postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » פירוק קואליציית העבודה-מרצ בעירייה מאחורי הגב של מועצת מחוז ירושלים – דרישה שנייה לכנס את המועצה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פירוק קואליציית העבודה-מרצ בעירייה מאחורי הגב של מועצת מחוז ירושלים – דרישה שנייה לכנס את המועצה

נושאים מכתבים, שיכון ושלטון מקומי ב 13.04.16 0:20

להלן מכתב שני שנשלח למזכירת מועצת המחוז, אסתי קירמאייר, בדרישה לכנס בדחיפות את מועצת המחוז. איתי גוטלר, חיליק בר, תמר אוחנה פעלו לפירוק קואליציית העבודה-מרצ ללא אישור מועצת המחוז. מהלך זה נוגד את החוקה. המכתב דורש התנהלות לפי החוקה

"העבודה" – לפי עדויות, חיליק בר, ואיתי גוטלר פירקו מאחורי גבם של חברי מועצת מחוז ירושלים את השותפות עם "מרצ" במועצת העיר בירושלים

"העבודה" – לפי עדויות, חיליק בר, ואיתי גוטלר פירקו בחשאי ומאחורי גבם של חברי מועצת מחוז ירושלים את השותפות עם "מרצ" במועצת העיר בירושלים. חברי מועצת המחוז של מפלגת העבודה בירושלים נדהמו לשמוע על הפירוק שנעשה ללא אישורם ובחשאי. רק בעקבות פרסום המכתב, שלורה ורטון חברת המועצה מטעם מרצ פרסמה השבוע בפייסבוק שלה, נודע הדבר מאת: דליה בלומנפלד

לקריאה נוספת

המכתב השני למזכירת מועצת המחוז אסתי קירמאייר נשלח בחתימתם של יותר משבעים חברי מועצת המחוז, לפי הנדרש בחוקה כדי לכנס דיון דחוף במועצת המחוז. מכתב זה נשלח לאחר שלמכתב הראשון שנשלח לא היה מענה.

המכתב הראשון נשלח לאחר שנציג העבודה בעיריית ירושלים, איתי גוטלר, הודיע לסיעת מרצ על פירוק השותפות של העבודה עם מרצ בעירייה, ולאחר שנודע כי הוא התכוון לחבור לסיעתו של ניר ברקת ראש העיר.

מהלך זה של גוטלר נעשה מאחורי גבה של מועצת מחוז ירושלים וללא אישורה, אך בידיעתה של מזכירת המחוז, אסתי קירמאייר. שותפיו של גוטלר למהלך אנטי דמוקרטי זה היו ח"כ חיליק בר, מזכ"ל המפלגה, ותמר אוחנה, יו"ר המשמרת הצעירה בירושלים. הם השתתפו בישיבה שנערכה עם נציגי מרצ ובה הודיעו למרצ על פירוק השותפות איתה, ללא סמכות וללא הסכמה של חברי מועצת המחוז, לפי הנדרש בחוקה.

לכבוד
גב' אסתי קירמאייר
מזכירת מפלגת העבודה
מחוז ירושלים

הנדון: כינוס דחוף של מועצת המחוז לדיון והחלטות בנושאים המוניציפאליים

אסתי היקרה

בתקופה האחרונה אנו עדים למורת רוח ותרעומת רבה בקרב חברי מפלגת העבודה ותומכיה בעיר ירושלים סביב התנהלותו של נציגנו בעירייה מר איתי גוטלר, תוך התעלמות מתפקידה הסטטוטורי של  מועצת המחוז כפי שמעוגן בחוקת המפלגה.

צעדיו של חברנו איתי גוטלר נעשו כולם באופן חד צדדי, מבלי לקבל את אישור הסיעה המוניציפלית, ומבלי להביא את הנושאים הבוערים לדיון והחלטות במועצת המחוז.

סיעתנו בעירייה, היא הגוף המוסמך מתוקף חוקת המפלגה לדון ולהחליט בנושאים אלה, (ס' 201) .
מועצת המחוז היא הגוף שבחר את הנציגים לסיעה, והגוף אליו חברי הסיעה חייבים ע"פ החוקה (ס' 204) להביא להכרעה נקודות שבמחלוקת.

למרות מחאת רבים מחברי המפלגה, התנהלותו של מר גוטלר בזירה המוניציפאלית ממשיכה להתקיים כאילו הוא קיים בחלל ריק.

אנו שבים ודורשים ממך לכנס את מועצת המחוז לישיבה פתוחה לדיון והכרעות בסוגיות העקרוניות והערכיות שעל הפרק. (מצורפת פנייתנו אלייך שלא קיבלה מענה מיום 29.02.16).

בהתאם להוראות חוקת מפלגת העבודה (סעיף 106 א') אנו חברי סיעת העבודה המוניציפאלית, וחברי המפלגה החתומים מטה המהווים שליש מחברי מועצת המחוז דורשים לקיים בהקדם דיון פתוח במועצת המחוז בשאלות הבאות:

 1. פירוק השותפות של הסיעה העירונית המשותפת "מר"צ – העבודה" באופן חד צדדי.
 2. המסגרת הנכונה לפעול בה כסיעה במועצת העיר ירושלים.
 3. שמירת הכללים להתנהלות תקינה, דמוקרטית, וערכית של מועצת המחוז, בכל העניינים הנוגעים לירושלים ובכלל זה נציגנו הנבחרים בעירייה ובמוסדות השונים.

בהתאם לחוקת המפלגה אנו דורשים ממך בתפקידך כמזכירת המחוז:

 • ·         לקבוע בהקדם תאריך לישיבת המועצה.
 • ·         ליידע במייל ובטלפון את כלל חברי מועצת המחוז על מועד כינוס הדיון, את סדר היום ואת העובדה כי הנושאים יעלו להצבעה.
 • ·         לפרסם לכלל חברי מפלגת העבודה בירושלים על קיומה של הישיבה הפתוחה הנ"ל.

בברכה:
שלום קוולר – חבר סיעת העבודה המוניציפאלית.
ד"ר גדעון בן דרור – יו"ר הוועדה המוניציפאלית.

רצ"ב רשימת חברי מועצת המחוז החתומים על הדרישה הנ"ל.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  זה יעלה להם בארצי.

  מי שחי בירושלים בעיניים פתוחות (ולמרות זאת נשאר בה) – יודע שהעיר הולכת ונכנעת לאסטרטגיה חרדית חדשה.

  מי שרוצה את ירושלים כבירת ישראל (שלמה או חצויה) שישכח מזה.

  לא שלם ולא חצי – בירה צריכה להיות פתוחה לכולם.

 2. ק. טוכולסקי :

  לשמאל הירושלמי יש שנה וחצי להתארגן לבחירות הבאות ולהציב אלטרנטיבה לשלטונו הביזארי של ניר ברקת. עושה רושם שחבר המועצה גוטלר לא מעוניין להיות חלק מהעתיד אלא בסידור עבודה לתקופה הקרובה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.