חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אושר פטור ממס סעיף 46 א' לאמנסטי אינטרנשיונל

נושאים חדשות, פוליטי ב 30.10.16 0:37

ועדת הכספים של הכנסת אישרה את הפטור ממס לאמנסטי אינטרנשיונל לפי סעיף 46 א' לאחר שרשות המסים בשקה את זכאות הארגון לפטור. זאת לאחר ניסיונו של ח"כ בצלאל סמוטריץ להסית נגד הארגון ולהפריד בוועדת הכנסת את ההצבעה בעניינו מן ההצבעה בארגונים אחרים. להלן ההודעה שפרסם הארגון

אנו באמנסטי אינטרנשיונל ישראל מדגישים כי הדיון הציבורי שהתעורר באחרונה בנושא אישור סעיף 46א' עבורנו, והדרישה של ח"כ סמוטריץ' ואחרים להפריד את ההצבעה על האישור לתנועתנו בוועדת הכספים מההצבעה על יתר הארגונים התבססה על שקרים ועל סילוף האמת. זהו ניסיון מצער של ח״כ סמוטריץ׳ ושותפיו להסיח את הדעת באופן מכוון מלב העניין, שהוא פעילותו של הסניף הישראלי של אמנסטי למען זכויות אדם. אנו עוסקים רבות בחינוך, בהעלאת מודעות לסוגיות זכויות אדם ובפיתוח תנועה ישראלית שוחרת זכויות אדם – בארץ ובעולם, פעילות שרשות המיסים קבעה שהנה ראויה לאישור 46א׳.

עקב דבריו המעוותים והשקריים של ח״כ סמוטריץ׳, חשוב לנו להדגיש כי בכל דו"חותינו, המידע נאסף, נערך ומוצג על פי שיטות המחקר של תנועת אמנסטי אינטרנשיונל העולמית, אשר מוכרות בכל העולם כאמינות, יסודיות ובלתי תלויות ואף זכו בהכרה של ועדת פרס נובל. ככלל, אמנסטי אינטרנשיונל בכל העולם בודקת, חוקרת ומבקרת את נושא זכויות האדם ללא משוא פנים, באופן מקצועי ויסודי, בכל סוגי המשטרים, במדינות דמוקרטיות ובלתי דמוקרטיות – ועל כך גאוותנו.

עקב הניסיון של ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ ואחרים לפוליטיזציה של אישור המוסדות הציבוריים, אנו סבורים כי יש לדון בסוג הדמוקרטיה אליה אנחנו שואפים כחברה. כפי שאמר בשבוע שעבר ג׳ון קירבי, דובר משרד החוץ האמריקאי: ״חשוב שממשלות יגנו על חופש הביטוי ויצרו אווירה שבה כל הקולות יכולים להישמע. אנחנו מוטרדים ממקרים בכל מקום בעולם בהם העקרונות הללו מאויימים״.

מנכ"ל אמנסטי אינטרנשיונל ישראל, יונתן גר, אמר: "אמנסטי מואשמת מטעמים פוליטיים ולא רלוונטיים, על ידי נציגי הימין הסהרורי בכנסת, בטענה ההזויה של 'פגיעה במדינה' בגין ביקורתה נגד מדיניות ממשלות המפירות זכויות אדם, וזאת על אף חוות הדעת המקצועית של רשות המסים שבירכה על פעילות אמנסטי ולא מצאה בה פגם. גם במהלך השנה הקרובה, כשרשות המסים תבדוק את הנושא שוב, נוסיף לדבוק בשליחותנו ונפעל לצד פעילינו וסניפינו בכל העולם לקידום זכויות האדם בישראל. ישנן מדינות רבות בעולם, כגון ארצות הברית, בריטניה, צרפת, ספרד ועוד רבות אחרות, שבהן לסניף אמנסטי המקומי ישנה הכרה לצורך פטור ממס בדומה ל-46א׳, על אף ביקורת נוקבת של הסניף על המדינה שבה הוא פועל, כשהיא מפירה זכויות אדם לכאורה. כמו כן ישנן מדינות לא מעטות אשר פועלות להצר את צעדי סניף אמנסטי המקומי, כגון רוסיה, טורקיה, הונגריה וסין. ישנן גם מדינות שבהן בלתי אפשרי בכלל להקים סניף אמנסטי, כגון איראן, סעודיה, צפון קוריאה ואריתריאה. במידה רבה, ההצבעה בוועדת הכספים הייתה הזדמנות עבור ישראל להחליט לאיזו קבוצה היא מבקשת להשתייך, ואנו שמחים כי הפעם הבחירה הייתה נכונה".

גר הוסיף כי "כעת, אמנסטי מודה לחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' על מסע יחסי הציבור למעננו ואנו מזמינים את הציבור כולו להצטרף לאלפי התורמים והתורמות שלנו וליהנות מהחזר המס שאושר כעת בגין התרומה למאבק למען זכויות האדם, חופש הביטוי והדמוקרטיה. אנחנו קוראים לציבור הגדול בישראל ששוחר את זכויות האדם להצטרף ולסייע לנו וליתר ארגוני זכויות האדם בישראל – בעשייה ובתרומה".

הודעה מאת גיל נוה ראש יחידת תקשורת ודוברות – אמנסטי אינטרנשיונל ישראל

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.