חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אמנסטי אינטרנשיונל – דו"ח על הפרת זכויות אדם של סטודנטים בסודן

נושאים זכויות אדם, חדשות ב 19.01.17 0:49

דו"ח חדש של אמנסטי אינטרנשיונל חושף את הפרת זכויות האדם של סטודנטים דארפורים בסודן

דו"ח חדש של תנועת זכויות האדם אמנסטי אינטרנשיונל בשם "ללא חקירה, ללא עונש"

חושף את האופן שבו מערכת הביטחון של ממשלת סודן מסמנת סטודנטים פעילים פוליטית מדארפור ומתנכלת להם בשיטתיות ובאלימות. בשנת 2015 נעצרו ועוכבו כ-200 סטודנטים מדארפור ו-13 סטודנטים נהרגו באוניברסיטאות שונות בסודן. "הדו"ח רלוונטי במיוחד בישראל שבה דארפורים רבים שהיו סטודנטים ואקדמאים בארצם"

העימות המזוין בסודן קשור עוד מראשיתו בהפרות של זכויות אדם, בפרט העימות המתמשך משנת 2003 בחבל דארפור. בתוך כך, סטודנטים פעילים פוליטיים מדארפור חווים על בשרם הפרה של זכויות האדם שלהם לא רק בחבל הארץ ממנו באו, אלא ברחבי סודן כולה.

במהלך השנים האחרונות תיעדה תנועת זכויות האדם אמנסטי אינטרנשיונל את הסימון של אותם סטודנטים וההתנכלות של סוכני רשות הביטחון הסודנית כלפיהם, ואת תיוגם כתומכים של קבוצות חמושות. כך, העימות הפך הן לתירוץ לרדיפתם והן למסווה להפרה של זכויות אדם לא רק בדארפור, אלא גם בשאר חלקי המדינה. הדו"ח "ללא חקירה, ללא עונש" שהתפרסם לאחרונה חושף את מסכת הרדיפות המופנית נגד סטודנטים שמוצאם מהשבטים האפריקאים בדארפור ודפוס חוזר של אפליה והשתקה, עינויים, מעצרים שרירותיים והוצאות להורג.

להודעה זו מצורפים קטעים מן הדו"ח שתורגמו לעברית, עדות אחת הנפגעות שתורגמה לעברית, הדו"ח המלא באנגלית, ההודעה המלאה לעיתונות באנגלית וקישורים להורדת תמונות רלוונטיות מאתר אמנסטי אינטרנשיונל.

ראש קמפיין פליטים באמנסטי אינטרנשיונל ישראל, עופר אתר, מסר בעקבות הדו"ח: "בדו"ח הדרמטי שמתפרסם היום נחשף עוד נדבך של הרדיפה והפשעים נגד הדארפורים בסודן, שמצטרף לשורה של דו"חות על מעשי הזוועה במדינה נגד השבטים האפריקאים בדארפור, בנילוס הכחול ובדרום קורדופן. נושא הדו"ח רלוונטי במיוחד בישראל, שבה חיה קהילה של מבקשי מקלט שנמלטו מהטיהור האתני בסודן, ובתוכה רבים שהיו סטודנטים ואקדמאים בסודן ומכירים על בשרם את המעצרים, העינויים והאלימות שמתועדים בדו"ח".

אתר הוסיף, בהתייחס לדארפורים שנמצאים בישראל: "מתוך 2,225 בקשות מקלט של דארפורים משרד הפנים נתן החלטה רק בבקשת מקלט אחת. במקביל, בקיץ האחרון אף נחשף שמשרד החוץ הישראלי פועל להתקרבות למשטר הסודני. בסודן כבר 14 שנים מתבצע רצח עם, אבל בישראל משרד החוץ מתקרב לפושעים במקום לגנותם ומשרד הפנים מתעלם מהפליטים במקום לקבלם. לא ניתן להתעלם מפשעים נגד האנושות ולא ניתן להתעלם מקרבנותיהם. הגיעה השעה שמדינת ישראל תפעל בהתאם".

לעיון בדו"ח: ללא חקירה ללא עונש

הודעה מאת גיל נווה, ראש יחידת תקשורת ודוברות אמנסטי אינטרנשיונל ישראל

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.