postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מפלגת העבודה – דני עטר מבקש לדחות שוב בפעם האלף את בחירת המזכ"ל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מפלגת העבודה – דני עטר מבקש לדחות שוב בפעם האלף את בחירת המזכ"ל

נושאים מכתבים, עלו ברשת, פוליטי ב 17.11.16 2:17

דני עטר, חבר מפלגת העבודה, המשמש יו"ר קק"ל, פונה במכתב למזכירות לשכת מפלגת העבודה בבקשה לדחות שוב את הבחירות למזכ"ל המפלגה. המזכ"ל הנוכחי מכהן שש שנים רצופות בשל דחיות חוזרות ונשנות. תופעה פסולה זו לא מונעת מעטר לבקש שוב את דחיית הבחירות. להלן המכתב

המכתב פורסם בפייסבוק של טל שניידר בתוספת הידיעה כי ביום חמישי 17.11.16 תקיים מזכירות לשכת המפלגה ישיבה במשרדו של עו"ד דוד ליבאי, והיא תדון בדחייה. חברי ועידה וחברי מפלגה העלו ביקורות קשות בתגובותיהם ברשתות החברתיות השונות נגד הדחייה, שנראית על פניה מניפולציה פוליטית לשימור כוחם של שותפיו של דני עטר  המוזכרים במכתב ורצון לדאוג למזכ"ל המתאים לצרכיהם.

 

לכבוד

מזכירות לשכת מפלגת העבודה

נשיא הועידה ויו"ר ועדת חוקה דוד ליבאי

יו"ר בית הדין של המפלגה עו"ד יגאל שפירא

יו"ר המפלגה ח"כ יצחק הרצוג

מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר

נכבדינו,

 

הנדון: פנייה דחופה לדחיית כל ההליכים הפנימיים במפלגה עד לאחר בחירת יו"ר המפלגה

אנו החתומים מטה, פעילים מרכזיים במפלגת העבודה, דורשים להתעשת ולהעלות בדחיפות הצעת החלטה לועידת המפלגה הקרובה, במטרה לדחות את כלל הליכי הבחירות הפנימיות למוסדות המפלגה למזכ"ל המפלגה ולבעלי התפקידים הנוספים בה ולקיימן –אך ורק – לאחר הבחירות לתפקיד יו"ר המפלגה שיתקיימו בחודש יולי 2017.

הסיבות לדרישתנו זו:

1.ליו"ר שייבחר ב-2017 יש הזכות להיות מעורב בבחירת המזכ"ל הבא: מאחר ותפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה הוא תפקיד מפתח חשוב וקריטי האמור לפעול למען יו"ר המפלגה ויחד אתו למען הצלחת המפלגה בשנים הבאות. אנו סבורים כי זוהי זכות מובנית ומוקנית של היו"ר שייבחר ביולי 2017, שהבחירות למזכ"לות וקביעת המזכ"ל הבא יהיו – רק לאחר בחירתו. לא ייתכן שבעוד כחודש ייבחר וייקבע  מזכ"ל למפלגה ל-4 השנים הבאות, ללא שיהיה ליו"ר הנבחר אפשרות להיאבק או לכל הפחות להשפיע על בחירתו ודמותו. כבר היינו עדים לימים חשוכים בהם התנגשו יו"ר ומזכ"ל שהיו לעומתיים אחד לשני, מה שהביא לפגיעה אנושה במפלגה וכמעט לחיסולה. אסור לתת לזה לקרות שוב. כך בדיוק נכון הדבר גם באשר לבחירת מוסדות המפלגה ובעלי התפקידים האחרים. נקודה.

2.הבחירות להסתדרות: ריכוז כוחות והימנעות מבחירות פנימיות עד לאחר הבחירות להסתדרות:

הבחירות ליו"ר ההסתדרות ולמוסדותיה יתקיימו במאי 2017. זוהי מערכה קריטית וחשובה ביותר למפלגה ולשליטתה בהסתדרות. כל מערכת בחירות פנימית שתתקיים טרם הבחירות להסתדרות יפגעו במאמץ המפלגה לכבוש שוב את ראשות ההסתדרות ולגבש כוח פוליטי במוסדותיה.

הבחירות להסתדרות קריטיות וחשובות למפלגה ברמה הלאומית, הפוליטית והאסטרטגית, יותר מכל התעסקות פנימית אחרת שיש בה כדי לפגוע במאמץ זה.

3.רק לוועידה הנבחרת הבאה ולא היוצאת צריכה להיות הזכות לבחור את המזכ"ל הבא!

אין שמץ היגיון שהוועידה היוצאת הנוכחית הצפויה לסיים תפקידה בחודשים הקרובים, תבחר את המזכ"ל שיכהן ב-4 השנים הבאות, במקום שתעשה זו הוועידה החדשה שתבוא אחריה. זה לא הוגן, לא מוסרי ולדעתנו גם לא חוקתי.

