חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מפלגת העבודה: כבר לא שקיעה – התרסקות

נושאים דעות, פוליטי ב 2.05.16 0:04

אפילו אל מול חידלון הממשלה, מפלגת העבודה אינה מצליחה להציב אלטרנטיבה ראויה וראשיה מנותקים לגמרי מציבור העובדים אותו הם אמורים לייצג

מאת ק. טוכלסקי

תהיתי מה היה ליו"ר מפלגת העבודה ויו"ר האופוזיציה חה"כ יצחק בוז'י הרצוג להגיד לרגל האחד במאי. איש עשיר, משרת הון ידוע ומפריטן בחסד, ובכל זאת "מנהיג" השמאל מרכז הישראלי ומי שמתיימר לעמוד בראש תנועת העבודה, בחגו של מעמד העובדים. לא הופתעתי כלל לגלות שמה שהעסיק את הרצוג זה ה"אנטישמיות" לכאורה שפושה במפלגת הלייבור הבריטית ולא ענייני עובדים, אותם עובדים שאמורים להיות עמוד התווך של תנועת העבודה.

אני כבר באמת לא מסוגל לחדש הרבה בביקורתי על הרצוג, אני לא מבין את התנהלותו ואני בטוח שבאופן כללי מי שעוד בכלל מעניין במה שהדמות המגוחכת הזו עושה, גם לא מסוגל להבין. מסביבו של ה"קפטן" כבר אין ממש שקיעה של מפלגת העבודה אלא יותר התנהלות של מושב לצים. הקליפ המביך של אראל מרגלית, שאכן לימד את כולנו שיש חבר כנסת בשם זה ושהוא לא ראוי לכלום. ההתנהלות העלובה של יחימוביץ ופרץ שבמקום להודיע כבר בצורה ברורה שהם חוזרים למירוץ ומציבים אלטרנטיבה להרצוג, עסוקים בפיזור רמזים. אני לא בטוח מה בדיוק איתן כבל עושה, אבל זה די מתאים להתנהלות שלו עד כה, כלומר סתמי ריקני וחסר משמעות. מדינת ישראל במצוקה קשה, הפרלמנט שלה הפך לבדיחה, הממשלה שלה לא קוהרנטית, ולמעט התיאוריה של גידול במוח אני כבר באמת לא מבין מה שולט בסוגרי פיו של ראש ממשלתה, ובמה שאמורה להיות האלטרנטיבה למציאות השלטונית, אין אפילו קמצוץ של אלטרנטיבה לכלום.

מפלגת השלטון שלנו הליכוד, מזמינה לביקור כאורחה שלה את יו"ר המפלגה הנאו נאצית האוסטרית מפלגת החירות, אנטישמי מוצהר וגזען. ראש ממשלת ישראל מכחיש שואה, אומר קבל עם ועדה את מה שמצטטים מפיו חברי פרלמנט לא חכמים במיוחד במפלגת הלייבור הבריטית. כל מה שיש ליו"ר האופוזיציה, ה"אלטרנטיבה" לומר זה שמה שקורה בלייבור זה רע. שום ביקורת כלפי יריבו, שום אמירה ערכית מוסרית או בעלת משקל. רק עוד שטות, לפחות הפעם לא גזענית כלפי הציבור הערבי. עושה רושם שהרצוג התאהב בדימוי שניסו להדביק לו פרסומאים בבחירות האחרונות, או שחרב דמוקלס הפלילית התלויה מעל ראשו גורמת לו לעווית טורט עלובה במיוחד לאחרונה. נאחז בקרנות המזבח של הנהגת מפלגה שבסקרים הולכת ומתאדה, סומך ובוטח בעמיתיו עלובי הנפש וחסרי היכולת לקום ולעשות מעשה, ממשיך הרצוג לסמל ולסמן לישראלים את העדר האלטרנטיבה וחוסר התקווה.

מפלגת העבודה הפכה להיות מרצ, לא במובן הפרלמנטרי הפעיל והמוצלח של חבריה, גם לא ביושרם, אלא בשלומיאליות שלה, ובחוסר הבנתה שהיא כבר פגר פוליטי. ציפי ליבני הרגה את המרכז-ימין-מרכז של קדימה ועכשיו נבגיה אוחזים במפלגת העבודה המשותקת במסגרת ההרסנית של המחנ"צ. העובדה שבחג האחד במאי אין דבר זניח ומנותק יותר מהחג מאשר מפלגת העבודה והעומד בראשה, מלמדות אותנו כמה חמור מצבה של הדמוקרטיה הישראלית וכמה עלובה המציאות שלנו. יצחק בוז'י הרצוג כיו"ר מפלגת העבודה והאמת גם כאחרון החברים בה מסמל כמה היא רחוקה מלהיות מפלגה שמייצגת עובדים, מפלגת מעמד, מפלגה של המונים כנגד האוליגרכיה הפלוטוקרטית. אני מאחל לכולנו שעד תחילת מאי שנה הבאה, תהיה לנו מנהיגות אחרת למפלגת העבודה ואני גם מאחל לנו שבניגוד לשנים האחרונות, המנהיגות הזו תהיה אלטרנטיבה ראויה ולא ביזיון.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. זיו אלי :

  ב'וזי שלום !נכשלתה בתפקדך להיות אלטרנטיבה לביבי !

 2. דליה :

  טוכולסקי, לפי מה שאתה כותב, אין אלטרנטיבה. לא המחנה הציוני, לא מרצ. נכון, התנהלות הרצוג אינה מובילה אלטרנטיבה. אבל אראל מרגלית צועק אותה. אז למה אתה פוסל גם אותו. הוא מנסה להציל את המפלגה ולהחזירה ליעודה כאופוזיציה.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  דליה עם ניבולי פה לא בונים אלטרנטיבה.

  אם ניבולי הפה היו הדרך של מרגלית לחשיפה תקשורתית קצרת מועד – איפה האלטרנטיבה?

  הוא גם לא איזה ס"ד ברמ"ח אבריו. אולי הוא מאמין בגרסה עדכנית יותר בעיניו של ס"ד. אבל הוא צריך להוכיח שיש המשכיות לכל מפעלותיו המבורכים שנוטים להתאדות באמצע הדרך.

 4. דליה :

  לא התכוונתי לסרטון ניבולי הפה אלא לראיון שנתן בערוץ הראשון. היחיד שדיבר בתקיפות נגד הכניסה לממשלה.
  הוא לא ס"ד, אבל מייצג את הרוח הכלכלית של מפאי הישנה. יותר טוב ממה שיש לנו עכשיו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.