postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » בשביל שוד הגז מוכנים להתרפס בפני הטורקים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בשביל שוד הגז מוכנים להתרפס בפני הטורקים

נושאים דעות, כלכלת בית, פוליטי ב 29.06.16 1:04

הכל חוזר לגז. בנימין נתניהו מוכן להתרפס לפני טורקיה ולחתום עמה על הסכם כדי למכור את הגז שלנו כמה שיותר מהר וכמה שיותר רחוק שלא יישאר פה כלום

מאת: קורט טוכולסקי

נשיא טורקיה ארדואן מצוי כבר זמן רב במצב לא טוב. טורקיה אבדה את מעמדה כמעצמה אזורית תחת שלטונו, ניסיונו להפיל את משטר אסד לא צלח, האירופאים העמידו אותו במקום כנותן שירותים בכסף בסוגיית הפליטים, הרוסים מצפצפים עליו כרצונם. טורקיה במצב כלכלי לא מזהיר, והוא מחזיק בשלטון תוך שימוש הולך וגובר בשיטות דיקטטוריות. שום הישגים מדיניים אין לו, הוא הסתכסך עם האמריקאים, המצרים, הסעודים, משטר אסד, הכורדים והאירופאים. בקיצור ארדואן הולך וסופג מפלה מדינית אחר מפלה מדינית, והנה נחלצת לעזרתו ממשלת ישראל.

בסופו של דבר אין מה להתפלא, ממשלת ישראל נמצאת במצב דומה. גם היא ממשלה שהולכת ומגבירה את השימוש באמצעים דיקטטוריים כמו הליכת אימים על התקשורת מערכת המשפט והצבא בזמן שהיא מגבירה את השימוש במשטרה באופן אלים כנגד אזרחים. כמו ממשלת ארדואן, גם ממשלת ישראל לא מתמודדת עם מצב כלכלי הולך ומחריף, שאפילו הסטטיסטיקות של התעשרות העשירים כבר לא מצליחות להסתיר. ככל שכישלונותיה ברורים יותר מחפשת הממשלה הכושלת עוד כותרות ועוד ספינים להצדקת קיומה. כשם שארדואן הסלים את המאבק באזרחי ארצו הכורדים ובכורדים בארצות שכנות בטענה שמדובר בטרוריסטים, מסלימה הממשלה בישראל את המאבק בעם הפלסטיני במטרה להתחבא מאחורי המלחמה.

אין לממשלת ישראל שום סיבה להתרפס לפני טורקיה. ההשתוללות של ארדואן אחרי משט המרמרה היא בעיה שלו, את המצור מעזה צריך להסיר, אבל בהסדר לא באמצעות משטי ראווה טורקיים. ועם כל הכבוד להומניטריות של ארדואן ואנשיו, המשט שלהם היה בעל אותה רמה אותנטיות מוסרית כמו משט של מועצת יש"ע לסיוע למען העם הכורדי הנאנק תחת עולו של ארדואן.

ממשלת ישראל נכנעה בהסכם שוב בפני החמאס, הריבון בעזה שמשפיל את מדינת ישראל כעת גם מדינית ולא רק צבאית, כפי שעשה בקיץ 2014. ביבי וממשלתו כושלים שוב גם בתחום המדיני ולא רק בתחום הביטחוני. אבל כרגיל ביבי והסט הנוכחי של שריו הסמרטוטים מוכנים לעשות הכול, משליחתם למוות מיותר של מיטב בנינו בשדות עזה ועד השפלת מעמדה של מדינת ישראל שוב מול אויב, שאין כל סיבה להשתוחח בפניו רק מסיבה אחת. ביבי ושריו הנוכחיים כמו הקודמים מחויבים לשוד הגז.

כן כן הכול חוזר לגז, ביבי רוצה שגז ישראלי יזרום צפונה דרך טורקיה, כי אפילו מצריים לכאורה בת בריתנו מדרום, לא רואה צורך בגז ישראלי שיימכר לה או דרכה. נראה שהאירופאים לא ממהרים לקנות מאתנו גז, זה שביבי רצה למכור להם דרך קפריסין ויוון. אז עכשיו מנסים למכור את הגז שלנו בכיוון רוסיה, עוד מדינה שיש לה יותר גז ממה שישראל יכולה לחלום שיהיה לה. העיקר למכור את הגז שלנו כמה שיותר מהר וכמה שיותר רחוק שלא יישאר פה כלום.

לכן לביבי לא אכפת שארדואן תומך בחמאס בעזה ובדאעש בסוריה, גם לא אכפת לו שהוא נלחם בבני בריתה הטבעיים של ישראל הכורדים בסוריה ובעיראק, וודאי שלא אכפת לו שארדואן מרדד את הדמוקרטיה הטורקית תוך דיכוי מערכות המשפט והתקשורת, זה בסך הכול מודל שמתאים גם לו. ביבי רוצה למלא את מצוות אדוניו וליישם את שוד הגז כמה שיותר מהר. עד כה כמו לאחיו המוצלח בבחירות והכושל בשלטון מטורקיה זה הולך, עכשיו הם יעשו את זה ביחד. כבודה של מדינת ישראל יירמס, האינטרס הישראלי יינזק, שמה הטוב, הגם ככה לא במצב משהו של המדינה, ישוב ויוכתם, אבל ביבי יתקדם לעבר מכירת החיסול של הגז.

ישראל לא צריכה את הטורקים ולא להתרפס בפניהם. ישראל הייתה צריכה לסייע לכורדים, להכיר בשואה הארמנית, לפתח את היחסים עם ארמניה, כורדיסטן קפריסין ויוון, שלא לדבר עם הרשות הפלסטינית, ולא להעדיף את האינטרס של טורקיה והחמאס. אבל בראשות ממשלת ישראל "מנהיג" כושל ומשרת הון שמוכר אותנו שוב למפעילים הזרים שלו.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.