התנועה לזכויות דיגיטליות: לא להצטרף למאגר הביומטרי

הוועדה הביומטרית בכנסת החליטה להאריך את פיילוט המאגר הביומטרי בחודשיים נוספים. היועץ המשפטי של התנועה עו"ד יהונתן קלינגר קורא לאזרחים לסרב להצטרף לפיילוט. בעוד חודשיים יוכלו לקבל את אותה התעודה בלי שטביעות האצבע שלהם ישמרו במאגר

 לאור החלטת הועדה הביומטרית קוראים בתנועה לזכויות דיגיטליות לאזרחי ישראל שלא להצטרף למאגר עד שיוודא המצב החוקי בנושא

 לאור הארכת הפיילוט הביומטרי קוראים בתנועה לזכויות דיגיטליות לאזרחי ישראל שלא להוציא תיעוד חכם לפחות בחודשיים הקרובים. בתנועה מסרו כי: "קול ההגיון מתחיל להישמע בכנסת. כבר עכשיו מבינים חברי הכנסת כי אין שום צורך בטביעות האצבע, והחוק המוצע שמונח על שולחן הכנסת לא עומד לחייב את האזרחים להכניס את טביעות האצבע למאגר. אנחנו מאמינים ומקווים שאורו של השכל הישר ימשיך להאיר על תהליכי החקיקה בכנסת וכי המאגר יבוטל, גם אגירת טביעות האצבע וגם אגירת תצלומי הפנים. אך בינתיים, בתקופת אי הוודאות, אנו קוראים לאזרחי ישראל שלא לקחת דרכונים או תעודות זהות ביומטריות, לפחות עד שיתקבל החוק המקל בנושא".

היועץ המשפטי לתנועה לזכויות דיגיטליות, עוה"ד יהונתן קלינגר אמר בתום הדיון כי: "בעוד ששר הפנים החליט כבר שטביעות האצבע של אזרחים לא ישמרו במאגר הביומטרי, מגיע משרד הפנים ומסביר שהוא אינו ערוך לכך ודורש חודשיים שבהם הוא לא יאפשר לאזרחים לקבל תעודות חכמות בלי שיתנדבו לניסוי ויתנו את טביעת האצבע שלהם. אנחנו קוראים לאזרחים לסרב להצטרף לניסוי שכן בעוד חודשיים יוכלו לקבל את אותה התעודה בלי שטביעות האצבע שלהם ישמרו במאגר". עוד הוסיף קלינגר "העובדה שמשרד הפנים מגיע בתירוץ של אי מוכנות היום לא חדשה, ואני לא מצפה שהם יעשו משהו אחר בסוף הפיילוט. עוד פתאום אחרי שהשר החליט שאין טביעות אצבע הם עוד עשויים לבוא עם תירוץ שהם לא יכולים למחוק את הטביעות".

הודעה מאת ניר הירשמן

Tags: , ,

Leave a Reply