חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משה כחלון – מיסוי דירה שלישית, פינוי מקרקעות רמ"י, הרג החקלאות, חיסול תעשייה – עשייה לא חברתית

נושאים דיור, תכנון ובניה, כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 29.09.16 13:09

שנה חדשה אותה עשייה. שר האוצר כחלון חושף במעשיו כשר אוצר שהוא משרת את בעלי-ההון, בניגוד להצהרותיו שהוא שר חברתי. מיסוי דירה שלישית, פינוי דיירים ציבוריים מקרקעות של רשות מקרקעי ישראל, הרג החקלאות וחיסול התעשייה, עשייה זו אינה לטובת הציבור

מאת: ק. טוכולסקי

החברתי הורג את החקלאות והתעשייה בארץ ולא יושיע גם את נפגעי הנדל"ן

לכבוד השנה החדשה השר כחלון, שר חברתי שכמה חברים שלחו לפוליטיקה כדי שיהיה להם חבר בממשלה, שוב הולך על צעד שיביא לו הרבה חברים מרוצים, בעיקר יבואנים במחיר של פגיעה אנושה ביצרנים בארץ, חקלאים ותעשיינים כאחד. עוד הורדות מכסים ועוד הקלות על יבוא. ככה זה כשיש לנו שר עם חברים.

המשק הישראלי במיתון כל כך עמוק שכבר אין לו לאן לרדת מעצמו והמצב הכלכלי כל כך קשה שכל אחד מוכן לעבוד איזה 20% משרה ולא להיספר כמובטל, העיקר לא לסמוך על הכלום שהרווחה נותנת.  ככה זה כשיש חברים שמוכנים לעזור כל כך בכזו חברתיות.

היתרון היחיד בכהונתו של השר החברותי כחלון היא שאולי סוף סוף אנשים יבינו מה זה חברתי וכמה כבר עדיף קפיטליסט שמן עם סיגר ביד וכובע צילינדר על פני מישהו שמשחק אותה חבר. כל החברתיים עם "אחיי העבדים" או, "איפה הכסף" או ,כולנו כחלון", קיפחו את הציבור כל כך חזק שאולי סוף סוף אנשים יבינו שחברתי זה לא חבר, לפחות לא חבר שלהם.

אחד הדברים הכי חברתיים שהשר כחלון משקיע את עצמו בהם הוא תחום הנדל"ן. עד שהריבית במשק לא תעלה לפחות ל-45 ותאפשר למעמד הבינוני הקורס מרוב חברתיות לחסוך בסולידיות בבנק, בועת הנדל"ן לא תתפוגג. כל זה לא מפריע לכחלון לקדם את האינטרסים של חבריו הטייקונים בתחום הנדל"ן. מס על בעלי שלוש דירות ומעלה לא יזיז כהוא זה לבעלי חברות אחזקה שמחזיקים את הדירות בחברות, אבל יפגע באותם חוסכים בני המעמד הבינוני שיש בבעלותם נכס מניב.

במקום לעשות את הדבר השפוי ולקבוע מיסוי על ההכנסה לפי גובה, דורש כחלון שהמס יהיה לפי מספר דירות. לצורך העניין בעלות על דירה שלישית בעכו שמניבה 6,000 ₪ בחודש ישולם מס. לעומת זאת, על בעלות על דירה אחת בתל אביב בשכירות של 6,000 לא ישולם מס. ככה זה כשלחברים שלך יש דירה שתיים במגדל ולא שלוש דירות בבאר שבע, אתה צריך לדאוג להם לא? בכל זאת חברתי.

השר כחלון כל כך חברתי שהוא גם לוקח אנשים שגרים בדיור ציבורי ומפנה אותם מבתיהם או נכסיהם כדי שהוא יוכל למכור את הנכסים לבעלי הון. גבעת עמל זה קטן לעומת מה שמנהל מקרקעי ישראל עושה בימים אלו. בכל רחבי הארץ מסדיר המנהל פינוי של אנשים ששוכנו בנכסים של דיור ציבורי כפולשים למרות שהמדינה שמה אותם בנכסים האלה, העיקר שהמדינה תוכל למכור לחברים של אדמות נקיות מדיירים ומהצורך לפצותם. זה מאוד חברתי למי שיקנו את האדמות לאנשים בדרך כלל קשי היום שמפונים כפולשים זה קצת פחות חברתי. אבל ככה זה במדינת החברתיים.

את החקלאות הורגים, את התעשייה מחסלים, את הקרקעות מפנים לטובת יזמים מקורבים (חברים לא? בכל זאת חברתי) ככה זה כשבמקום לבחור בחירה מעמדית מושכלת, בוחרים במי שמשרת קומת קטן של חברים. קומץ שמסוגל לתת קתדרה לבן אדם שבדיוק פרש מפוליטיקה לאיזה שנתיים ולתרום לו למען תשתית של מפלגה.

החברתיות בפוליטיקה היא מחלה שהורגת את החברה הישראלית. העמימות של מפלגות מרכז ומרכז וימין עם "חברתיים", שתמיד מאוד חברתיים לבעלי הון ומאוד פוגעים בשאר, גורמת כבר כמה עשורים להתפוררות הסולידריות בחברה הישראלית, לצמיחה של פערים וניכור.

