postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מדוע רשות המסים אינה מקיימת את חוק מורי הדרך בישראל ומקפחת את פרנסתם?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מדוע רשות המסים אינה מקיימת את חוק מורי הדרך בישראל ומקפחת את פרנסתם?

נושאים דעות, זכויות עובדים ותעסוקה, מכתבים ב 9.06.16 0:10

בני כפיר יו"ר אגודת מורי הדרך בישראל פנה במכתב למשה אשר, מנהל רשות המיסים, בעקבות שכירת שירותיו של בוקי נאה שאינו מורה דרך מוסמך ואין לו רישיון ממשלתי

בני כפיר יו"ר אגודת מורי הדרך במכתב למשה אשר מנהל רשות המיסים:

"כיצד הגוף האחראי על גביית המיסים במדינת ישראל שוכר את שירותיו של בוקי נאה שאינו מורה דרך מוסמך ואין לו רישיון ממשלתי ולכן לא שילם את התשלומים המוטלים על כל מורה דרך "

בני כפיר יו"ר אגודת מורי הדרך:"מדובר על תקלה חמורה. ביד אחת המדינה מחייבת מורה דרך ברישיון ממשלתי הכרוך בתשלומים,אגרות וקורסים וביד השנייה מספקת עבודה לבוקי נאה המדריך ללא רישיון ממשלתי. כשמוסדות המדינה ובפרט רשות המיסים מעניקה כזו דוגמא להתנהלות פיראטית ופרוצה של המקצוע היא מותירה את מורי הדרך המשלמים לקופת המדינה מובטלים  ואילו מורי הדרך שאינם משלמים למדינה מרוויחים מקופת המדינה. ארגון מורי הדרך לא יניח להתנהלות לא חוקית זו"

בני כפיר יו"ר אגודת מורי הדרך בישראל פנה היום במכתב למשה אשר מנהל רשות המיסים בעקבות שכירת שירותיו של בוקי נאה שאינו מורה דרך מוסמך ואין לו רישיון ממשלתי.

במכתב אל מר משה אשר מציין בני כפיר כי חוקי שירותי ותקנות תיירות (מורי דרך בישראל)  מגדירים בפירוש, שטיול וסיור מודרך בישראל יתקיים אך ורק על ידי מורה דרך מוסמך בעל רישיון משרד התיירות.בפרסומים המופיעים בחוצות העיר מתגאה מר בוקי נאה על סיור שערך בת"א ל 100 אנשי מכס ומע"מ.גוף ממשלתי ובעיקר גוף הממונה על גביית המיסים בישראל, ראוי כי יפעל בהתאם לקבוע בחוק, וישכור את שרותיו של בעל רישיון, מורה דרך מוסמך. (כאמור בחוק שירותי תיירות /חוק תקנות שירותי תיירות / מורי דרך) ויבדוק מראש שיש למורה דרך רישיון. מר בוקי נאה אינו מורה דרך מוסמך, ואין לו רישיון ממשלתי."

בני כפיר שציין כי לא זו בלבד שכ- 10,000 מורי דרך בישראל סובלים מעוולה מתמשכת ובפגיעה חמורה. ביד ימין המדינה מחייבת מורי דרך ברישיון וביד שמאל מדינת ישראל משלימה עם קיומה של הדרכה בלתי חוקית הפעם הנקודה מקוממת יותר מכל כי המדינה עצמה, מוסדות השלטון שלה, מספקים עבודה לבוקי נאה שאינה מורה דרך מוסמך ואין לו רישיון ממשלתי.

