חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אופוזיציה, הימנעי מהצבעה על חוק ההסדרה

נושאים דעות, פוליטי ב 15.11.16 2:49

על האופוזיציה לרוקן את האוויר מבלון הספין של חוק ההסדרה באמצעות הודעה על תמיכה או לפחות הימנעות מהתנגדות לו. ואז ניתן יהיה להעלות על סדר היום הציבורי את תקציב המדינה וסוגיית החקירה הפלילית נגד ראש הממשלה

מאת: ק.טוכולסקי

בשבחי חוק ההסדרה ומשם לתקציב ולחקירה

ביום רביעי השבוע, על האופוזיציה כולה לתמוך בחוק ההסדרה במליאה בקריאה טרומית. ראשית בשם עיקרון השוויון, אין הבדל בין שוד הקרקע הציבורית של העם הפלסטיני לבין שוד הקרקע הפרטית. כל הדיון הנאו ליברלי הזה על קדושת הקרקע הפרטית בזמן של-99% מהפלסטינים אין קרקע פרטית והקרקע הציבורית שלהם נשדדת ללא מעצור הוא די מגוחך.

מעבר לכך הגיע הזמן שהשמאל במקום לשחק את האידיוט השימושי של ממשלות הימין, יפנים את המציאות ויסרב לשחק את המשחק. ביבי ראש ממשלה חלש ופחדן לא מעוניין שהחוק יעבור כי הוא מודע מאוד למגבלות כוחו הקלוש. הוא צריך שהשמאל יתנגד וכך הוא יוכל לבלום את החוק בלי שיראו שהוא עושה את זה באמצעות כולנו ויהדות התורה. לכן על השמאל, אם הוא חפץ חיים (ואני לא בטוח בכך) להודיע כי הוא יתמוך בחוק ולסייע לימין הסהרורי להוכיח שהוא הבעל בית בממשלת ישראל הנוכחית. אחר כך השמאל יוכל להתפנות למה שאמור לעמוד על סדר היום, החקירות שלא נפתחות נגד ראש הממשלה ותקציב המדינה.

למי שלא שם לב, ואיך תשימו לב כשראש הממשלה דואג שלא תשימו לב, שני תהליכים מבשילים בימים אלו, שני פרויקטים שמעניינים את ראש הממשלה באמת, בניגוד לסוגיית הבעלות על קרקע בגדה או הרעש שעושים מסגדים.  הראשון, התשובה שמכין היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט לבית המשפט העליון בסוגיה מדוע לא נפתחות חקירות פליליות נגד ראש הממשלה. ראש הממשלה מבועת, הוא מהלך אימים על בג"צ וניתן לשער שכל הסיפור של חוק ההסדרה הוא לא רק ספין שנועד להעסיק את הכנסת ואת דעת הקהל, אלא גם רמז לבית המשפט העליון בנוגע למגבלות כוחו.

השני תקציב המדינה, אם יצליח ראש הממשלה באמצעות המריונטה שלו שיושבת על כס היועמ"ש למנוע חקירות נגדו, הוא עדיין צריך להעביר את התקציב בשביל שקט של שנתיים. התקציב ממש גרוע, אין בו שום בשורה לשום גורם שאינו הנהלת בנק או תאגיד, תקציב של הפחתת ההוצאה הציבורית וקיצוץ בשירותים לאזרח וכל זה מבלי להפחית משמעותית את החוב הציבורי. הממשלה תמשיך לבזבז מיליארדים על התכוננות למלחמות האתמול, מיקור חוץ יקר, חוזים מנופחים לחברות כוח אדם, ייעוץ, מחשוב ומה שלא תרצו במקום להשתמש בכוח אדם קיים בשירות הציבורי ולאזרחי ישראל יוגש החשבון אותו הם יצטרכו לשלם מכיסם המצומק, במקביל לגידול בהוצאה שלהם. בקיצור בזמן שכולם עוסקים בספין המטופש של חוק ההסדרה ביבי מבטיח את עתידו וכולם מתנהגים כאילו לא ברור להם מה קורה.

