חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"קדימה מדע" שכרה איש תקשורת להפיץ את שמה הטוב

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 13.09.16 1:59

אתר הפייסבוק, שמנהלת נציגות הורי הילדים החולים, בשם "מאבק לחינוך שווה זכויות לילדים חולים" פרסם כי חברת "קדימה מדע" שכרה איש תקשורת כדי להפיץ את שמה הטוב של החברה. להלן הרשומה שפורסמה

להורי הילדים החולים,

"קדימה מדע" שכרה איש  תקשורת כדי להפיץ את שמה הטוב של החברה.
חלק מ- 32 מיליון ₪ כספי מסים שמעביר משרד החינוך לידי "קדימה מדע" משמש לצרכי פרסום של עצמה, במקום להשקיע את הכסף הזה בצרכי הלימודים של הילדים החולים.

אנו מביאים לידיעתכם מכתב זה ששלח בועז פיילר, המבשר כי הטיפול בתכנית "שלבים" של "קדימה מדע" הועברה לידי משרדו.

מי זה בועז פיילר? עיון באתר זה מלמד על השכלתו וניסיונו:
" עד לא מזמן כתב שטח ווידיאו בחדשות ynet במשך כארבע שנים. מורגל בסיקור שוטף של כותרות האקטואליה בוידיאו, רדיו וטקסט. אחראי על סיקור מחאות לסוגיהן, כולל המחאה החברתית במרכז הארץ מימיה הראשונים ומחאת הפראיירים. הבאת אייטמים בלעדיים וייצור כותרות ראשיות באתר באופן רציף. ייזום כתבות מגזיניות לסופי השבוע. לקיחת חלק ממערך הדיווחים החיים מהשטח ב-ynet LIVE.

כתבתי גם עבור NRG מעריב, Timeout, רייטינג ומסע אחר. לפני שהפניתי את רוב זמני לכתיבה עסקתי בייעוץ תקשורתי אסטרטגי במשך 10 שנים עבור לקוחות כגון: UNICEF,UNESCO,UN,EU, עמותות וגופים בינלאומיים כמו גם עבור לקוחות VIP. "

הנה המכתב של בועז פיילר,

שלום רב,

אנו מתכבדים להודיע כי הטיפול בתוכנית 'שלבים' מבית 'קדימה מדע' המספקת שירות לימודים לילדים חולים בביתם הועברה לידי משרדנו.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה וכן כדי לספק מידע רלוונטי, ראיונות או כל דרישה אחרת.

אנא מצאו מצורפים דף מידע על התוכנית ועל קדימה מדע.

בברכה,
בועז פיילר

רקע על תכנית שלבים וקדימה מדע:

ארגון World ORT קדימה מדע (חל"צ) הוקם בשנת 2006 ומהווה את הנציגות בישראל של הארגון החינוכי הבינלאומי World ORT הפועל ביותר מכ-40 מדינות לקידום החינוך המדעי-טכנולוגי. קדימה מדע השקיע בעשור האחרון מאות מיליוני שקלים בקידום החינוך בפריפריה, בין היתר מפעיל מזה 8 שנים שירותי חינוך לכלל הילדים המאושפזים בכל בתי החולים בישראל – תכנית סאסא סטון קו אור – במסגרת מיזם משותף עם האגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך. מהתכניות החינוכיות אותן מפעיל הארגון בישראל נהנים כ- 250,000 תלמידים ומורים מדי שנה.

World ORT  קדימה מדע מפעיל עבור משרד החינוך את תכנית "שלבים" – שירותי חינוך לילדים חולים בביתם. התכנית פועלת מכוח חוק חינוך חובה חינם לכל הילדים החולים בישראל, אשר שוהים בביתם מעל 21 יום מפאת מחלתם. ישראל היא אחת המדינות הבודדות בעולם שמציעה שירות מסוג זה.
במדינת ישראל מאותרים בכל שנה אלפי ילדים חולים מכל המגזרים והקהילות, בכללם תלמידים מהחינוך המיוחד. תלמידים אלה נעדרים מהלימודים ונמצאים בביתם, בפנימיות או במרכזים טיפוליים של משרד הבריאות.

