משרד התחבורה מרע את שרות התחבורה הציבורית בפריפריה

האוטובוסים בקו 386 של חב' מטרופולין ערד-באר שבע-ערד לא ייכנסו לתחנת הרכבת באר שבע צפון/אוניברסיטה חברת מטרופולין מגלגלת את הכדור אל משרד התחבורה
מאת: יעקב לקס

תושבי ערד הופתעו ביום א' האחרון כאשר האוטובוסים מערד ואליה בקו 386 חדלו להיכנס לתחנתם הצמודה לתחנת הרכבת צפון/אוניברסיטה בבאר שבע.
האוטובוסים יעצרו בשדרות בן גוריון.  תחנה 6 הצמודה לתחנת הרכבת (ראו מפה) בוטלה ובמקומה יעצרו האוטובוסים בתחנות שבשדרות בן גוריון (6 מבאר שבע לערד ו-9 מערד לבאר שבע).

386

החברה הודיעה את השינוי בדף שהונח בתחנת האוטובוסים המרכזית בערד ולפיו האוטובוסים יעצרו בתחנות חדשות בשד' בן גוריון. מרחק הליכה של כמה מאות מטרים וחציית נתיב תחבורה עמוס ביותר.

תושבים רבים המעוניינים להשתמש בשרותי התחבורה הציבורית נוסעים לבאר שבע אל תחנת הרכבת המדוברת.

השרות חשוב מאוד לנוסעים עמוסי מטען, בעיקר חיילים.

התושבים מעדיפים את תחנת האוניברסיטה בדיוק בגלל שהאוטובוסים נהגו לעצור בסמוך מאוד לתחנת הרכבת, מרחק של כעשרים מטרים.

לשם השוואה, מרחק ההליכה מעמדת ההורדה בתחנה המרכזית בבאר שבע אל תחנת רכבת באר שבע מרכז הוא הרבה יותר גדול.

תושבי ערד מתכוונים לפעול בדרכים מגוונות כדי להחזיר את השרות לרמה הטובה הקודמת.

ממטרופולין נמסר בתגובה "ככלל, החלטות על מסלולי קווים ותחנות עצירה הינן באחריותו של משרד התחבורה בלבד, ואנו פועלים בהנחייתו. בהתייחס לפנייתכם, נסביר כי בעקבות תוספת קווי השירות של "דן בדרום", אשר נכנסים למתחם הרכבת, הוחלט על-ידי משרד התחבורה להוציא את הקווים הבינעירוניים אל מחוץ למתחם תחנת הרכבת, ובכלל זה את קווי מטרופולין. במקום זאת יעצרו הקווים בתחנות חדשות אשר הוצבו ברחוב בן גוריון, הסמוך לכיכר, בכניסה לתחנת הרכבת. מטרופולין ליוותה את המהלך באמצעות פרסומים בתקשורת המקומיות ומול הרשויות על מנת לעדכן את הנוסעים טרם יישום ההחלטה. מעבר לכך, שאלות נוספות בנושא זה יש להפנות למשרד התחבורה".
ממשרד התחבורה לא התקבלה תגובה.

(הידיעה תתפרסם גם בעיתון "הצבי")

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

One Response to “משרד התחבורה מרע את שרות התחבורה הציבורית בפריפריה”

  1. תמר בן יוסף הגיב:

    ברוכים הבאים למועדון. וכל מי שרוצה לחוות תחבורה ציבורית במלוא תפארתה, מוזמן לביקור אצלנו במבשרת ציון- מרכז תחבורתי לא-ידידותי ל-50 אלף תושבי פרוזדור ירושלים.

Leave a Reply