אז אופוזיציה יקרה, במקום לאכול את הדגים המסריחים ולהיות מגורשת מהעיירה, אולי הגיע הזמן לא לשתף פעולה? אולי הגיע הזמן להגיב בצורה מפתיעה מקורית ונועזת במקום תגובה פבלובית עליה בונים במשרד ראש הממשלה? לא נמאס לכם להיות לא משמעותיים ולא מעניינים ובעיקר לא להיות אלטרנטיבה?

מאופוזיציה רצינית שרוצה פעם לאתגר את ראש הממשלה ולחשוף את חולשתו עליבותו ונכלוליו, אפשר לצפות לדבר אחד. הודעה ביום רביעי בבוקר שהאופוזיציה תתמוך בחוק ההסדרה או למצער תמנע מהצבעה בדיון. חסלו את הספין באיבו, מנעו מהממשלה ומביבי את היכולת להימנע מחשיפת הפער בין הרטוריקה הלאומנית שלהם ומה שהם מסוגלים לעשות. החזירו את הדיון הציבורי לתקציב המדינה ולחקירה נגד ראש הממשלה. מהפשעים שהממשלה הזו מבצעת בשלטון החוק ונגד אזרחיה. אל תאפשרו ליועמ"ש להציג עצמו כאביר הדמוקרטיה בזמן שהוא משרת את צרכיו של ראש הממשלה בספין וכנגד חוקרי המשטרה, אל תאפשרו לתקציב המדינה להידחק מהדיון הציבורי עוד שבוע. אל תתפתו לעוד כותרת בנוגע לחוק ההסדרה, נסו לפחות לקחת שליטה על עיצוב השיח הציבורי. את הפשע של הכיבוש, לא תצליחו למנוע מהאופוזיציה רק מהשלטון והדרך לשם עוברת לא באמצעות לשחק לידי הספינולוגים של ביבי אלא באמצעות הימנעות משיתוף פעולה עמם. לכן על האופוזיציה לרוקן את האוויר מבלון הספין של חוק ההסדרה באמצעות הודעה על תמיכה או לפחות הימנעות מהתנגדות לו. ואז ניתן יהיה להעלות על סדר היום הציבורי את תקציב המדינה וסוגיית החקירה הפלילית נגד ראש הממשלה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אין צורך להגזים

  האופוזיציה יכולה לשתוק בדיון ובכך –
  או לקצר אותו ולקצץ ממנו נפח
  או לאפשר חשיפת המחלוקת בתוך הימין, ויש כזאת.

  מצד שני – גיוס מקסימלי להצבעה נגד החוק.
  זה לא סותר את הצורך בדיון בתקציב.

  בואריציה אחרת – 2-3 נציגי אופוזיציה נרשמים לדיון
  ומדברים על התקציב בטענה מרכזית שהחוק נועד להסתיר את השאלה האמיתית.

  אבל מי שואל אותנו?

 2. ק. טוכולסקי :

  אם האופוזיציה תאפשר להעביר את החוק בקריאה טרומית יש אחר כל עוד שלוש קריאות להתנגד אבל בדרך הממשלה תעשה מעצמה צחוק או תתפרק.
  לדבר על התקציב זה נכון אפשר אבל צריך להפסיק להצביע כמו שהממשלה רוצה.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  טוכולסקי – כבר עשו עסקה עם כחלון. הם לא צריכים את האופוזיציה. הם ימכרו את האמא שלהם.
  להצעה טרומית שעוברת יש משמעות. זה לא רק עניין פרוצדורלי.

 4. נטע :

  ולא לשכוח - האנשים האלה אחראים גם על לימודי אזרחות.

  כדאי להזכיר שמלבד ספר לימוד כזה או אחר, פועל גם ערך של פיקוח. המערך הזה מוציא חומרים למורים, מארגן השתלמויות וכו'.

  שם צריך לפשפש.
  איך מסבירים את סיפורי סדום ועמונה?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.