חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המשטרה, האוצר ופרקליטות המדינה הרסו 11 בתים בקלנסווה

נושאים חדשות, עלו ברשת ב 11.01.17 0:48

המשטרה בשיתוף היחידה הארצית לאכיפת דיני תכנון ובנייה במשרד האוצר ובליווי פרקליטות המדינה הרסו 11 בתים בקלנסווה. תגובת הרשימה המשותפת: זה פשע והכרזת מלחמה נגד התושבים. ראש העירייה התפטר במחאה על ההריסה

כוחות משטרה הגיעו ביום שלישי לקלנסווה והרסו 11 מבנים לא חוקיים שנבנו בשטח פתוח מחוץ לגבול התכנית המאושרת של העירייה. המהלך נעשה בשיתוף היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה של משרד האוצר בליווי פרקליטות המדינה. בעקבות הריסת הבתים הודיע ראש העיר עבד אל-בסט סלאמה על התפטרותו. סלאמה אמר לוואלה! כי "זה רגע שראש רשות לא יכול לעבור לסדר היום".

לפי משרד האוצר, המבנים כולם היו בשלבי בנייה שונים, לא מאוכלסים, ונבנו על קרקע בייעוד חקלאי ללא היתר ובניגוד לתכנית המחוזית והארצית באזור רווי תשתיות לאומיות. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שיבח את כוחות המשטרה על מבצע הריסת המבנים הבלתי חוקיים. "המבצע המורכב מבטא יישום שוויוני באכיפת החוק בישראל כפי שצריכה אכיפה להיות", אמר.

סלאמה, בן 57, המכהן בתפקידו זה שלוש שנים וזו הקדנציה הראשונה שלו, אישר את דבר התפטרותו בשיחה עם וואלה! NEWS, אף שלא הגישה אותה בפועל. "אני מוחה נגד כל המדינה. אני ראש רשות, נבחרתי בשביל 23 אלף תושבים, שלוש שנים, מנסים בכל כוחנו לשמור על האינטרסים של התושבים וגם של המדינה, גם על הבריאות וגם על הביטחון, על חיים משותפים, יהודים וערבים. כל מה שמבקשים מאתנו, אנחנו מנסים לשמור כמה שיותר על שקט וביטחון. פתאום באים להרוס בתים וראש הרשות לא קיים

פורסם באתר וואלה

 

הרשימה המשותפת מגיבה להרס הבתים בקלנסווה, ובהודעה שהוציאה הסיעה נכתב כי "מבצע הריסת 111 בתים שבעליהם בנו אותם על קרקע פרטית בעיר קלנסווה, הוא פשע חסר תקדים והכרזת מלחמה כנגד תושבי קלנסווה והציבור הערבי. האזור והבתים נמצאים בהליכי תכנון, והממשלה וזרועותיה אצו להרוס באופן הפגנתי, הריסה שבה התגאה השר לביטחון פנים, גלעד ארדן".

עוד הוסיפה הרשימה המשותפת כי אין ספק שמבצעים הריסות בציבור הערבי בשל גזילת הקרקעות בעמונה ובשל המשבר בו נמצא ראש הממשלה והימין. כגודל החקירה כך גם גודל ההריסה ומספר הבתים המשלמים מחיר תמורת גחמות ממשלת הימין, בנוסף למחדל התכנוני של משרדי הממשלה, המתבטא באי אישור תכניות המתאר ואי הרחבת שטח השיפוט ביישובים הערבים.

הרשימה המשותפת כינסה דיון, היום בצהריים, וחבריה נמצאים בדרך למקום ההריסות. יחד עם ועדת המעקב תקיים המשותפת דיונים ותקבל החלטות . הרשימה המשותפת תגיש הצעת אי אימון בממשלה בנושא הריסת הבתים בחברה הערבית.

עוד הוסיפה הרשימה המשותפת  כי היא מזהירה מהמשך מדיניות הריסת הבתים, ומדגישה כי הציבור הערבי לא ישב בחיבוק ידיים ויגן על זכותו לקורת גג.

פורסם ברדיו 93 fm

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.