קדימה מדע מעניק שרות לכ- 5,000 תלמידים חולים בביתם מידי שנה, מתוכם כ 1,200 תלמידים בכל רגע נתון. בתכנית שלבים מועסקים כ- 600 מורים, סייעים ומטפלים פרא רפואיים.
מטרתה המרכזית של התכנית הינה להבטיח את הרצף החינוכי של התלמידים ולאפשר להם לשמור במידת האפשר על שגרת החיים והלימודים גם בעת מחלתם, וכן להביא להשתלבות קלה ככל שניתן בלמידה שבקהילה, עם החלמתם.

קדימה מדע פיתחה ומפעילה קמפוס ווירטואלי המאפשר למידה מרחוק לילדים הפעילים בתכנית. הקמפוס מספק מענה לתלמידים המתגוררים ביישובים מרוחקים, המתמודדים עם קשיים רגשיים וחרדות, המונעים מהם להיות מסוגלים להכניס דמויות זרות (צוות חינוכי( לביתם וכן לאלה הסובלים מפגיעה במערכת החיסונית עקב מחלתם. תלמידים אלה מקבלים שיעורים וירטואליים סינכרוניים באמצעות הקמפוס בשעות שנקבעו מראש, כאשר מורה ותלמיד יושבים כל אחד בביתו אל מול המחשב.

קדימה מדע רואה בהפעלת תכנית שלבים זכות גדולה, שליחות חברתית והומאנית. נמשיך לעשות כל שנוכל על מנת לשמר תהליכים סדורים, לשמש אוזן קשבת ולספק תמיכה ועוגן לתלמידים הזקוקים לשירות ולבני משפחותיהם. אנו מברכים על כל ביקורת בונה ורואים בדיאלוג חלק בלתי נפרד מתפיסת העולם שלנו ומרכיב חשוב כדי לסייע לנו בשיפור השירות וסיפוק רצף לימודים איכותי ומתן שירותי הוראה וטיפול פרא-רפואי מיטביים לכלל המשתתפים בתוכנית.

פייסבוק "מאבק לחינוך שווה זכויות לילדים החולים"

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

3 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  אם החברה הייתה איכותית בעבודתה, היחצ"נות הייתה מתייתרת

  הנה עוד התנהלות יחצ"נית של פיילר הפועל לקידום שמה הטוב של קדימה מדע:
  "הודעה שעל פניה נראתה כאילו נשלחה מטעם הוועדה לזכויות הילד לקראת ישיבתה בנושא "חינוך ללא גבולות" שתיערך היום יום ב' 27.02.17 בשעה 11.00 משמשת הזדמנות להפצת שמה "הטוב" של "קדימה מדע".
  ההודעה מדווחת על קיום הישיבה, על מספר הילדים החולים המאושפזים בישראל, מידע על "קדימה מדע" והתייחסות לדברי יו"ר הוועדה, ח"כ יפעת שאשא ביטון.
  את השם הטוב דואג להפיץ איש יחסי ציבור בשם בועז פיילר ששלח את ההודעה לחברי-כנסת, והיא נראית כהזמנה לישיבה, אך אליה הוגנב מידע על "קדימה מדע" כאילו היא עיקר הישיבה. יתר על כן, הוא מציע לנמענים מרואיינים לצורך פרסום אייטמים: "האייטם יכול ללוות ילד במחלקה, ולגלות את הסיפורים האנושיים מאחורי התמונות או לבוא מכיוון מקצועי ולדבר על חשיבות החינוך כגורם מטיב לשיקום הילדים. או גם וגם! יש לנו מרואיינים מעולים. בהמשך מופיעות תמונות של ילדים חולים עם שמותיהם.​
  נושא הדיון של ישיבת הוועדה לזכויות הילד הוא רחב ומקיף מעבר לעובדה שחברת "קדימה מדע" קיבלה את הזכיינות על הטיפול בילדים החולים בבתי-חולים. על רקע זה, ההודעה שנשלחה לחברי-כנסת מאת בועז פיילר היא עבודת יחצ"נות לטובתה של "קדימה מדע". יש לזכור את התלונות הרבות של הורים לילדים חולים המגיעות מכל רחבי המדינה על ההתנהלות הבעייתית של "קדימה מדע". חברה זו נמצאת גם בסכסוך עם המורים שהתארגנו ב"כוח לעובדים" כדי להגן על זכויותיהם במסגרת עבודתם בחברה זו. הרבה בעיות עם "קדימה מדע". כל הכתוב בהודעה שנשלחה לחברי הכנסת היא עבודת יחסי-ציבור גרידא." פורסם בפייסבוק הילדים החולים.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הודעת היחצ"נות מנסה להציג עצמה כאילו הודעה מטעם הכנסת

