חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דנה זילבר – היועץ המשפטי לממשלה קיצץ סמכויותיה בשטחים הכבושים

נושאים חדשות, משפט ופלילים ב 5.01.17 1:24

אביחי מנדלבליט קיצץ את סמכויותיה של המשנה ליועץ המשפטי עו"ד דנה זילבר בעיסוקה בשטחים הכבושים וביטל את תפקיד המומחה המרכז את הטיפול בשטחים בלשכתו. כך בדיווח של רביב דרוקר

היועץ המשפטי לממשלה החליט לקצץ בסמכויותיה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד דנה זילבר. כך דיווח רביב דרוקר בכתבה על כך בתכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10. לפי הדיווח, היועץ המשפטי לממשלה העביר הודעתו במייל לפני שלושה ימים, בתיאום עם עו"ד דנה זילבר. עד קיצוץ זה במשרד היועץ המשפטי היה משנה שפיתח מומחיות במה שקורה בשטחים. הוא היה מרכז את הטיפול בהתנחלויות כמו מגרון, בית האולפנה, עמונה ועוד.

לפי הנאמר בכתבה, לא יהיה יותר במשרד היועץ המשפטי בעל תפקיד שירכז את הטיפול בשטחים. כל מחלקה תרכז חלק. ולמעשה, ההתייחסות אל השטחים הכבושים תהיה כמו אל כל מקום אחר במדינת ישראל.

לדעתו של דרוקר, זו "סוכרייה ענקית לימין". הימין סימן את עו"ד דנה זילבר כאויב. שרת המשפטים איילת שקד הזמינה אותה בזמנו לשיחת נזיפה לאחר שזילבר כתבה חוות-דעת בעניין החטיבה להתיישבות. לימין יהיה נוח שעו"ד דנה זילבר לא תשב בדיונים על עמונה.

דרוקר גם ציין שהמשנה הקודם, מייק בלס, סומן גם הוא על-ידי הימין כאויב שמאלני.

דיווח זה של רביב דרוקר מעיד על כוחו של הימין, הפועל בכל המישורים כדי לחזק את עצמו. בהצעות-חוק, ברחוב, בהפגנות התומכות בעד אלאור עזריה עם הרשעתו ובהכרזות הדורשות חנינה של מנהיגי הימין. במינוי בעלי תפקיד ימניים ובהדרת בעלי-תפקיד שאינם מיישרים קו עם דרך הימין. בהפעלת לחצים לקבלת כספים ובקבלת תקציבים לצורכי ההתנחלויות ולמימוש דרכו של הימין.

הכתבה מלמדת גם על היועץ המשפטי לממשלה. אם בראשית מינויו הייתה תקווה שלא יהיה יועץ מגונן על ראש הממשלה שאינו מגן על האינטרס הציבורי, כפי שהיה היועץ הקודם, הרי בקיצוץ סמכויותיה של המשנה ליועץ המשפטי בשטחים, ניתן ללמוד כי היועץ המשפטי לממשלה משרת את צורכי הימין ולא את האינטרס הציבורי. ההתייחסות אל השטחים הכבושים כשווים אל מדינת ישראל היא קבלה ויישום של ערכי הימין השואף לספח את השטחים למדינה. וזו תוספת למה שכבר הראה היועץ המשפטי שהוא נאמן לראש-הממשלה ואינו שש להורות על חקירה משטרתית נגדו, גם לאחר שהגיע מידע מחשיד על  ראש הממשלה. מנדלבליט שימש נאמנו של ראש-הממשלה כשהיה מזכיר הממשלה. נראה כי הוא ממשיך לשמש נאמנו גם בתפקידו החדש.

הימין משלח טלפיו לכל עבר ומכרסם בשלטון החוק ובדמוקרטיה. נראה כי גם לשכת היועץ המשפטי לממשלה חוסה תחת טלפיים אלה.

הביאה את המידע לפרסום: דליה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.