postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הקואליציה למאבק בתאונות בניין: האם הבטיחות נכללה בשיקול משרד השיכון על יבוא 5 חברות מסין?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הקואליציה למאבק בתאונות בניין: האם הבטיחות נכללה בשיקול משרד השיכון על יבוא 5 חברות מסין?

נושאים דיור, תכנון ובניה, עלו ברשת ב 27.11.16 1:24

משרד השיכון הודיע לאחרונה על חברות הבנייה הזרות שנבחרו לפעול בישראל כקבלניות מבצעות בנייה. 5 מהן מסין, הידועה בתאונות פועלי הבניין ובפיקוח חלש על בטיחותם. לאחרונה אירעו בסין אסונות בענף הבניין. מה יעשה משרד השיכון כדי לשמור על בטיחות העובדים הזרים

מאת: הדס תגרי

הדס תגרי פרסמה בפייסבוק הקואליציה למאבק בתאונות בניין:

74 עובדים נהרגו בהתמוטטות פיגומים באתר לבניית מגדל קירור בתחנת כוח בסין, שם רמת הבטיחות באתרי הבנייה ובמפעלים ירודה ביותר; 5 מתוך 6 חברות הבנייה הזרות שנבחרו לאחרונה לבנות בישראל הן מסין

ביום חמישי האחרון (24.11.16) התרחש אסון רב מימדים באתר לבניית מגדל קירור לתחנת כוח פחמית במחוז ג'יאנגשי שבמזרח סין, לאחר שמערכת פיגומים קרסה. 74 פועלים נהרגו בהתרסקות, שהתרחשה בזמן של חילופי משמרות עובדים. על פי אחד הדיווחים, קריסת הפיגומים נגרמה כתוצאה מקריסתו של עגורן צריח. זהו האחרון בסדרה של אסונות ענק במפעלים ובאתרי בנייה בסין, על רקע רמת בטיחות ירודה במפעלים ובאתרים בסין. כך לדוגמה, באפריל האחרון נהרגו 18 פועלים באתר בנייה לאחר שמנוף בו קרס. רמת הבטיחות הירודה מיוחסת לפיקוח רגולטורי חלש, שחיתות, והאצת תהליכי ייצור על חשבון בטיחות.

לפני חודש הודיע משרד השיכון על 6 חברות הבנייה הזרות שנבחרו לפעול בישראל כקבלניות מבצעות בנייה – מתוכן 5 חברות סיניות. אי אפשר היה להבין מהפרסומים השונים כי המכרזים כללו בחינה של הרקורד הבטיחותי של החברות או הרקורד שלהן בנושא זכויות עובדים, ואלו אמצעים ננקטו כדי להבטיח את ביטחונם וזכויותיהם של העובדים, לרבות האפשרות המעשית לפקח על הנעשה בחברות הזרות שעובדיהן דוברים סינית, ובפרט נוכח משאביו הדלים של הפיקוח על בטיחות העובדים בישראל. סטנדרט הבטיחות בעבודה הנהוג בסין, כפי שהוא מצטייר בדיווחים על האסונות הללו, מעצים את הצורך בקבלת תשובות לשאלות אלה.

 

אתר ביזפורטל דיווח ב-10 באוקטובר כי :

"משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון הכריזו הבוקר (ד') על שש חברות בנייה זרות שנבחרו במסגרת 'קול קורא' וייכללו במאגר החברות הזרות לצורך ביצוע עבודות בניה למגורים בישראל. חמש מהחברות מסין והשישית מפורטוגל, ואלה נבחרו מתוך 50 חברות שהגישו מועמדותן.

