חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מנכ"לית משרד החינוך, הפסיקי להתעלם מבעיות הילדים החולים

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 1.08.16 0:36

נציגות הורי הילדים החולים המרותקים לביתם, שאינם יכולים להגיע לבית-הספר, שלחה מכתב נוסף למיכל כהן מנכ"לית משרד החינוך בבקשה להפסיק להתעלם מבעיות הילדים החולים בטיפול "קדימה מדע", לטפל בבעיות השכר ולאכוף את תנאי המכרז על הזכיינית

31.7.16

לכבוד

מנכ"לית משרד החינוך

הנדון: ניהול לא תקין של שירותי החינוך לילדים חולים
שלום רב,

לצערנו אנו פונים אלייך זמן רב בשם ילדינו החולים ואת לא מגיבה כלל.

להלן מספר נושאים חשובים לעיונך:

1.   שחר בר-חן מנהלת פרויקט שלבי"ם מטעם חברת "קדימה מדע" פוטרה לאחרונה מתפקידה. מחליפיה הם סיגלית- אשת כספים ואבי זיו-סמנכ"ל קדימה מדע. כמו  שחר, גם הם לא עומדים בתנאי המכרז לניהול הפרויקט. האם לא הגיע הזמן לאכוף על החברה את תנאי המכרז ולדרוש מהם להעסיק אנשי חינוך עם רקע ניהולי מוכח בתחום?

 1. בסיכום שנת הלימודים תשע"ו, ניתן לקבוע באופן ברור שמאז שחברת "קדימה מדע" מנהלת את שירותי החינוך לילדים החולים – רוב הילדים החולים לא זוכים למענה חינוכי וטיפולי בהתאם לצרכיהם ולזכויותיהם ו/או מקבלים מענה חלקי ביותר.
 2. הנזק לילדים במקרים רבים הוא קריטי ולעיתים בלתי הפיך: הפערים בחינוך, היעדר טיפולים רפואיים וחוסר בסיוע, מקשים עוד יותר על הילדים החולים, שמתמודדים בגבורה במחלתם ובקשיי היומיום.
 3. זה לא הוגן להוסיף נטל נוסף של מימון חינוך וטיפול ילדיהן על כתפי המשפחות המתמודדות עם קשיי מימון גידולם של ילדיהן החולים. מי שאין לו ילד חולה לעולם לא יבין כמה זה קשה לגדל אותו, אבל לפחות ניתן לצפות ממנו שלא יערים עליהן קשיים מיותרים נוספים.
 4. אחת הבעיות בגיוס כוח אדם מתאים לפרויקט, נובעת מהעובדה שהחברה לא משלמת לעובדיה את השכר שנקבע על ידי משרד החינוך במכרז. למרות שהדבר הובא לידיעתך כבר בחודש נובמבר 2015, עד עתה לא נפתרה הבעיה ומשרדך הסתפק בתשובה שהעניין בבדיקה מקיפה. האם זה נראה לך סביר לדחות את פתרון הבעיה כבר 8 חודשים, למרות שידוע לנו שהבדיקה הראתה שהחברה לקחה לעצמה את החלק החסר בשכר המועסקים בפרויקט?
 5. לדאבוננו במקום שמשרדך יעמוד לצד ילדינו – משרד החינוך פועל בניגוד לחוק ולמנהל התקין, ובאטימות לב ממשיך להתעלם מהבעיות שאנו מעלים, למרות התמיכה הרחבה במאבקנו מצד ח"כ רבים, אנשי תקשורת וגופים חינוכיים, משפטיים וחברתיים.

בברכה,

נציגות הורי הילדים החולים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. אמא לילד חולה בקדימה מדע :

  זה מכתב המתאר מציאות שבה משרד החינוך זורק מיליוני שח ישר לכיסי חברה קבלנית, שאין קשר בינה לבין חינוך כלום, מלבד העובדה שזה רווחי לנהל את השירות הזה.
  איפה ח״כ מרגי שהבטיח ישיבה נוספת בוועדת החינוך, איפה המנכלית? איפה שר החינוך?
  אני מתביישת במדינה שאני חיה בה

 2. אבא לילדה חולה :

  צריך לעצור את "קדימה מדע" ולא לחדש את החוזה איתם. הם כל כך גרועים, נתנו מורים בלי תעודת הוראה ובלי יכולת לעבוד עם ילדים, שעכשיו אני משלם על שיעורים פרטיים לבת שלי, כי אין עם מי לדבר.

 3. מורה :

  אני לא מתכוון לחדש את החוזה עם קדימה מדע.
  הם אף פעם לא משלמים משכרות בזמן ואין לח כוונה לבזבז את הזמן שלי בלי שכר התואם ליכולות שלי.
  הם אפילו לא יודעים מי התלמידים שלי

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.