה לארצו של עם אחר אלא פלשו גם לאדמותיהם של אנשים אחרים. מה לא עשתה הממשלה בחודשים האחרונים, לאיזו דרגה של התרפסות והתחנפות היא לא ירדה בפני הקוזאקים הגוזלים של עמונה? מה לא הוצע להם כדי שיחזירו את מה שגזלו? כסף, אדמה חלופית, אתנן של הרס בתי אחרים, ולא די להם.

בו בזמן ממשלת ישראל חלשה על שודדים, הורסת יישוב שקיים כבר 60 שנה, שתושביו הגיעו לאן שהגיעו בפקודת ממשלת ישראל, רק כדי להקים יישוב חדש לבני לאום אחר. כמה עוד נשמע על הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון מפי אנשים שהם לא דמוקרטים? כמה עוד נשמע שבישראל המיעוט הערבי הוא שווה זכויות? הפער בין הדימוי העצמי של הישראלים למציאות כל כך גדול שבעיני כל מתבונן מבחוץ אנחנו נראים כדמוקרטיה בדיוק כמו הרפובליקה הדמוקרטית של צפון קוריאה.

השר לביטחון פנים ארדן, עסק מהבוקר בהסתה כנגד חה"כ איימן עודה, שנורה באירוע בידי כוחות הביטחון. בזמן שבעולם כולו ראו את חבר הפרלמנט הבכיר של המיעוט הערבי בישראל מתבוסס בדמו על אדמת אום אל חיראן, השר לביטחון פנים הכושל תלה בו את האחריות לאירוע והמשיך לקבוע כעובדה שהדריסה באום אל חיראן הייתה פיגוע ולא נגרמה כדברי עדי ראיה במקום מהעובדה שהשוטרים פתחו באש על הרכב הדורס לפני הדריסה ושהנהג הפגוע איבד שליטה על הרכב.

משר אחראי הייתם מצפים להרגעת הרוחות, לדאגה שחקירה רצינית של האירוע תיעשה. הייתם מצפים גם להבעת צער על האלימות. מהשר טרדן אפשר לצפות רק לספינים בשירות הביבי-בוס שלו, שצריך שהציבור לא יתעסק עכשיו בשחיתות שלו אלא בדברים אחרים. משר אחראי הייתם מצפים שאת אותן הערכות על האפשרות של אלימות, שהוא מספק לגבי פינוי עמונה, הוא יספק גם לגבי פינוי בנגב. אבל שוב – לא. השר ארדן לא סופר ערבים ולא אכפת לו מהם, הם לא מתפקדים בהמוניהם לליכוד כמו הגזלנים מהשומרון.

עוולה נעשתה היום בישראל, עוד אחת, אחת מני רבות. הרס הבתים בקלנסואה בשבוע שעבר לא השיג את מטרת הספין שלו אז הממשלה הגבירה הילוך בחיפושים אחר משהו שישכיח את כישלונותיה ושחיתות העומד בראשה מסדר היום הציבורי. במקום פתרון צודק והולם, במקום קידום והשקעה מקבל הציבור הבדואי בנגב ממדינת ישראל רק אלימות ושימור מצבו העלוב הקיים. ממשלת השחיתות והכישלון, ממשלת ימין קיצוני מופרעת מדינית, חברתית וכלכלית, ממשלה כושלת שעוסקת בשוד הציבור ונותנת לו שנאה והסתה במקום רמת חיים טובה שלום וביטחון, שרדה עוד יום. ראשיה עוסקים בהסתה והעיתונות הלא ראויה שותה את הספין שלהם בצימאון ובחוסר יכולת כמעט מוחלט לערער על הגרסה הדי צולעת של המשטרה. מדינת ישראל ממשיכה להידרדר, עלילת דם אחת אחרי השנייה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , ,

3 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לאף אחד אין מושג מדויק על מה שקרה שם היום.

  התקשורת לצורותיה הייתה צריכה לציין את זה.
  לדרוש בירור יסודי.
  להזכיר איך רק אתמול בכיר במכבי אש הסביר שהם לא מסיקים מסקנות ללא בדיקה יסודית ושהבדיקה היסודית לא מצאה הצתות שניתן להוכיח שהיו על רקע לאומני.

  אבל –
  את המסרים של אנשי הימין על הצתות לאומניות השמיעה התקשורת לגוניה בקול תרועה רמה.
  את המסקנות הסופיות – בקול חלושה.

  יכול להיות שזה יהיה המקרה לגבי אום אל – חיראן.
  זה לא מצחיק – דם נשפך והתקשורת כבר משתמשת בסימני קריאה במקום בסימני שאלה.

  היה שם בלגן לא קטן. אין מידע מצולם ברור. וכבר יודעים מה היה. זה די נמאס.

  לגבי שאלת הבדואים בנגב – זה לא הסיפור של קלנסואה. ממש לא אותו הסיפור.

  ועל עמונה – מה יש להוסיף? שוב ושוב ושוב מתבקש בית המשפט לדחות את הסיפור – ונענה.

  אין ספק – מי שהדוולה איתו – עושה חיים והדוולה היא עם היהודים, אבל לא עם כולם.

 2. נגה תדמר :

  פגישה, חצי פגישה...

  וכדאי לא לשכוח דבר נוסף. בדבריו בטלביזיה חזר ח"כ אימן עודה פעמים אחדות על המידע כי הוא השתתף לילה קודם בפגישה שמטרתה היתה להגיע לאיזה הסכמות בנוגע לאום אל חיראן. הפגישה הופסקה ובמקום זאת ניתנה למשטרה הוראת ההתנפלות על המקום. אז מי אחראי לפקודה להפסיק את הפגישה – ומדוע?

 3. ק. טוכולסקי :

  לגבי הפגישה בלילה יכול להיות שאנשי אום אל חיראן באו בדרישות לא הגיוניות כמו שמפרסם ליבסקינד במעריב היום מהצד השני הצביעות של ליבסקינד לא יודעת גבולות.
  בעמונה הדרישות כן הגיוניות? איפה עוד בישראל המנהל מפנה אנשים שהועברו בידי המדינה לאדמות מדינה באלימות?
  היחס של האליטה השלטת לאנשים שאינם אנשי שלומם מחפיר ועלילת הדם שהממשלה מפיצה כבר יומיים בראשות השר טרדן היא חרפה לכולנו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.