החברות עתידות להתחיל לפעול בישראל במהלך השנה הקרובה, וזאת לאחר שנבחרו במסגרת הליך בחירה שבו הן הוכיחו שיש להן ניסיון בינלאומי, יכולת ביצוע ואיתנות פיננסית. החברות עמדו בתנאי הסף הבאים: מחזור הכנסות שנתי בהיקף של לפחות 300,000,000 דולר בממוצע לשנה מפעילות בענף הבניה והתשתיות; שיעור מלאי של ציוד וחומרים לבניה של לפחות 30% מכלל הרכוש הקבוע של החברה; ניסיון קודם של ביצוע 15 פרויקטים שונים של בניה למגורים מחוץ לישראל בהיקף של 3,000 מ"ר לפחות בכל פרויקט כאשר מתוכם לפחות פרויקט אחד שהינו בנין מגורים מעל 15 קומות; ופרויקט אחד לפחות במדינה שאינה "מדינת האם" של החברה ושאינה ישראל.

מטרת הבאת החברות הינה הקטנת הפער בין ההיצע והביקוש במשק, הגדל כושר הייצור הענפי, העלאת רמות הפריון בענף וקיצור משך זמן הבניה. החברות ייבנו בנייני מגורים בישראל וכן ינהלו פרויקטים של בניה למגורים כגורם האחראי על כל ההיבטים ההנדסיים והביצועיים של הפרויקט.

שר האוצר משה כחלון: "הדרך הנכונה להגדיל את מלאי הדירות בישראל היא על ידי חיזוק שרשרת האספקה: החל מהגוונת חומרי גלם ועד הכנסת חברות בניה חדשות שיאיצו את הבניה בישראל. כוח אדם מיומן ואיכותי הוא אמצעי קריטי להגדלת ההיצע שיסייע לצמצם את הפערים בביקוש".

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: "שוק הדיור בישראל סבל בשנים האחרונות ממחסור בכוח אדם, מאיטיות וממשאבים יקרים. החברות הזרות, המיומנות בשיטות בניה ייחודיות, שלא תמיד קיימות בנסיון הישראלי, יביאו גם טכנולוגיות וכוח אדם מומחה בתחומו, כדי לקצר את משך הבניה ולהוזיל עלויות".

החברות הזוכות:
Beijing Construction Engineering Group Co. Ltd
חברה בבעלות ממשלתית סינית אשר עוסקת בתחום הבניה מאז שנת 1953 ומשרדיה הראשיים ממוקמים בבייג'ינג. היקף ההכנסות של החברה עומד על למעלה מ- 2 מיליארד דולר והיא מעסיקה עשרות אלפי עובדים בעולם. החברה ביצעה פרויקטים רבים בתחום הבניה למגורים במספר רב של מדינות בעולם, בין היתר החברה בנתה בסין, ארצות הברית, אנגולה, אוסטרליה, הרפובליקה של קונגו ומאוריציוס.

Jiangsu First construction Corporation
חברת בניה ותשתיות בבעלות ממשלתית סינית. הנהלת החברה ממוקמת בעיר נאנג'ינג בסין. לחברה מחזור הכנסות של למעלה מ- מיליארד וחצי דולר. החברה הוקמה בשנת 1949 ולה ניסיון של עשרות שנים בביצוע פרויקטים מורכבים בבניה למגורים. בין היתר בנתה החברה בנייני מגורים רבי קומות בסין ובסינגפור.

Everbright International Construction Engineering Corporation
החברה ממוקמת בבייג'ינג בסין, והיא בעלת ניסיון רב בבנייה למגורים במספר מדינות כולל בסין, מלזיה וערב הסעודית. כמו כן ביצעה החברה בעבר פרויקטים רבים בתחום התשתיות האזרחיות השונות. מחזור ההכנסות של החברה עומד על למעלה מ- מיליארד דולר.

JiangSu NanTong No. 2 Construction Engineering (Group) Co., Ltd
החברה ממוקמת בעיר ננטונג, מחוז ג'יאנגסו, בסין. עוסקת בבנייה למגורים, בניית תשתיות, הפעלת מנופים ומתקני הרמה בסין, בסינגפור ובקנדה. מחזור ההכנסות של החברה בשלוש השנים האחרונות עומד על למעלה מ- 4 מיליארד דולר. החברה הוקמה בשנת 1985 והיא מעסיקה מעל 3000 מהנדסים ועשרות אלפי עובדים נוספים.

