postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מנהלי קרנות, אל תשתתפו בהנפקת האג"ח של "דלק קבוצה"

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מנהלי קרנות, אל תשתתפו בהנפקת האג"ח של "דלק קבוצה"

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 25.07.16 21:57

התנועה לאיכות השלטון בשיתוף עם מספר ארגונים חברתיים ("אנו", "כלכלה של כולנו", "צלול" ומטה מאבק הגז) יצאה אתמול בקמפיין "אמרו לא להנפקת אגרות החוב של חברת דלק קבוצה".
העמותות קוראות לציבור לפנות ישירות לגופים המנהלים את כספי החסכונות ודורשים מהם שלא להשתתף בהנפקה הקרובה. 
מאת מערכת עבודה שחורה

ביום שלישי הקרוב דלק קבוצה – בשליטתו של יצחק תשובה – מתכוונת לבקש הלוואה בהיקף של 400 מיליון ₪ (!!!) מכספי החיסכון של הציבור, דרך הנפקת אג"ח. הסיפור הזה מוכר לכם? כי לנו הוא מוכר. מי ששכח את קבוצת דלק נדל"ן -גם היא בבעלות תשובה – בעקבות התנהלות כושלת עם חסכונות וכספי ציבור, נאלצה לעשות תספורת למחזיקי האג"ח ולא עמדה בהתחייבות לציבור החוסכים. אסור לתת לזה יד – חייבים לעצור את ההשתוללות עם חסכונות הציבור!

כדי לסבר את האוזן, דלק קבוצה דורגה ע"י המשרד להגנת הסביבה במקום השני של החברות שעלולות לפגוע בסביבה. אותה קבוצה פעלה בשנים האחרונות לבסס את מעמדה המונופוליסטי בשוק אספקת הגז הטבעי והעמידה את ממשלת ישראל בפני אילוצים, בניגוד לאינטרס הציבורי!

אז אם לדעתכם צריך לתת ליצחק תשובה לשים את הידיים על כספי החיסכון של הציבור אחרי שכבר קיבל אינספור תספורות חוב, ואם לדעתכם אסור להפקיר את איכות הסביבה והים לפרויקטים שעליהם מתכננת דלק קבוצה, ואם אתם לא רוצים לשתף פעולה עם תאגיד שפועל בניגוד לאינטרסים של הציבור בישראל – שלחו לגופים המנהלים את כספי החסכונות והבהירו להם: הציבור לא ישתתף בהנפקת האג"ח הקרובה של קבוצת דלק!.

הקמפיין הוא בשיתוף פעולה למען האזרחים יחד עם אנו – ANU צלול | Zalul Environmental Association מטה מאבק הגז
http://bit.ly/2a4BeHY

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

3 תגובות

 1. החגב עמד יציב :

  מחשבות כלליות על "השתוללות עם כספי הציבור"

  הגופים המנהלים את "כספי הציבור" זקוקים לאפיקים הגיוניים להשקיע את הכספים הללו וזאת מבלי להתייחס לסיכון שבהלוואה לדלק וחברות בבעלות מר תשובה כלל.

  ללא אפיקים להשקעת ההון לא תיווצר תשואה על ההון וזה יפגע בעתיד הפנסיוני של החוסכים, שווי השוק של דלק נכון לכתיבת שורות אלה הנו 9.7 מיליארד ש"ח, ההון העצמי שלילי כפי הנראה (הסתכלתי בגלובס לא נכנסתי לדוחות) בכל מקרה 400 מיליון ש"ח ביחס לחברה בשווי 9.7 מיליארד זה לא הרבה, כמובן שהשאלה ביצירת הלוואה היא יכולת הפדיון של הלווה וכן מהם הנכסים המגבים את ההלוואה במקרה שהלווה מבצע דיפולט להלוואה.

  נניח שהקמפיין יצליח שכן חברי הקבוצה יודעים את העתיד ויודעים כי בוודאות תבוצע תספורת, דלק תלווה את ההון מבנקים ישראלים ולא בשוק ההון ואז תבצע דיפולט לחוב בתרחיש זה הבנקים ימחקו מהונם העצמי בגין החוב שלא שולם, הבנקים הללו ציבוריים וגם הם בדמות מניותיהם חלק מהשקעות הציבור לפנסיה בישראל… כמובן שלשני אירועים אלה לא תהיה הרבה משמעות לקרן פנסיה בעלת אופק השקעה של עשרות שנים.

  וקיים תרחיש בו תשובה יאבד את השליטה בדלק ובעלי החוב יקבלו את מניות החברה ונכסיה, גם אפשרות.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  תמונת הפיננסים בעולם

  http://on-the-left-side.org.il/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D/

  איך שלא "מסובבים" את זה – אכלנו אותה.

 3. החגב עמד יציב :

  סקס, סמים ובורות פיננסית

  הכתבה בקישור היא כתבה פוליטית ולא מידע בעל משקל כלכלי, גם האתר הוא אתר עם אג'נדה פוליטית שמאלית ברורה, מה שעולה מקריאת "המאמר" זה שהמערכת הכלכלית על סף קריסה ואבדן והכל בגלל "הקפיטליזם" וסכומי כסף עם המון אפסים.

  ראשית רמות החוב של מדינות ריבוניות הן בהחלט מרכיב סיכון בכלכלה העולמית (לא כך בבנקים בארה"ב אשר הפיקו לקחים בעקבות החילוץ של 2009).

  שנית חומר למחשבה: התל"ג של ארה"ב הוא 15, החוב בארה"ב הוא 16.7 (כך בכתבה) ומבדיקה מהירה נראה כי הכנסות הממשל בארה"ב הן 6.65 (פדרלי, מדינות ורשויות) ונניח שזה משק בית ולא מדינה אז מה קיבלנו? משק בית עם הכנסות של 6.65 וחוב של 16.7 למה זה דומה? למשפחה אשר רכשה דירה המשפחה מכניסה מידי שנה 284,000 ש"ח ועל מנת לממן את הדירה המשפחה לקחה משכנתא בסך 716 אלף ש"ח האם רמת החוב נוראה כל כך? תלוי בהתנהלות המשפחה, בכל מקרה זה לא ברור מאליו כי רמת החוב מסוכנת אל מול רמת ההכנסה.

  עכשיו יש הבדל ע-צ-ו-ם בין המשפחה הזו לכל משפחה אחרת: לוקח משכנתא רגילה לוקח חוב ל 20-30 שנה ומשפחה זו…ובכן היא יכולה להחזיר את החוב ל-נ-צ-ח ובנוסף למשפחה הזו יש מכונה להדפסת כסף כך שהם המשפחה האחרונה בעולם אשר תגיע לחדלות פירעון, עכשיו אבקש ממר אנונימי להסביר לי כמה חמורה הבעיה ומדוע היא מרמזת על "קץ הקפיטליזם"

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.