הגיע הזמן להבין שצריך לשים לזה סוף. בשנה החדשה שעומדת להתחיל, אנחנו צריכים להילחם בתקציב המרושע שמתכנן השר כחלון, בספינים שלו ובמה שהוא מתכוון לעשות בפועל. תהליך הנישול של ה-99% מוסווה כחברתיות. אסור לנו לשכוח את זה ולו לרגע, אחרת גם השנה המתחדשת עלינו תהיה שנה אבודה, בגללם של פוליטיקאים משרתי הון, שדואגים לחברה שלהם כמו נתניהו וכחלון, שטייניץ ובנט, לפיד ודרעי ליברמן רגב וכל החברים האחרים במפלגה של משרתי הון בפוליטיקה הישראלית.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

5 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  וגם בדיור ציבורי לא מממש כחלון את הציפיות: פעילות דיור ציבורי הפריעו לכחלון באירוע ראש השנה: "לא עומד בהבטחות" מאת מיכאל סולסברי-כורך | 28.9.2016 עם בחירתו התחייב שר האוצר לקדם מינימום של חמישה אחוזי דיור ציבורי בכל בנייה חדשה. לא רק שזה לא קרה, הוא גם לא מעביר לתחום אף שקל בתקציב החדש
  http://mekomit.co.il/%D7%93%D7%99%D7%95%D7%A8-%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%9B%D7%97%D7%9C%D7%95%D7%9F/

 2. ק. טוכולסקי :

  איך יממש הבטחה לנזקקים לדיור ציבורי והוא חייב לחברים שלו 100% ממה שאפשר לקחת?

 3. נטע :

  1. החבר(ת)י הזה שהסביר בערוץ 2 איך קשריו לא יפריעו לפעולתו – נעלם בעניין מתווה הגז בגלל אותו ניגוד עניינים שלא יפריע לפעולתו.

  בחברה ג'נטלמנית, רק על זה הוא היה עף כמו טיל.

  2. אפשר לבקש הסבר על הפער בין שקל חזק מאוד (כלכלה יציבה וכו')
  לבין מצב המיתון?
  אם אפשר במאמר מיוחד?

  שנה טובה.

 4. החגב עמד יציב :

  חלום ליל קיץ (של טוכולסקי)

  טוכולסקי, מעבר לטון המתלהם והפניקיסטי אשר מאפיין חלק מהפוסטים פרי עטך, כגון הפוסט הנוכחי כתבת:
  " המשק הישראלי במיתון כל כך עמוק שכבר אין לו לאן לרדת מעצמו והמצב הכלכלי כל כך קשה" זהו שקר וכזב, מיתון מוגדר כשני רבעונים רצופים בהם התוצר ירד ולא כך הם פני הדברים ב 2016 והצפי הוא לשנה אופטימית ב 2017 (http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001155161)
  אחוז האבטלה בישראל 2016 נמוך מאוד ואנחנו לא במיתון ולא קרובים אליו.

  בנוסף כתבת "עד שהריבית במשק לא תעלה לפחות ל-45 ותאפשר למעמד הבינוני הקורס מרוב חברתיות לחסוך בסולידיות בבנק, בועת הנדל"ן לא תתפוגג " מהלך מהיר של העלאת הריבית סביר להניח שיגרום לירידה חדה במחירי הדיור וחלק גדול מבעלי המשכנתאות ימצאו עצמם עם משכנתא "מתחת למים" (החוב שווה לשווי הנכס לאחר שאיבדו את ההון העצמי שהשקיעו בדירה)…

 5. החגב עמד יציב :

  העלאת הריבית

  בנוסף ישראל היא לא אי, העלאת ריבית כאשר העולם אינו בסביבת ריבית דומה יגרום למגוון רחב של בעיות מאקרו כלכליות, העולם נמצא בסייקל של העלאת ריבית אשר כפי הנראה יתפתח בצורה אטית ומדודה ע"י נגידי הבנקים וטוב שכך.

  מה שכן ניתן לקחת מדבריך הוא את הבעייתיות הקיימת בשוק הנדל"ן הישראלי אבל כהרגך אינך רואה את סיבת השורש לקושי בשוק הנדל"ן הישראלי, סיבת השורש היא עודף המעורבות של המדינה בשוק, החל מכך שהמדינה היא בעלת הקרקע, המדינה "משווקת" קרקעות ומרוויחה מעליית ערכן מסים ועוד ועוד, יטב לכולנו אם המדינה בהדרגה תיסוג משוק הנדל"ן ותאפשר חופש במסחר בקרקעות ובפיתוחן.

  ובהזדמנות זו לאחל לקוראי האתר שנה טובה, שנה של העצמת החופש הכלכלי בישראל, הקטנת המנגנון הממשלתי הביורוקרטי המנופח, שנה של צמיחה והמשך המגמה הקיימת שהיא גידול ברווחה הכללית של תושבי המדינה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.