חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התנועה לאיכות השלטון נגד מינוי עו"ד שלמה דרעי נציג קק"ל למועצת מקרקעי ישראל

נושאים דיור, תכנון ובניה ב 5.04.16 1:41

מינויו של עו"ד שלמה דרעי למועצת מקרקעי תעמיד אותו בניגוד עניינים עסקי.התנועה לאיכות השלטון פנתה ליו"ר קק"ל, דני עטר והצביעה על זיקתו של עו"ד דרעי לשר הפנים ואף העלתה את החשש הכבד לניגוד עניינים בכהונתו הן בהנהלת קק"ל והן ככל שימונה למועצת מקרקעי ישראל

התנועה לאיכות השלטון פנתה ליו"ר קק"ל בדבר מינוי נציגי הקרן הקיימת לישראל למועצת מינהל מקרקעי ישראל עוד טרם שמונו. במכתב הבהירה כי לקק"ל אחריות לכך שחברי הדירקטוריון שלה יהיו אנשים ראויים ומתאימים, הן מבחינת כישוריהם והן מבחינת היותם מחויבים להגשמת יעדי קק"ל, מבלי שימצאו בניגודי עניינים ומבלי שיהיו מחויבים לאינטרסים אישיים או עסקיים, כאלה ואחרים.

למרות הזמן שחלף, טרם הובהר אלו הליכים ננקטו לבחינת כישורים ומניעת ניגוד עניינים כאמור. בינתיים, על פי הפרסומים, מבקשת קק"ל למנות את חברי הנהלתה כנציגי קק"ל במועצת מקרקעי ישראל. נוכח הדברים קוראת התנועה לסיים את כל הליכי הבדיקה וההסדרה, כאמור, קודם למינויים של חברי הדירקטוריון למועצת מקרקעי ישראל. כך על דרך הכלל.

במכתבה התייחסה התנועה בפרט למינויו של עו"ד שלמה דרעי למועצת מקרקעי ישראל, אשר על פניו מנוגד לחוק מקרקעי ישראל, תש"ך – 1960. מאחר  והתנועה ציינה כי עו"ד דרעי הינו לא רק בעל זיקה מובהקת לשר הפנים אריה דרעי, אלא אף עולה החשש כי לכאורה יש לו זיקה עסקית לשר וזאת בענייני נדל"ן.

זאת ועוד, גלוי וידוע כי עו"ד דרעי עוסק בנדל"ן. עיסוק זה מעמיד אותו בניגוד עניינים אישי חמור, הן בכהונתו כסגן יו"ר קק"ל והן ככל שיתמנה כחבר מועצת מינהל מקרקעי ישראל. היקף פעילותו של עו"ד דרעי והאינטרסים העסקיים, האישיים והפוליטיים שלו, אינם ברי ניטרול ולא יתכן שיאחז במקביל הן בעסקיו והן בכהונתו, לא במועצת מקרקעי ישראל ולא בקק"ל.

במכתב שהפנתה התנועה ליו"ר הקונגרס הציוני עמדה התנועה על החומרה והנזק בכך, שהמינויים לדירקטוריון קק"ל מתבצעים כחלוקת שלל. כהונתו של אדם העוסק בנדל"ן, באופן שיציב אותו בניגוד עניינים חמור, מחמיר רושם קשה זה.

איסור ההימצאות בניגוד עניינים נועד למנוע את הרע בטרם יארע עניינים ולכן די בחשש להמצאות בניגוד עניינים, על פי מבחן אובייקטיבי של האדם הסביר, כדי למנוע כהונה, כאמור.  התנועה ציינה כי אך לא מזמן התבטא יו"ר קק"ל כי בכוונתו למנוע ניגוד עניינים בכהונת הדירקטורים והנהלת קק"ל. על כן לא ברור, כיצד הנושא בכללותו וסוגיית ניגוד העניינים של עו"ד דרעי טרם טופל.

לעיון במכתב: דרעי – קקל

הודעה מטעם התנועה לאיכות השלטון

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.