חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שר החינוך החליט למדוד בתי-ספר לפי ערכים, אך משרדו נכשל בערכים

נושאים דעות, חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 25.08.16 1:06

מכתב של העיתונאי קלמן ליבסקינד לנפתלי בנט, שר החינוך, המתייחס לבונוסים לבתי-ספר ערכיים. הבונוסים אינם ניתנים לעובדי הקבלן. משרד החינוך דורש ערכים, אך הוא עצמו אינו משמש מופת לערכים

השר נפתלי בנט שלום. אני רוצה לשתף אותך בסיפור קטן, כמעט סיפור אישי. לפני כשבועיים פורסמה מודעת אבל בקבוצת הווטסאפ של המחזור שלי בישיבת בני עקיבא "אור עציון" . "בצער רב וביגון קודר מודיעים על פטירתה של עליזה מלאכי." זו הייתה הפעם הראשונה שקבוצת הווטאספ משמשת למטרה שכזו. זו גם הייתה הפעם הראשונה בה הבנתי שלעליזה היה שם משפחה. כי ככל שזה תלוי בנו, התלמידים, היא הייתה תמיד "עליזה מהמטבח".
30  שנה היא עבדה בישיבה. 30 שנה שבהן האכילה מאות תלמידים בכל יום, שלוש פעמים ביום. ב"אור עציון" עליזה הייתה מוסד. אישה שאהבה אותנו וקיבלה בחזרה את אהבתנו, גם כששמה עלינו את ידה בתום מרדף, אחרי שסחבנו משהו מהמטבח שלה. בהיקף העבודה שלה, לא יהיה מוגזם להעריך שהיא בילתה איתנו, חבורה ענקית של נערים חסרי משמעת, שעות ארוכות יותר מאלה שבילתה עם משפחתה בבית. השבוע הזכיר לי חבר שלמד במחזור שמעליי כיצד התעקשו הוא וחבריו לכיתה שעליזה תצטלם, לצד הרבנים והמורים, לתמונת המחזור שלהם. כמו שאין לימודים בלי הרב דרוקמן, הסבירו לצוות, אין גם לימודים בלי עליזה מהמטבח.  
ולמה, אדוני השר, אני מטריח אותך בסיפור הזה? כי השבוע פרסם משרדך את רשימת בתי הספר הערכיים לשנת תשע"ו. מה הם בתי ספר ערכיים? בין השאר, כאלה שיש בהם נתוני התנדבות גבוהים, נשירה נמוכה ואחוזי גיוס גבוהים לצה"ל. האמת, מראש לא התלהבתי מהרעיון לדרג את הערכים בבית ספר כאילו היה מדובר בליגת-העל בכדורגל. ערכים ותחרות נראים לי שני דברים שלא הולכים ביחד. ואם שני אלה לא הולכים יחדיו, אזי ההחלטה להעניק בונוס כספי לכל מורה בבית ספר שנמצא ערכי – נראית לי בעייתית עוד יותר.
להמשך קריאה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.