חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אלדד יניב: איך ישראל קנתה צוללות שהצבא לא רוצה

נושאים דעות, משפט ופלילים ב 20.11.16 2:21

אלדד יניב תאר ברשומה בפייסבוק שלו את התנהלות ראש הממשלה והסובבים אותו בפרשת רכישת הצוללות מחברה גרמנית

תקשיבו טוב-טוב: זה האם-אמא של ההולילנד של ביבי: פרשת שחיתות הצוללות זו הפרשה הכי גדולה והכי מזעזעת שהייתה פה במדינה.היא גם הכי-הכי פשוטה להבנה:חברת הצוללות הגרמנית נוהגת לשחד בכירים בעולם כדי שיגרמו לממשלות לקנות צוללות.

הנה . אז אתם מבינים כבר לבד איך ישראל קנתה צוללות שהצבא לא רוצה.

בחור בשם מיקי גנור הוא הנציג בישראל של החברה הגרמנית המשחדת. מיקי גנור שואל את עצמו איך מתקדמים עם לשכנע את ישראל לקנות צוללות שהצבא לא רוצה.ואז מיקי נזכר שיש לו חבר מהצבא. תא״ל אבריאל בן יוסף. אז איך מתקדמים? מיקי בטח שאל את עצמו איך מקדמים את אבריאל החבר למרכז קבלת ההחלטות. זה הרי יפתור הכל. אז מיקי נזכר בדוד שמרון. הבנדוד של ביבי. זה שמחזיק לביבי את כל הכספים. כן אתם מכירים את שמרון. העורך דין של ביבי שתמיד מגיב בשמו.מיקי שוכר את דוד שמרון. שמרון מתחיל לתת עבודה. מה, שמרון יקבל שכר טרחה וישאיר ידיים בכיסים?

ואז מהשמיים: ביבי ממנה את בן יוסף, ההוא החבר של מיקי מהצבא למי שינהל את המשא ומתן עם הגרמנים המשחדים מאחורי הגב של הצבא שלא רוצה. ברור שבן יוסף החבר של מיקי מסכם עם הגרמנים המשחדים על קניית צוללות. ברור ששמרון הבן דוד של ביבי יהיה מבסוט. איך לא יהיה מבסוט. יש אוטוטו עסקה. שמרון הרי נשכר להיות לוביסט של העסקה.

אהה. ויש עוד עניין קטן. ביבי צריך לאשר את העסקה. נראה לכם שביבי לא יאשר? כמו גדול ביבי אישר. בוגי מתנגד? ביבי פיטר את בוגי יעלון שהתנגד, ומינה את איווט שהסכים. הנה הסיפור המלא:l

והנה תזכורת איך ביבי מזיז את בוגי וממנה את ליברמן:

אז עכשיו מה עושים? פונים למנדלבליט? נראה לכם שמנדלבליט יפתח בבדיקה? הרי חקירה נגד ביבי הוא לא יפתח אף פעם. את זה כבר הבנו. אז אולי נפנה למנדלבליט שיפתח בדיקה? הצחקתם את מנדלבליט. מנדלבליט נראה לכם פראייר? למה שיפתח בבדיקה. מנדלבליט ביקש אתמול מהפרקליטות לפתוח בדיקה – תחזיקו חזק – אם צריך לפתוח בדיקה נגד ביבי.

הבנתם? מנדלביט פתח בבדיקה אם לפתוח בדיקה נגד ביבי בשחיתות הצוללות.

אז מה עושים???? יאוש. נראה לכם שאי פעם אנחנו מתייאשים ומרימים ידיים? תשכחו מזה.

קודם כל אתם ***משתפים*** את הפוסט הזה בכל הכח. בואו ***נרעיד*** את הרשת. שכולם ידעו. זה הכי-הכי חשוב.

ואני יעשה את מה שאני צריך לעשות. אלחם. בכל הכח. בכל הכלים. בכל הכישרון. גם אם זה יהיה קשה ומסובך, אנחנו ננצח. תזכירו לכם כל בוקר: אנחנו נ-נ-צ-ח.

פורסם בפייסבוק של אלדד יניב

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

 1. רפי לאופרט :

  עוד קשקשן סדרתי...

  התקשורת שבה מכהנים ברעש רב ובחוסר תרבות ראויים לציון אישים כיניב נמאסה כבר על רבים בציבור הישראלי, כפי שתקשורת דומה בארה"ב נמאסה על הציבור האמריקני, וכך גם באירופה. את אלדד יניב צריך להרחיק מהתקשורת בכדי שתיטהר מעט ולא תהפוך למוקצה מחמת מיאוס עבור רוב הציבור הישראלי.
  לעצם הטיעון של יניב, אינני יודע היכן למד יניב מהם סדרי העבודה בקבלת החלטות במדינה דמוקרטית. במדינות שאני מכיר החלטות אסטרטגיות לאומיות מתקבלות ע"י הקבינט או הממשלה. הצבט הוא יועץ לביטחון הלאומי וכלי ביצוע להחלטות מפקדו העליון שהיא הממשלה.
  אגב, כך צריך להיות גם לגבי כל יועץ אחר, לרבות יועץ משפטי, ולהערכתי גם יהיה – או מתוך הבנה או מתוך שינוי החקיקה בנדון.
  יעלון כשר ביטחון רשאי להתנגד להחלטות ראש הממשלה אבל לא למנוע את ביצוען. שבענו עד זרא את הפירמידה ההפוכה, בה הצבא וגורמי ביטחון כאלה ואחרים מנסים לנהל את הממשלה. אם יעלון אינו מבין את יחסי המרות בין ראש ממשלה לשר ביטחון או לא מוכן לקבל אותם, הוא אינו יכול להמשיך בתפקידו. נראה לאן יגיע במסלול הנוכחי שבחר לעצמו.
  אינני נכנס לכל הפילפוליסטיקה הנפתלת של יניב בשאלת מערכות היחסים בין ראש הממשלה לשימרון ובין שמרון לשאר השחקנים בעסקה, שכן או לא מעורבים בהחלטה. בדיקת עניינים אלה יש להטיל על מבקר המדינה או על היועץ המשפטי. עצם העובדה ששימרון הוא עו"ד דין ותיק של נתניהו אינו עושה את שניהם אוטומטית לחשודים, אבל העניין האתי והשאלה אם מראית העין נשמרה – טעונים ברור והתייחסות נורמטיבית.

 2. אמנון :

  עברית

  עו"ד ועיתונאי שכותב בסוף דבריו
  "אני יעשה את מה שאני צריך לעשות" לא ראוי כלל להתייחסות
  היכן למדת עברית
  אני אעשה!!!!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.