חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מען: לאחר דחיית ערעור מוסך צרפתי, על המוסך להחזיר את יו"ר הוועד לעבודה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 7.04.16 1:03

בית הדין הארצי לעבודה דחה את הערעור של מוסך צרפתי במישור אדומים. "על המוסך להחזיר לעבודה את יו"ר הועד של מען, חאתם אבו זיאדה"

בית הדין הארצי לעבודה דחה אתמול, ה- 5.4, את ערעורם של בעלי מוסך צרפתי על פסק דין של בית הדין האזורי מיום 17.2.16, והשאיר על כנה את ההחלטה המחייבת את המוסך להחזיר לעבודה את יו"ר ועד העובדים של המוסך, חאתם אבו זיאדה, ללא דיחוי. "לאחר שבחנו את טענות הצדדים לערעור וכלל חומר התיק מצאנו כי אין מקום להתערב בקביעות העובדתיות של ביה"ד האזורי. על דין הערעור להידחות", קבע בית הדין הארצי פה אחד.

מוסך צרפתי ערער על פסק הדין שניתן על ידי נשיא ביה"ד האזורי לעבודה בירושלים, השופט אייל אברהמי, אשר קבע כי פיטוריו של חאתם אבו זיאדה היו בלתי חוקיים ונבעו מתפקידו המנהיג בקרב העובדיםאת הנסיון של צרפתי להפליל את יו"ר הועד ולהגיש נגדו תלונה במשטרה הוא כינה "עלילת שווא". ביצוע ההחלטה מה-17.2 עוכב עד להחלטת בית הדין הארצי על הערעור, אך משזו ניתנה אתמול, על המוסך להשיב לעבודה את יו"ר הוועד לאלתר.

שופטי ההרכב (סגנית הנשיא השופטת ורדה וירט-ליבנה, השופטת לאה גליקסמן והשופט אילן איטח) הציגו שאלות רבות לב"כ המוסך, וניסו לשכנע את הבעלים להסכים לחזרתו של יו"ר ועד העובדים לעבודה, אך נענו בשלילה גורפת.

מנכ"ל מען, אסף אדיב,אמר בדיון כי הארגון חותר להגיע להסכם קיבוצי עם מוסך צרפתי, ופעל במשך תקופה ארוכה בשיתוף פעולה עם מנהלי המוסך. "חאתם אבו זיאדה היה הציר של ועד העובדים וכל עוד הוא לא חזר לעבודה העובדים הרגישו מאוימים. כאשר יחזור חאתם לעבודה נוכל לפתוח דף חדש לטובת העובדים ולטובת המוסך." את ארגון העובדים מען ייצגו עו"ד מורן סבוראי ואמיר בשה.

על ההחלטה הגיב חאתם אבו זיאדה באומרו: "אני מאוד שמח על ההחלטה, כי היא עושה צדק.  המון עובדים התקשרו לברך אותי. הם רואים בהחלטה השג לא רק בשבילי אלא גם בשבילם ובשביל ארגון העובדים מען".

בית הדין האזורי אמור להשלים בזמן הקרוב את החלטתו, ולקבוע את גובה הפיצוי לחאתם אבו זיאדה עבור עשרים החודשים שבהם הנהלת המוסך נמנעה מלהעסיקו, וכן את גובה הפיצוי לארגון העובדים מען בגין הפרה של זכות ההתארגנות – פיצוי שיכול להגיע עד 200,000 ₪.

הודעה מטעם ארגון מען

מען

בתמונה, מימין: עו"ד אמיר בשה, ראש ועד העובדים במוסך צרפתי חאתם אבו זיאדה, עו"ד מורן סבוראי, מנכ"ל מען אסף אדיב, עו"ד איה   ברטנשטיין. התמונה באדיבות ארגון העובדים מען

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.