חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פורום הקרקעות לצדק חלוקתי: תכנית הממשלה לשיווק קרקע כפרית נוגדת את הצדק החלוקתי

נושאים דיור, תכנון ובניה, מכתבים ב 16.05.16 1:04

 מכתב  האגודה לצדק חלוקתי, שנשלח לשרי הממשלה, מבקש מהם לא לאשר את תכנית "ביסוס ההתיישבות הכפרית וקידום ההתיישבות ושיווקי הקרקע בתחומה" לפני שתשמע את תגובות הציבור ואת פורום הקרקעות. החלטת ממשלה בעניין היא שערורייתית ולא תוכל לעמוד בביקורת שיפוטית

האגודה לצדק חלוקתי שלחה לשרי הממשלה מכתב המתנגד להצעת ההחלטה הממשלתית לשיווק קרקעות ביישובים כפריים בדגש על הנגב והגליל, לחיזוק ההתיישבות הכפרית.‏ (על פרטי התכנית ניתן לקרוא פה.)

המכתב נשלח בשם פורום הקרקעות לצדק חלוקתי הכולל מספר ארגונים הנאבקים למען שוויון וצדק חלוקתי בהקצאת משאבי המדינה.

המכתב לא מנע את אישור החלטת הממשלה. הממשלה אישרה את הצעת שר השיכון יואב גלנט והשר לפיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי. ההצעה כוללת תכנית שמטרתה לבסס את ההתיישבות הכפרית ולקדם שיווקי קרקע בתחומה.

רשות מקרקעי ישראל מתנגדת גם היא להחלטת הממשלה בטענה המשפטית שהיא זו האחראית על המדיניות הקרקעית במדינת ישראל. היועץ המשפטי של הרשות שלח לממשלה חוות דעת משפטית ובה טען כי ההחלטה הממשלתית אינה חוקית. (על עמדת רמ"י בענין קראו פה)

מכתב האגודה לצדק חלוקתי מציין כי לא יהסס להגיע לבית המשפט כדי למנוע את החלטת הממשלה השערורייתית שלא תוכל לעמוד בביקורת שיפוטית.

להלן המכתב:

תאריך: 15.5.2016

 לכבוד

שרי הממשלה

רחוב קפלן 1

קרית הממשלה

ירושלים 91950

נכבדיי,

הנדון: קריאה דחופה לא לאשר החלטת ממשלה תוך חריגה ממדיניות המקרקעין   

בשם פורום הקרקעות לצדק חלוקתי (שכולל את האגודה לצדק חלוקתי, הקשת הדמוקרטית מזרחית, תהודה ואח') הפועל למען קידום עקרונות של כבוד האדם, שוויון וצדק חלוקתי בחברה בישראל ובעת הקצאת משאבי הציבור, אנו קוראים לכם, שרי הממשלה, להתנגד לקבלת כל החלטה בדיון "ביסוס ההתיישבות הכפרית וקידום ההתיישבות שיווקי הקרקע בתחומה" וליתן לציבור ולפורום הקרקעות אפשרות להגיב תחילה להקמת הוועדה והמוצע בה.

ההחלטה להקים ועדה בעוניין, במסגרת דיון בממשלה הינה לא פחות מהחלטה שערורייתית שלא תוכל לעמוד בביקורת שיפוטית.

 כמו כן הניסיון להעניק עוד ועוד הטבות להתיישבות הכפרית הינו מקומם, חסר אחריות ונוגד את עקרונות השוויון והצדק החלוקתי להן מחויבת המדינה ורשות מקרקעי ישראל הממונה על תחום המקרקעין.   

 עקב חוסר הזמן ולמען הסר כל ספק, יובהר כי אין באמור לעיל משום ויתור ו/או מיצוי כל טענות הארגונים מטה ו/או פגיעה בהן, לרבות זכות לנקוט בהליך משפטי.

האגודה לצדק חלוקתי

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.