  הנה נוסח הודעת היחצ"נות של בועז פיילר:
  "דיון 'בוועדה לזכויות הילד' בראשות ח"כ יפעת שאשא ביטון:
  "חינוך ללא גבולות"
  במקביל לדיון תוצג מול אולם נגב תערוכת צילומים 'חינוך ללא גבולות' המציגה ילדים הלומדים במסגרת חינוכית של בתי החולים בישראל. התערוכה הוצגה במטה האו"ם בג'נבה, בחסות נציגות ישראל באו"ם והקונגרס היהודי העולמי ובמטה אונסקו בפריס.
  מחר, יום ב' 27.02, תערוך 'הועדה לזכויות הילד' דיון בנושא 'חינוך ללא גבולות', אשר יעסוק בחשיבות החינוך הפורמלי והבלתי פורמאלי המתקיים במרכזים החינוכיים בבתי החולים בישראל.
  בישראל מאושפזים בכל שנה למעלה 120,000 ילדים זכאי חוק חינוך חובה הלומדים במסגרת 150 מרכזיים חינוכיים הקיימים ב 35 בתי החולים כללים, שיקומיים ופסיכיאטרים ברחבי הארץ.
  את המרכזים החינוכיים מפעיל משרד החינוך בשיתוף "סאסא סטון קו אור", עמותה מבית World ORT קדימה מדע. מורי המרכזים הנם מורי משרד החינוך המלווים בבנות שירות מטעם "סאסא סטון קו אור".

  התוכניות החינוכיות אותן מפעילה העמותה מבקשות לסייע לילדים בהתמודדותם עם תקופת האשפוז, לסייע בשמירה על הרצף הלימודי ולשלב טכנולוגיות למידה מתקדמות במרחבים החינוכיים.
  פעילות "סאסא סטון קו אור" כוללת סיוע ברכישת ציוד טכנולוגי כדוגמת מחשבים, אייפדים, תוכנות, דגמים במדעים, ערכות רובוטיקה, לוחות אינטראקטיביים, מקרנים, מדפסות, מצלמות ועוד, הפעלת אתר תוכן אינטראקטיבי המאפשר תקשורת בן ילדים מאושפזים בבתי חולים שונים, פיתוח והפעלת סביבות למידה דיגיטליות, קיום חוגים וסדנאות חינוכיות בנושאי: חלל, מדעים, אומנות, תיאטרון צילום ופעילויות העשרה נוספות, פיתוח מוצרים חינוכיים רבים וכן הכשרות צוותים חינוכיים במרכזים.
  יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו): "בריאות וחינוך הינם חלק בלתי נפרד מהזכויות הבסיסיות האוניברסאליות שמוקנות לילדים מתוקף האמנה הבינלאומית לזכויות הילד. כיו"ר הוועדה לזכויות הילד בכנסת ישראל, אני מייחסת חשיבות גבוהה לכיבוד האמנה ולהענקת הזכויות הללו לכל ילד באשר הוא, ללא הבדל דת, גזע, מין, מוצא וארץ לידה. אני גאה בכך שמדינת ישראל פועלת באדיקות וביתר שאת על מנת להעניק זאת לילדיה ואף לילדים ממדינות נוספות, גם כשמדובר בילדי מדינות אויב. עובדה זו היא התשובה הניצחת והמוחצת של מדינת ישראל לכל מכפישיה ולמחרימים אותה בכל רחבי העולם. זה מה שהופך אותה לשונה ומיוחדת במובן החיובי והטוב ומהווה דוגמא ומופת לשאר מדינות העולם בכל הקשור לזכויות הילד".
  "אנחנו מאמינים כי החינוך הוא אחד הכלים המאפשרים למטב את הטיפול הרפואי הניתן לילדים", מספר אבי גנון מנכ"ל קדימה מדע "שמירה על סביבה לימודית מתקדמת, הכוללת פיתוח שגרת יום מעשירה ומאתגרת ורקימת קשר בן ילדים מבתי חולים שונים; כמובן לצד תמיכתם של אנשי הסגל הרפואי, הלימודי ובנות השירות בתכנית, מסייעים לילדים להתגבר על מחלתם הן בפן פיזי והן בפן הרגשי."
  עוד הוסיף גנון, "תפיסת – 'חינוך ללא גבולות' מהווה עבורנו לא רק את יכולתה של ישראל להעניק שרותי חינוך מתקדמים לכלל ילדי האזור המאושפזים בישראל, אלא מייצגת את תמצית פעילותה של 'קדימה-מדע' – שימוש בטכנולוגיות חינוכיות ופיתוחי הוראה מתקדמים במטרה להתגבר על מחסומים גאוגרפים ולשוניים, ולצמצם פערים חינוכיים בין מרכז לפריפריה.
  בן משתתפי הדיון:
  • ד"ר אסנת קורח לב ציון – מנהלת בית החולים הדסה הר הצופים.
  • יעל קופל- מנהלת המרכז החינוכי בבית החולים לגליל המערבי בנהריה
  • שרה שושני- מנהלת המרכז החינוכי בבית החולים שערי צדק בירושלים
  • דבורה לוי – אמא של ילד מושתל כליה מבית החולים שערי צדק בירושלים.
  • עותמאן אבתיסאם – אמא של וו'סילה – מושתלת כליה מטופלת 12 שנה בדיאליזה שערי צדק.
  לסרטון אודות התכנית לחצו כאן
  אודות התערוכה
  תערוכת הצילומים 'חינוך ללא גבולות', אשר תוצג מול אולם נגב, מספרת את סיפורם של ילדים במרכזי החינוך של בתי החולים. בן המצולמים ילדים יהודים, מוסלמים, נוצרים, תושבי הרשות הפלסטינאית, עזה ופליטים סורים. התערוכה הוצגה במטה האו"ם בג'נבה, בחסות נציגות ישראל באו"ם והקונגרס היהודי העולמי.
  צלם התערוכה: שחר עזרן , עיצוב: המחלקה לתקשורת חזותית, המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו-חיפה
  אודות קדימה מדע
  World ORT קדימה מדע, הינו ארגון חינוך היוזם, מפתח ומטמיע תכניות חינוכיות חדשניות בתחום המדעים והטכנולוגיה במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית בישראל, במטרה לצמצם פערים בין מרכז לפריפריה בישראל, דרך חינוך לעצמאות כלכלית. הארגון פועל למתן מענה לאתגרים הלאומיים ולקידום המטרות של מדינת ישראל בתחום החינוך."

