חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"קדימה מדע" – וועדת החינוך ערכה דיון על הזכייה במכרז בקריית-ים. משרד החינוך לא אישר את הזכיינות

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 4.04.16 0:29

ועדת החינוך ערכה ב-29 במרץ דיון לבקשת ח"כ איל בן ראובן על עתיד בי"ס רבין לאחר שועדת המכרזים של עיריית קריית ים אישרה את הזכייה של "קדימה מדע" במכרז. משרד החינוך לא אישר את המכרז. הודעת ועדת החינוך על הדיון לא פורסמה באתר הוועדה, אלא בהודעות הכנסת. מדוע? להלן הנוסח שפורסם

הדיון בוועדת החינוך על העברת בי"ס רבין בקריית ים ל"קדימה מדע"

ועדת החינוך קבעה דיון על העברת בי"ס רבין בקריית-ים ל"קדימה מדע" של אורט העולמי. ההעברה בוצעה למרות התנגדות גורמים רבים ובחשד לניגוד עניינים הקשור לשמואל סיסו, בעבר ראש עיריית קריית-ים ובהווה מנכ"ל אורט העולמי. להלן פניית ח"כ אייל בן ראובן שנשלחה לוועדת החינוך. התאריך שנקבע נדחה ויתקיים ב-29 במרץ

לקריאה נוספת

משרד החינוך: העברת הבעלות טרם קיבלה את אישור מנכ"לית משרד החינוך – דרושות הבהרות נוספות

ראש העירייה דוד אבן צור הסביר בוועדה כי לעירייה היו גירעונות ובעקבות איחוד בתי הספר נחסכו לעירייה כמיליון שקלים בשנה. "אגלה לכם סוד – הכל כלכלי", אמר בדיון. עוד אמר כי גם מבחינה פדגוגית נרשמה עליה בזכאים לבגרות. הוא הוסיף כי ערך "מכרז כדת וכדין ואם למישהו יש טענות הוא יכול להגיש תביעה". לעניין זכייתה של קדימה מדע אמר אבן צור כי תנאי המכרז היו כל כך קשים שאף רשת לא רצתה לגשת למכרז חוץ מ"קדימה מדע".

רן ארז יו"ר ארגון המורים אמר: "אם ראש הרשות נמצא בפשיטת רגל יתכבד ויחפש מישהו שיבריא את העירייה במקומו.  אנחנו רוצים שבית הספר יישאר בבעלות העירייה ולא יעבור לקבלן משנה. בישוב הזה הישגיי בית הספר היו גבוהים ובית הספר התנהל בצורה נאותה ולכן אין צורך להחליף בעלויות. אנחנו רואים שמי שתרם את הכסף לעירייה הוא זה שזכה במכרז. מדובר על קניית בתי ספר על חשבון המורים והתלמידים".

לדברי עו"ד אלון סיסו חבר מועצת עיריית קריית ים, "ישנם צידוקים כלכליים להעברת בית הספר לקדימה מדע. לקדימה מדע אין ניסיון בניהול בתי ספר ואני לא מוכן שתלמידי קריית ים יהיו שפני ניסיון של הרשת הזאת".  אמא לילד שלומד בבית הספר סיפרה כי ההורים והתלמידים עוברים טלטלה, "אנחנו לא רוצים לעבור לרשת פרטית, אנחנו רוצים להישאר בבעלות העירייה". אם נוספת אמרה: "לוקחים בית ספר מצליח, יעשו עליו רווחים ויעבירו את המשאבים לבית ספר כושל. לא יצאנו מסופקים מפגישה עם ראש העיר. שלחנו מכתב למנכ"לית משרד החינוך ונענינו שלא יכולה להתקיים פגישה".

