חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ממשלתנו הרעה משרתת מעמד מצומצם – טייקונים ותאגידים

נושאים כלכלה ותקציב, כלכלת בית ב 23.06.16 1:21

מפלגות הימין של ימינו אינן משרתות לא את התעשיינים, הסוחרים, המעמד הבינוני, או בעלי המקצועות החופשיים, כמו בעבר. הן מייצגות את הטייקונים בלבד. ממשלת ישראל פועלת בצורה הרסנית לחברה. מוכנה להחריב את ישראל עבור התעשרות תאגידים וטייקונים

מאת: קורט טוכולסקי

ביום שישי גבב יוסי ורטר אמירות על הממשלה החברתית ואין מקשיב בה לתעשיינים. זה נכון שהתאחדות התעשיינים לא מיוצגת בממשלה, אבל הממשלה הזו חברתית רק אם המונח חברתי מייצג את מי שפועל נגד האינטרסים החברתיים-כלכליים של 99% מאזרחי ישראל. זה לא משנה אם מדובר בביבי ה"מאומץ" של שלדון אדלסון, כחלון ה"מאומץ" של יצחק תשובה, ליברמן או דרעי ה"מאומצים" של מרטין שלאף או כל אחד משרי הממשלה האחרים. אף אחד מהם לא פועל למען החברה בישראל ולמען הרווחה הכלכלית של תושביה. כולם משרתים בעלי אינטרסים זרים כאלו ואחרים, מי בעקביות ומי משכיר את שירותיו כמו איילת שקד, מירי רגב וישראל כ"ץ.

פעם הייתה בישראל מפלגה בשם "הציונים הכלליים", שהפכה ברבות הימים למפלגה הליברלית והתמזגה בגח"ל ובמח"ל ולבסוף נבלעה בליכוד בלי הותיר שריד ופליט. בימים שראשי המפלגה הזו ישבו בממשלה אכן היה גם בממשלות ימין מי שדאג לאינטרסים של התעשיינים בעשירון העליון. אולם הימים האלה חלפו בלי שוב וממשלת ישראל הנוכחית, כמו שתי קודמותיה, פוגעת בתעשייה בשירות ברוני הגז. כי היום הימין לא מייצג מעמד של סוחרים או תעשיינים, לא את הבורגנות של המעמד הבינוני הגבוה ולא את בעלי המקצועות החופשיים. הימין מייצג את האינטרסים של האלפיון העליון, של הטייקונים, של הברונים השודדים ושלהם בלבד. זאת האבולוציה של הקפיטליזם, משלטון בשירותם של הטורפים, לשלטון בשירותם של טורפי העל. הם לא חברתיים אין בליבם טיפת רצון לשנות את מצבם ההולך ומדרדר של רוב האזרחים. הם עובדי חברה, נותני שירותים לתאגיד, משרתים ושכירי חרב של טייקונים שתורמים להם בכסף או בתקשורת אוהדת.

ממשלת ישראל פועלת בצורה הרסנית לחברה, לא בגלל שהיא לא סוציאל-דמוקרטית לא בגלל שהיא לא מיטיבה עם העם, אלא בגלל שהאינטרסים של הטייקונים הגדולים עומדים בסתירה לאלו של בעלי המפעלים. בעלי המפעלים רוצים גז זול, אבל מי שמחזיקים בכיס את ראש הממשלה ושר האוצר רוצים למכור גז ביוקר. בעלי המפעלים רוצים קודם כל גז לתעשייה, מי שמפעילים את ביבי וכחלון כמו מריונטות רוצים קודם כל גז לייצוא. בקיצור כמו שהציבור הרחב לא נספר בידי הטייקונים ומשרתיהם, גם התעשיינים לא נספרים שלא לדבר על האיכרים או הסוחרים או כל גורם אחר שיכול היה להיות בנקודה זו או אחרת שמרני בהצבעתו ואוהד של הימין. הממשלה משרתת את ההון הגדול, קומץ של תאגידים וטייקונים ואותם בלבד.

יסוד הצלחתה של הממשלה הוא בניכור בין החלקים השונים של האוכלוסייה והמעמדות המרכיבים את ה-99%. כיום לפחות במאבק על הגז, יש אינטרסים משותפים לתעשיינים שרוצים גז ישראלי בזול לבין שאר הציבור שרוצה גם בישראל גז זול. חברתיות אמתית היא להיאבק ביחד נגד הממשלה הרעה הזו כדי שהגז יישאר ישראלי וזול. כדי שמקומות עבודה יחוברו לגז כמו גם צרכנים פרטיים, כדי שתאגידי הגז והטייקונים ששודדים אותנו ומשרתיהם בין אם מדובר במשרתים בפוליטיקה כמו ביבי וחבר מרעיו או משרתיהם בתחום תיווך הגז כמו עופר עיני ושרגא ברוש, או משרתיהם בתקשורת לא ינצחו. אם הם ינצחו אנחנו נפסיד. גם אם כצפוי המחלוקות בין ימין ושמאל לא תעלמנה, יש הבדל בין מחלוקת בין ימין מסורתי, שלפחות שירת מעמד רחב בעל אינטרס מסוים ואיזושהי תפיסה לאומית (מעוותת ככל שתהיה) לבין התפיסה של ממשלת ביבי, שמוכנה להחריב את ישראל העיקר שתאגיד אמריקני וכמה טייקונים ישראלים יוכלו להתעשר מניצול הגווייה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

2 תגובות

 1. נטע חוצן :

  הימין החדש: אחרי חיסול הימין הישן – מתפנים לחיסול השמאל - דמיון מקרי?

  http://www.blacklabor.org/?p=58000

  "את המחלוקת החריפה בין הימין לבין השמאל, שמתה ברגע שחוסל הוויכוח הפנימי בימין עצמו, מחליפה עכשיו הכרזת מלחמה מאורגנת וגלויה".

  מה אומרת ההקבלה הברורה על הגלובליזציה בצורתה הנוכחית?

  ואיך זה מתקשר לתגובות בעיקר של צעירים, בכל העולם נגד המשטר הגלובלי?

  והאם יתכן שכמו שהחלוקה החדשה הופכת את התעשיינים לשותפים קונייקטורלים של העובדים,
  כך היא גם מחזקת את הטרוף הגזעני והקנאי הדתי – הן כהשלמה למשטר התאגידי והן כסוג חולני של ראקציה?

  האם זה אומר משהו על החשיבה שצריך להשקיע לקראת הבחירות הבאות?

 2. מיכאל לינדנבאום :

  קורט! זה כאילו הוצאת לי את המלים מהפה

  קורט! זה כאילו הוצאת לי את המלים מהפה!!!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.