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  משרדו של פיילר נטע לי גרייבר מחתימה חברי כנסת

  להלן ההודעה שנשלחה מטעם חברת היחצ"נות לחברי כנסת:
  Subject: Re: מחר נגיע להחתימכם על תמיכתכם במהלך חקיקתי למיגור העוני בישראל – פתחון לב

  בוקר אור לכולם.

  בהמשך להתכתבותנו בשבוע שעבר,
  היום אנו בכנסת.
  נשמח לתאם עמכם שעה להחתמתכם.
  נשמח לפגוש אתכם בכל שעה ועד השעה 14:30.

  תודה רבה
  נטעלי גרייבר
  פתחון לב
  0549425433

  בתאריך 21 בפבר׳ 2017 12:55 PM,‏ "נטע-לי גרייבר" כתב:
  חברי אופוזיציה נכבדים,

  תודה רבה על הירתמותכם החשובה למהלך אותו מוביל ארגון פתחון לב למען הפעלת לחץ על ממשלת ישראל לקידום פתרון אפקטיבי ואיכותי למצוקת העוני הגוברת במדינת ישראל, באמצעות מהלך חקיקתי אשר יקדם תכנית לאומית רב שנתית ורב מערכתית לטיפול בעוני הגובר בישראל.

  הסכמתכם לחתום על מכתב היינה צעד משמעותית ביותר עבור 2 מיליון אזרחי ישראל החיים בעוני.

  מחר, יום ד' 22.2.17, יצוין יום העוני בכנסת, אנו נגיע להחתים אתכם בהתאם להסכמתכם והשיח שהתקיים עם העוזרים הפרלמנטרים באופן אישי.

  מעל 65% מחברי האופוזיציה הסכימו לחתום. תודה לכם.
  מצרפת את הקבצים לעיונכם החוזר.
  ​​
  בברכה,
  ​נטע-לי גרייבר יח"צ פתחון לב​

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.