מזל אראמי זכתה בדירה ציבורית מעמידר בזכות מאבק ציבורי

באתר עמידר מופיע סרטון תשדיר שירות, בו מופיעה מזל אראמי, אם חד הורית לשישה ילדים, שקיבלה דירה ציבורית מעמידר, ובו היא מליאה שבחים לעמידר. עם כל הכבוד לעמידר, מזל זכתה בדירה בזכות מאבק ציבורי גדול שהפעיל לחץ על עמידר כדי לפתור את בעיית הדיור של מזל

מאת: דליה בלומנפלד


באתר עמידר, עמידר דיגיטל, פורסם סרטון בו מספרת מזל אראמי, אם חד הורית לשישה ילדים את קורות התגלגלותה בדירות שכורות עד שהתממשה זכאותה לדיור ציבורי והיא קיבלה דירה מעמידר. הסרטון הוא תשדיר שירות המשבח את עמידר ומנסה להאדיר את פועלה של עמידר העוזרת לדיירים הזקוקים לדיור ציבורי. אלא שהוא מציג תמונה אידיאלית המעוותת את האמת. הסרטון מציג את עמידר כארגון אידיאלי המסייע למשפחות מצוקה, ומתעלם מחוסר היחס של עמידר אל מזל כל אותן שנים שהייתה רשומה כזכאית מספר 1 לדירה ציבורית בקריית אונו, ולא קיבלה דירה, עד שהתנהל מאבק ציבורי גדול. במאבק היו מעורבים אנשים פרטיים שלקחו על עצמם את עול העזרה האישית למזל, פעילי דיור ציבורי, תקשורת, אתרי אינטרנט, אישי ציבור וחברי-כנסת שדיברו ישירות עם האחראים כדי לעזור לפתור את מצוקת הדיור של מזל.

מזל נראית בסרטון כלקוח שבוי החייב לשבח את עמידר שהעניקה לה דירה. היא תלויה בעמידר ואינה יכולה לומר אף מילה רעה נגד עמידר. ואכן, דבריה של מזל אראמי מלאי שבחים לעמידר. היא מספרת בסרטון שהתגוררה משך 9 שנים ב-15 דירות שכורות. לאחר שנזרקה עם ילדיה מהדירה השכורה האחרונה, הקימה אוהל. אז, מספרת מזל, פנתה לעמידר, לדבריה, שם תמיד קיבלו אותה בסבר פנים יפות, תמיד, תמיד, תמיד. היא ממשיכה ומספרת שבפברואר קיבלה טלפון, איחלו לה מזל טוב, ובישרו לה שמצאו לה פתרון דיור. ואז הסרטון מראה את הדירה שקיבלה מעמידר. מזל מספרת שהייתה בהלם, וכל המאבק שניהלה היה שווה. אלא שלא פירטה את מאבקה, והמשיכה בשבחיה לעמידר. לדבריה, אם לא היה לה  את עמידר לדבר, לפרוק, להגיד ולזרוק, הכל היה נשאר בפנים… הייתה עוברת התמוטטות. עמידר מצטיירת פה לא רק כארגון המסייע בהשכנת דיירים, אלא גם גוף העוזר פסיכולוגית לאנשים. לדבריה של מזל, עמידר תמיד ידעו להגיד את המלים הטובות ולתת לה את התחושה שהכל בסדר.

הרושם המצטייר מדברי מזל בסרטון הוא שעמידר עשתה הכל כדי לעזור לה וגם עזרה לה מבחינה נפשית.  אבל הכל רושם. המציאות הייתה שונה לגמרי. פעילות הדיור הציבורי, וביניהן מיטל כהן, התגייסו לעזור לה וניהלו מאבק ציבורי שכלל שביתה במשרדי עמידר, הקמת אוהל, שתמונתו נראית בסרטון יחד עם הפעילות. אזרחית התנדבה אישית לעזור למזל ויצרה קשר עם תקשורת ואתרי אינטרנט כדי שיסייעו. היא גם שילמה מכספה כדי לממן צרכי מחייה בסיסיים למשפחה. תכנית "סדר יום" של קרן נויבך ברשת ב' שידרה מספר כתבות על בעיית הדיור של מזל, אתר "עבודה שחורה" פרסם רשומות (ראו פה ופה) בעניינה. חברי-כנסת ולשכותיהם התגייסו כדי לעזור למזל. מאבק ציבורי גדול התנהל כדי לעזור למזל. קבלת הדירה מעמידר היא ההישג של המאבק הציבורי הזה. מזל מימשה זכותה לדיור בזכות המאבק הציבורי. אילולא המאבק ספק אם הייתה זוכה לדירה.

תודה לכל המתנדבים, הפעילים, אישי הציבור, אנשי התקשורת שהשתתפו במאבק הציבורי לטובתה של מזל אראמי.

Tags: , , ,

2 Responses to “מזל אראמי זכתה בדירה ציבורית מעמידר בזכות מאבק ציבורי”

  1. הרצל הגיב:

    מהלך גאוני של עמידר להפוך את מזל לפנים שלהם החבירה שלה למהלך כזה היא פשוט בגידה ויריקה בפנים של אלפי הזכאים ואלה שהיו שם לתמוך בה עמידר משקיעה הון תועפות ביחסי ציבור בסכומים שהיה אפשר בהם לקנות מעל 10 דירות/לשפץ מאות דירות החברה משמנת גופי תקשורת בהיקפים אדירים תמורת כתבות וסיקור חיובי של בכיר בחברה זוכרים שגלנט סירב לאשר תוספת שכר לבכירי החברה? ובכן למרות המאבק למניעת שכר בכירי החברה השכר שודרג לכל בכיר ב 30% שדרוג שכר זה גם עדכון תנאים (רכב,תוספת עוזרים) מה שהכי מחליא שהעובדים הפשוטים לא זכו להנות מהשדרוג בשכר ועוד הקפיאו להם אותו בטענות משונות.

  2. פרנצ'סקה הגיב:

    רק חבל שמזל לא הודתה לכל המתנדבים שבזכותם מאבקה עלה לכותרות ושבזכותם רק בזכותם הגיע עמידר למסקנה לתת לה דירת מגורים. עמידר ללא הלחץ הציבורי היתה משאירה אותה ואת ילדיה ברחוב 🙁

Leave a Reply