הוועידה הנוכחית נמצאת בסוף כהונתה והיא מליאת צירופים אישיים ובכל הכבוד אין שום סיבה שהיא תבחר את המזכ"ל ל-4 השנים הבאות ולא הוועידה החדשה. נקבע הרי כי הוועידה הבאה תיבחר כולה בבחירות לא "צירופים", ואנו סבורים כי זוהי זכות בסיסית ואף חוקתית של ועידה חדשה שכזו לבחור את המזכ"ל החדש אשר בחירתו בוועידה החדשה תשקף באופן אמיתי את בחירת החברים ל-4 השנים הבאות. בחירת מזכ"ל בוועידה הישנה ומליאת הצירופים היא לא פחות מאשר מחטף ושלילת זכות בסיסית וברורה מהוועידה החדשה. חד וחלק. אסור לתת לזה לקרות.

4.ריכוז ואיחוד כוחות החוצה לשיקום המפלגה ותדמיתה בציבור:

אנו נמצאים כרגע בתקופת שיקום ובניית תדמיתה וכוחה של מפלגת העבודה בציבור. זאת אחרי תקופה לא קלה שעברנו כמפלגה ובהמשך למומנטום הציבורי החיובי והרוח הגבית שקיבלנו לאור העצרת השנתית המוצלחת והחשובה שקיימנו כמפלגה לזכר יצחק רבין ז"ל. אין ספק כי בחירות פנימיות צפויות להזרים הרבה "דם רע" אשר ישוב ויבליט לציבור הישראלי את הפלגנות והתככים הפנימיים שלנו, מה שיחבל במאמץ השיקום אשר עלינו להוביל – יחד.

אי לכך, עד לבחירות הקרובות ליו"ר המפלגה, אם חפצי חיים אנחנו, עלינו ממש להימנע מהתעסקות פנימית מיותרת והרסנית ולהיות מאוחדים ולפעול החוצה לציבור, על מנת לחזק ולחסן את המפלגה בציבור הישראלי. לאחר בחירת יו"ר, טבעי יהיה כי נפנה יחד את כל משאבינו לבחירת המוסדות ובעלי התפקידים. אין שום טעם או היגיון לעשות זאת לפני.

מזכ"ל המפלגה הקיים, חברנו חיליק בר, עשה שש שנים מתישות ומוצלחות ביותר של שיקום ובנייה, בתקופה הקשה והחשוכה ביותר שידעה המפלגה, ועל כן לא יקרה דבר אם ימשיך עוד קצת וישלים עבודתו גם בתקופה קריטית זו, עד מיד לאחר בחירת היו"ר הבא.

אכן, ברור לנו כי קיימת החלטת ועידה על מועד בחירות למזכ"ל ולמוסדות, וכן כי גם קיימים לא מעט לחצים מצד שלל המועמדים השונים הרואים עצמם בתפקיד המזכ"ל, ורוצים לקיים בחירות כאן ועכשיו.

יחד עם זאת, ובכל הכבוד, מהסיבות הקריטיות וההגיוניות שפירטנו מעלה, ולמרות הרצון האישי של מועמד/ת זה או אחר/ת, טובת המפלגה וההיגיון הבריא במועד הבחירות הוא מעל לכל, ועל כן אנו קוראים לכם, מזכירות הלשכה, נשיא הוועידה, יו"ר בית הגין של המפלגה, יו"ר המפלגה ומזכ"ל המפלגה להיעתר לדרישתנו זו ולפעול בוועידה הקרובה למען דחיית כלל הבחירות הפנימיות הפוגעות והמיותרות בעת הזו וזאת עד לאחר הבחירות לתפקיד יו"ר המפלגה.

שלכם / בברכה,

על החתום

דני עטר

להלן המכתב:

מכתב דני עטר 1

%d7%9e%d7%9b%d7%aa%d7%91-%d7%a2%d7%98%d7%a8-2-2

 

%d7%a2%d7%98%d7%a8-3

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

3 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  אם המפלגה לא תטונר מאנשים כמו הרצוג ועטר אין לה עתיד וגם שניהם זאת רק ההתחלה.

 2. לקסי :

  כמה מלים על מציע ההצעה הרעה הזו

  לפחות הרווחנו את יעל כהן פארן בכנסת.
  דני עטר – עם כל זכויותיו בראשות המועצה האזורית גלבוע – לא היה צריך להיבחר לכנסת!
  דני עטר – שנבחר לכנסת כדי ליצג שם את מחוז המושבים ולשם כך שוריין למקום בטוח ברשימה – משלא חש את כורסת השר ערק מייצוג המושבים אל הכורסה הנוחה בקק"ל
  דני עטר – בעצמו או בשליחות עלומה – מחבל במה שנותר מהדמוקרטיה הפנימית במפלגת העבודה.
  היזמה הזו של דני עטר חולה ומחליאה.
  חברי מזכירות הלשכה, אל תיתנו למהלך רע זה את קולכם.
  ובכוונה לא התייחסתי כאן להאשמות שפורסמו ושגבלו לכאורה בפלילים.

