חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מרצ כאופוזיציה, הציעי תכנית פעולה חלופית למדיניות הממשלה

נושאים דו-קיום, דעות, פוליטי ב 2.01.17 0:49

אולק נצר פונה לחברי-הכנסת של מפלגת מרצ ומבקש מהם לשרטט אלטרנטיבה בהירה וחדה למדיניות הממשלה הנוכחית בצורת תכנית פעולה חלופית. להלן הצעתו לתכנית כזו

תוכנית עבודה למרצ – הצעה ל- 2017

רקע:  נבחרי מרצ ממלאים כראוי את תפקידם בכנסת. מרצ מצליחה לעכב פה-ושם יוזמות חקיקה וצעדים הפוגעים בנשים, בלהט”בים, בעניים, באזרחים חילוניים ובתושבים הערבים.  ואולם מרצ אינה מצליחה לחולל שינוי בזרם הסוחף את העם ימינה ומחזק את המשטר החותר להנציח את האפרטהייד והופך את ישראל למדינת עריצות בעלת אתוס לאומני-דתי.  למרצ אין תוכנית או דרך מעשית להתמודד נגד המשטר ולהתמודד על נפש-העם.

למרצ אין גם תוכנית פתרון מעשי צודק ודמוקרטי לבעיות החברה והביטחון, ואף לא תוכנית איך לחזק את רוחם של תומכיה. מרבית תומכיה מאמינים שהמצב במדינה נואש, הסחף הימני מתעצם ואין מה לעשות אלא לדאוג לעצמנו ולהקל על הקורבנות על ידי פעולה הומניטרית. כל זאת, תוך ציפייה פסיבית לפתרון חיצוני כלשהו, מתישהו, שגם מעורר פחד של מלחמה. אדם ישר הדואג לעתיד משפחתו וילדיו בארץ, היה רוצה אך אינו יכול למצוא במרצ גורם רלוונטי בשיקוליו.

 1. מרצ תחליף את כרטיס-הביקור הציבורי שלה מהסתמי, "מרצ – השמאל של ישראל" למחויב, "מרצ – לשחרור ישראל מהכיבוש".
 2. מרצ תקרא לכל אזרחי ישראל להתנגד למדיניות ההתנחלות בשטחים על ידי מרי אזרחי בלתי אלים, כל אחד ואחת כיכולתו וכהבנתו, כל עוד הממשלה ממשיכה במדיניות ההתנחלות. אם מרצ תחליט מה יהיו אמצעי המרי האזרחי שהיא תנקוט הם ייוודעו בהמשך, אבל גם ללא פרוט כלשהו, מרצ תקרא לאזרחי ישראל לצאת במרי אזרחי. צרוף המלים "מרי אזרחי", הוא לבדו, יעלה יסוד חדש בשיח הציבורי שכיום מתאפיין בטשטוש הזוועה המוסרית של הדיכוי בשטחים ובהשלמה עם עוולות המשטר.
 3. מרצ תפרסם את תוכניתה המדינית המעשית, הניתנת כולה לביצוע כאן ועכשיו על ידי הממשלה, ללא צורך בהסכמת הפלסטינים או של גורם כלשהו חוץ מישראל. מרצ תעשה מאמץ להפיץ את תוכניתה כך שכל ישראלי, גם אם הוא תומך המתנחלים, יידע ויבין, שמרצ דורשת מהממשלה להפסיק מייד את ההתנחלות, אבל לא דורשת שום נסיגה מהשטחים או ויתור לערבים (לא צריך פרטנר כדי להוציא את דיבוק ההתנחלות מגופה היפה של ישראל).
 1. וזאת כל התוכנית:
 • יוזמת שלום ישראלית עכשיו, כולל הכרזה פומבית שאיננו רוצים לשלוט בעם אחר!
 • הפסקת כל בנייה חדשה ופינוי מתנחלים מהשטחים מעכשיו,לא בכוח, אלא עידוד של אלה המוכנים להתפנות מרצון;
 • הצבא נשאר בשטחים עד שייחתם הסכם שלום עם הפלסטינים שיבטיח את הביטחון.
 1. מרצ לא תשתתף בשום ממשלה עתידית אם תוכניתה לא תכלול הפסקת התנחלות מייד והפסקת כל בניה בהתנחלויות. מרצ תראה בהפסקת מדיניות הגזל והעושק תנאי לקידום כל תוכנית עתידית לפתרון מדיני והסכם שלום.
 2. שלבי ביצוע:
 • הנהלת מרצ תארגן מפגשים של חברים ואוהדים, עד 20 משתתפים למפגש, כדי להחיות את השיח הציבורי הדמוקרטי הישיר שהתדרדר לשפל-המדרגה של "טוקבקים". במפגשים ידונו בהצעת תוכנית העבודה הזאת ויעלו הצעות לניסוחי רעיונות במלים שישמשו את פעילי מרצ במאבק הסברה על לב העם שלנו ועל דעת הציבור .
 • לאחר סבב הדיונים הנהלת מרצ תכנס את ועידת המפלגה כדי לאמץ את התוכנית ולצאת איתה לציבור.
נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.