חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יוזמות קרן אברהם – מדוע גרשה ישראל פעילים חברתיים חשובים?

נושאים דו-קיום, עלו ברשת ב 18.12.16 0:08

רשומה בפייסבוק חושפת כי פעילים חברתיים מאנגליה שהוזמנו על-ידי יוזמות קרן אברהם, הפועלת בתחומי חינוך וחברה לחיים משותפים של יהודים וערבים, לא הורשו להיכנס לישראל. הפעילים הם נציגי ארגון הפועל ביותר מחמישים מדינות בתחומי חינוך ובריאות

יוזמות קרן אברהם היא עמותה העוסקת בחינוך לחיים משותפים בין יהודים לערבים, פועלת נגד תופעות של גזענות והפליה כלפי ערבים ופועלת בעד קידום שירותים שוויוניים לחברה הערבית. זוהי עמותה הפועלת לשוויון בין יהודים וערבים אזרחי ישראל ולמימוש ההבטחה שנכללה במגילת העצמאות ל"שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין" ולהשתתת "אזרחות מלאה ושווה" ליהודים ולערבים במדינה שהיא ביתו הלאומי של העם היהודי וביתם של אזרחיה הערבים.

במסגרת היוזמה לגיוס תומכים וכספים באירופה, הזמינה הקרן, בהסכמת משרד החוץ הישראלי, את נציגי הארגון  Muslim Hands הפועל בתחומי חינוך ובריאות בקרב כחמישים מדינות, כדי ללמוד על פעילות קרן אברהם בישראל.

ביום שישי הגיעו לשדה התעופה בלוד שני נציגי הארגון. להלן רשומה שפורסמה בפייסבוק של אמנון בארי סוליציאנו המספרת מה קרה לשני האורחים:

""לעולם לא אבוא למקום הזה יותר". עוד לא קרה שאנחנו מדברים על קרן אברהם ולא נשאלים האם גם מוסלמים משקיעים ותומכים בנו. באמת קרן אברהם לא נתפסת כיעד מובן מאליו ראשית כי הנושא היהודי –ערבי הפנים ישראלי לא נמצא בסדר העדיפויות שלהם, בטח שלא מול הכיבוש ונושא הישראלי-הפלסטיני, שנית בגלל שאנחנו גוף ישראלי המשתף פעולה עם הממשלה וכולו נרמול היחסים בין יהודים וערבים ושלישית כי רוב הפילנתרופיה המוסלמית נעשית באמצעות התארגנויות קהילתיות ודתיות.

בשורה התחתונה, אנחנו עושים מאמצים למשוך תומכים מוסלמים. לפני כשנה יצרנו, בסיוע אגודת הידידים שלנו באנגליה, קשר עם הארגון Muslim Hands. זוהי עמותה שנוסדה בזמן המלחמה בבלקן, כאשר מוסלמים בריטיים התחילו לגייס כספים לבניית כיתות, מרפאות וכיו"צ בבוסניה. הארגון הזה נהנה ממוניטין רב באנגליה ומחוצה לה, פעילותו ביותר מחמישים מדינות (בעיקר אפריקה ואסיה) לגיטימית לחלוטין. עד כדי כך לגיטימית שגורמים במשרד החוץ הישראלי שאיתם בררנו כדי להימנע מחוסר נעימות פוטנציאלי נתנו אור ירוק זוהר מבחינתם.

באומץ לב לא מבוטל, ותוך נכונות להתמודד עם ביקורת מצד ארגונים המתעבים ומחרימים את ישראל, הארגון הזה החליט להיענות להזמנה שלנו לבוא להתרשם איך בונים חברה משותפת יהודית-ערבית. הכנו עבורם שלושה ימים מלאים ממחר ועד יום שלישי, שכוללת ביקורים במיזמי חינוך לחיים משותפים (תלמידים יהודים לומדים ערבית וערבים לומדים עברית); מפגשי תלמידים; קורס למנהיגות ציבורית של נשים ערביות והתנדבות נוער ערבי ועוד ועוד

אתמול בערב הגיעו לנתב"ג שניים מבכירי הארגון: מקסוד אחמד, מנהל קשרי קהילה, ואיפראן חאן, מנהל התכניות. אחרי לילה במעצר הם גורשו הבוקר לאנגליה .מקסוד אחמד, הנושא תואר OBE (מסדר האימפריה הבריטית) הניתן ע"י המלכה למי שפעלו באופן יוצא דופן למען החברה, שחטאו שבא לישראל לראות איך ערבים ויהודים חיים ביחד, סימס לי בארבע וחצי בבוקר בדרך מהמעצר למטוס, "לעולם לא אבוא למקום הזה יותר"."

פורסם בפייסבוק של אמנון בארי סוליציאנו

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. רפי לאופרט :

  מי אמור לענות על כותרת המאמר?

  בכל מה שנכתב בו אין לכך תשובה

 2. פוקסי :

  תודה על הפוסט . טוב , כותב הפוסט לא הניח אפילו למה נעשה כדבר הזה ? אלא שעל פי בירור ראשוני , והרי אפשר היה להניח מראש , אכן , היו פה כנראה שיקולי ביטחון של השב"כ . כנראה שרשויות אזרחיות , לא גילו התנגדות לכניסה שלהם אכן . אבל , אפשר להניח , שהשב"כ מטעמים חסויים , מנע מהם כניסה . קשר ל – BDS מהווה בדרך כלל פקטור מחשיד , פה לא הבנתי שיש קשר אליהם . אני עוד אברר בהמשך . פה למשל אפשר לקרוא :

  http://www.haaretz.com/israel-news/.premium-1.759636

  תודה

 3. פוקסי :

  חייב להודות , מאוד מוזר , אותה קרן אברהם , גוף כנראה נקי מפעילות עויינת , אפילו עזרו בהכשרת שוטרים במדינת ישראל .

  מאידך , גם אותו הגוף : muslim hands גם עושה רושם ראשוני שאין עליו משהו ממשי חשוד . כנראה שמידע חסוי כלשהוא בידי השב"כ , או סתם אי רצון לקחת סיכון מינימלי , מה שהוא פסול ביותר אם היה מסתבר כך . אם יהיה לי זמן , אחקור עוד בדבר ….

  תודה

 4. מערכת עבודה שחורה :

  לרפי,
  אכן אפי. השאלה ללא תשובה. מדוע גרשו פעילים חברתיים מהארץ? קרן אברהם היא קרן מפורסמת ביוזמות חינוך ובקירוב יחסי יהודים ערבים. למה לא לכבד את מה שהיא עושה?

 5. נטע :

  פעולה אוטמאטית?

  העדר חשיבה גמישה עם מבט לטווח ארוך?

  פחדנות לשמה?

  בביטוי לשסעים במשרד החוץ?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.