כפיר:"ברוב מדינות העולם מתבצעת אכיפה נוקשה ומחמירה נגד מדריכים בלתי חוקים, לרוב באמצעות הטלת קנסות, ולעתים אפילו כדי מעצר. ואילו במדינת ישראל המדינה אינה אוכפת את החוקים של עצמה ואפילו מספקת להם עבודה כדוגמת המקרה הנ"ל. מדוע כדאי למורה דרך שהוא בדרך כלל עצמאי או פריילנסרים שאין לו הכנסה גבוהה לשלם בעבור רישיונות ואינספור השתלמויותהחוק צריך להיות שווה לכולם"

להלן המכתב:

31.5.2016

לכבוד:

מר משה אשר
מנהל רשות המיסים
משרד האוצר
ירושלים

הנדון: הפרת חוקי התיירות בישראל

חוקי שירותי ותקנות תיירות (מורי דרך בישראל)  מגדירים בפירוש, שטיול וסיור מודרך בישראל יתקיים אך ורק על ידי מורה דרך מוסמך בעל רישיון משרד התיירות.

בפרסומים המופיעים בחוצות העיר מתגאה מר בוקי נאה על סיור שערך בת"א ל 100 אנשי מכס ומע"מ.

גוף ממשלתי ובעיקר גוף הממונה על גביית המיסים בישראל, ראוי כי יפעל בהתאם לקבוע בחוק, וישכור את שרותיו של בעל רישיון, מורה דרך מוסמך. (כאמור בחוק שירותי תיירות /חוק תקנות שירותי תיירות / מורי דרך) ויבדוק מראש שיש למו"ד רישיון.

מר בוקי נאה אינו מורה דרך מוסמך, ואין לו רישיון ממשלתי.

אגודת מורי הדרך בישראל מבקשת שמקרה שכזה לא יחזור שנית.

אנו עומדים לרשותך על כל שאלה שתעלה בנושא.

נשמח במידת הצורך להיפגש עמך בנושא הנדון.

אודה על טיפולך.

בברכה, בני כפיר, יו"ר

אגודת מורי הדרך בישראל.

העתקים:
מר יריב לוין, לשכת שר התיירות.
גב' אהובה זקן סמנכ"לית מ. התיירות.
גב יעל גויסקי, עו"ד.
גב' לבנת נזרי, לבנת תקשורת.

הודעה מאת לבנת תקשורת

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

3 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מתברר כי תחומי תעסוקה רבים במדינה סובלים מבעיות פרנסה בשל התנהלות ממשלתית לא ראויה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  תודה על הפוסט . זוהי באמת שערוריה ( אם כי יש הרבה יותר קשות ממנה ככה בגלובל ) שהרי :

  המדינה עצמה , מתנה קיום של מכרזים או פעילות באופן כללי , בקיום הוראות חוק הנוגעות לציבור , הנה למשל , חוק שכר מינימום , תשמ"ז 1987 , כך , מצטט :

  "
  15ד (ב) רשות ציבורית תכלול בחוזה שייכרת בינה לבין קבלן המבצע עבודה בעבורה או הנותן שירותים לפי הזמנתה (בסעיף זה – קבלן מבצע), סעיף הקובע כי הפרת הוראות חוק זה על ידי הקבלן המבצע לגבי עובד המועסק על ידו לשם ביצוע חוזה כאמור מהווה גם הפרת החוזה. "

  עד כאן הציטוט :

  משמע , קבלן לא יעסיק עם פחות משכר מינימום , אחרת , המדינה תוכל להחשיב זאת כהפרת חוזה בינו לבינה .

  אז כל הכבוד , מחד דורשים מקבלנים או מתנים עבודות בקיום החוק , ורשות המיסים מאידך , מעסיקה כך מורי דרך לא מורשים , בלי לבדוק ? בלי לברר כלום ?

  תודה

 3. דרור :

  לא נכון

  סעיף 2(5) בחוק מגדיר את החובה למורה דרך רק לתייר חוץ – כלומר, הוא אינו חל על קבוצות ישראליות.
  יש בכך הגיון בהתחשב בעובדה שכל מדריכי תנועת הנוער, ורוב מדריכי החברה להגנת הטבע אינם מורי דרך אלא בעלי "תו תקן" של משרד החינוך. מכתבו של מר כפיר הופך 99% מטיולי הנוער בארץ ללא חוקיים

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.