China Haushi Enterprise Co Ltd
החברה, אשר משרדיה הראשיים ממוקמים במחוז גואנגדונג בסין הוקמה בשנת 1982 והיא בעלת ניסיון עשיר בבניה למגורים בסין ובהונג קונג. החברה הקימה בשנים האחרונות עשרות פרויקטי בניה למגורים בהיקף של מעל 2 מיליון מ"ר בנוי. מחזור ההכנסות של החברה עומד על למעלה מ- מיליארד דולר והיא מעסיקה אלפי עובדים.

Mota Engil Engenharie E Construction, S.A 
החברה אשר הוקמה בשנת 2006 ומעסיקה אלפי עובדים ממוקמת בעיר פורטו בפורטוגל. לחברה ניסיון עשיר בבניה למגורים בתחום הבניה הרוויה בפורטוגל ומחוצה לה ובין היתר בנתה החברה פרויקטי מגורים בצ'כיה, פולין, ופרו. מחזור ההכנסות של החברה הממוצע בשלוש השנים האחרונות עומד על למעלה מ- 400 מיליון דולר."

פורסם בביזפורטל

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

4 תגובות

 1. נטע :

  אין פטנט שהשר כחלון לא מנסה – הוא עוד עלול להצליח –
  מרוב פטנטים תתפוצץ בועת הנדל"ן בקול רעש גדול ותגרור אחריה את כל המשק.

  מרוב פטנטים (שחלק מהם סותרים אחד את השני), נקבל בנייה באיכות מפוקפקת, כאוס תכנוני, ולא עלינו -סלאמס חדשים.

  מעניין למה התכוון שר השיכון כשדיבר על "שיטות בנייה יחודיות, טכנולוגיות וכוח אדם מומחה בתחומו".
  מה זה אומר בעברית?

  ולא, לתגובה הזו לא מצורפים קישורים. זה לא מאמר.
  פשוט צריך לעקוב אחר הפרסומים בנושא, ולהתפלץ.

 2. נטע :

  ושכחתי לציין – תמורת כל ה"עושר" הבלתי מבוקר שמציע לנו כחלון הוא גם יצביע בעד סגירת תאגיד השידור הציבורי (נוסחה חלקלקה שתוציא אותו יפה נפש – תימצא בקלי קלות), וכך גם עניינו עמורה וסדום וכל השאר.

 3. נטע :

  וכך גם ענייני עמורה וסדום, וכל השאר, ממואזינים ועד לחוק הקפ החדש של משרד הבריאות.

 4. נטע :

  ואיך שכחתי את עניין ההגרלות?
  ממכונות הפיס ל- דיור למשתכן
  (לכבוד
  שמעון לוי
  רח' קק"ל 1 פתח -תקווה

  אנו שמחים להודיע לך שזכית בהגרלה בדירה בטבריה.
  אנו מאחלים לך בהצלחה

  בברכה
  בלה בלה בלה)

  והנה עוד משחק לחובבי ההימורים

  (לכבוד שמעון לוי
  רחוב הפיס 1 טבריה

  אנו שמחים להודיעך שזכית להיות בין 12.000 הראשונים שמכרו את דירתם בטבריה.

  אנו מודים לך על השתתפותך בהגרלה,
  בהצלחה

  בלה, בלה בלה).

  טוב, פה חייב קישור, כי זו הגרלה מיוחדת במינה שמבטיחה חיסכון צמוד למדד הדיור (כחלק מ"השיטה" להורדת מחירי הדיור. כן, כן).
  http://www.themarker.com/news/1.3120506?utm_content=%2Fnews%2F1.3120506&utm_medium=email&utm_source=smartfocus&utm_campaign=breaking-news&utm_term=20161113-07%3A11

  ועוד לא אמרנו כלום על התמ"א.

  נפלא.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.