 3. מערכת עבודה שחורה :

  החוג לדמוקרטיה מבקש מחיליק בר המזכ"ל לדאוג לקיום בחירות למזכ"ל:
  מזכ"ל המפלגה, ח"כ חיליק בר – הגיע הזמן שתשים לזה סוף!

  היום נרקם מאחורי הקלעים מהלך שאם יצליח – שוב יכניס את מפלגת העבודה לקיפאון עמוק ושוב יחסל את הסיכוי שלנו לחזור להיות אלטרנטיבה לימין בעתיד הנראה לעין.

  הצלחת או אי-הצלחת המהלך תלויה בעיקר בשני האנשים שבתמונה.

  מצד שמאל, אין צורך להכביר במילים – האיש שגמר בדעתו לחסל את הדמוקרטיה במפלגת העבודה ולהיצמד לכיסא שלו כמה שרק יוכל, בוז'י הרצוג. למי שפספס הנה תקצירי הפרקים הקודמים: בוז'י דחה את מועד הבחירות לראשות המפלגה פעם אחת, ואז פעם שנייה, ואז פעם שלישית. הוא משתמש בטריק הזה לא רק בבחירות לראשות המפלגה, אלא בכל הבחירות הפנימיות למוסדות ותפקידים בכירים במפלגת העבודה. הרי ברור שיותר נוח לשלוט במפלגה גוססת מלאה בלקקנים שצמודים לכיסא מאשר במפלגה דינמית עם בעלי תפקידים חזקים ועצמאיים.

  וזה מוביל אותנו לאיש מימין, חבר הכנסת חיליק בר, מזכ"ל מפלגת העבודה. קודם כל – מה זה מזכ"ל? במפלגת העבודה מזכ"ל אמור להיות האיש השני הכי חזק אחרי יו"ר המפלגה. הוא זה שמנהל את המנגנון והוא זה שאמור לשמור על המנהל התקין ולהיות שומר סף כדי שחלילה יו"ר המפלגה לא יגרור את כל המפלגה יחד איתו לתהום.

  חיליק בר מכהן כמזכ"ל מפלגת העבודה כבר שש שנים, מאז שנת 2010, ובתור כזה משוריין גם במקום השביעי ברשימת "העבודה" לכנסת ומקבל פטור מפריימריס. הבחירות לתפקיד מזכ"ל היו אמורות להיערך כבר בשנת 2013 (!), ומאז נדחות פעם אחר פעם. חיליק מתעקש בתוקף מעל כל במה שהוא מת לסיים את תפקידו, לוותר על השיריון בכנסת ולתת למפלגה לבחור מזכ"ל חדש. לפעמים הוא אפילו מאיים להתפטר. אגב, מזכ"לים קודמים לא חששו להתעמת פומבית עם היו"רים כשנחצו קווים אדומים. קחו לדוגמא את איתן כבל Vs אהוד ברק. אבל משום מה, תמיד ברגע האמת, חיליק שלנו בוחר להישכב בשביל בוז'י על הגדר, ובשם "אחדות המפלגה" פורס לו שטיח אדום ונותן לו להעביר שוב ושוב כל החלטה שרק ירצה.

  היום בשעה 17:00 הטקס הקבוע הזה קורה בפעם האלף כאשר תתכנס מזכירות המפלגה ותדון בהצעתו של בוז'י לדחות *שוב* את הבחירות למזכ"ל.

  חיליק בר, אנחנו פונים ללב שלך. אנחנו יודעים שהמפלגה חשובה לך יותר מהשריון לכנסת ומאמינים שאתה מבין שלהיות מזכ"ל מפלגת העבודה *לא* אומר להיות עבד נרצע של בוז'י. רק אתה יכול לשים סוף לטירוף הזה. אנא ממך, שחרר את מפלגת העבודה מאחיזת החנק של בוז'י. תתפטר מתפקידך או שתכפה בחירות עכשיו. זה תלוי רק בך!

  מה אפשר לעשות? כמה דברים:
  ————————————
  1. כתבו מייל מנומס אך נוקב לחיליק ( ybar@knesset.gov.il) וקראו לו לעצור את הטירוף.
  2. בואו להגיד את זה בפנים לבוז'י וחיליק בפגישה של מזכירות המפלגה שתיערך במשרדו של פרופ' ליבאי בבית אמות המשפט, רח' שאול המלך 8, ת"א, היום בשעה 17:00.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.