אבי גנון מנכ"ל "קדימה מדע" השיב על הטענות ואמר שאין כל קשר, גם מבחינה כרונולוגית, לזכייה של קדימה מדע ולהיותו של שמואל סיסו מנכ"ל רשת אורט העולמי.  לעניין ניסיונה של קדימה מדע החינוך אמר: "אנחנו מנהלים השנה שלושה מוסדות חינוך וצברנו ניסיון חינוכי. חתמנו הסכמים קיבוציים עם המורים שתנאיהם ישמרו גם בעבודה אצלנו".  לדבריו, אורט ישראל שמה ל"קדימה מדע" רגליים ומונעת ממנה לנהל את בית הספר.  "אם היו רשתות נוספות היו ניגשות על הבסיס של איכות וניסיון הן היו לוקחות אותנו בהליכה, הן לא ניגשו כי היו צריכות לתת כספים תוספתיים שאנחנו מוכנים ורוצים לתת. השקענו משנת 2008 כ-30 מיליון ₪ בחינוך בעיר".

עו"ד אילן שי, נציג משרד החינוך, התייחס לדברים ואמר כי לפי סעיף 12 לחוק הפיקוח על בתי הספר, ההעברה הסופית של הבעלות דרושה את אישור מנכ"לית משרד החינוך וכי דרושות הבהרות נוספות שטרם התקבלו מהעירייה ומרשת "קדימה מדע". לדבריו, נשלחו ל"קדימה מדע" דרישות לתיקון ההסכם שנוגעים להסכמים הקיבוציים של המורים.

לאחר שמיעת כל הנוגעים בדבר, סיכם יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי את הדיון: "זה לא השולחן לברר ניגוד עניינים. אני קורא לכל מי שחושב שלא התקיים הליך מכרזי הוגן לפנות למבקר המדינה, למשטרה או למשרד החינוך. יו"ר הוועדה קרא למשרד החינוך להשלים את הליך הרישוי והודיע כי יקיים דיון נוסף לאחר הפגרה לבדוק האם נשמרו תנאיהם של המורים והתלמידים בעת המעבר. ח"כ איל בן ראובן החבר בוועדה לביקורת המדינה אמר שיפנה למבקר המדינה לבדוק את התנהלות משרד החינוך בכל הנוגע להפרטת בתי ספר ל בעלויות פרטיות.

הודעת ועדת החינוך פורסמה פה:

http://m.knesset.gov.il/news/pressreleases/pages/press290316-ddw.aspx

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

12 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מרגי, האם אתה באמת מייצג את הרשות המחוקקת המבקרת את הרשות המבצעת? זה לא נראה כך.

  האם יו"ר ועדת החינוך מרגי מציע להשלים את הליך הרישוי של בית-ספר רבין לקדימה מדע? איך זה מסתדר עם הצעתו לפנות למשטרה או למבקר המדינה לגבי הליך מכרזי לא הגון?
  במה תומך מרגי באיכות הלימודים או בזכיינות של קדימה מדע שעלולה להרוס את החינוך האיכותי בקריית ים כפי שקרה עם הילדים החולים? למרגי נשלחו תלונות רבות על הבעיות בקשר לילדים החולים.
  מדוע אינו פועל בתקיפות נגד הגורמים לבעיות הללו?

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מרגי, מדוע לא פרסמת את המידע על הדיון באתר ועדת החינוך בכנסת?

  המידע על הדיון לא פורסם באתר ועדת החינוך של הכנסת, אלא בהודעות הכנסת. הפירוש שלי לכך: מרגי מנסה להסתיר את המידע מהציבור.
  במקום לפעול לטובת התלמידים וללחוץ נגד אישור המכרז, הוא מסתיר את העובדה שהמכרז לא אושר עדיין על ידי משרד החינוך. אם לא אושר, יש מקום ללחוץ שלא יאושר. אך מרגי לא עושה זאת. האם הוא מייצג את טובת הציבור או את טובת קדימה מדע?

 3. משקיף מהצד :

  תופרט הנהלת משרד החינוך

  מה הולך פה?
  משרד החינוך מפריט את עצמו לדעת, למרבה במחיר או בקשרים.
  לטעמי הבעיה בהנהלת משרד החינוך, שכנראה אין לה כוח לעבוד או שמצאה הכנסה נוספת נסתרת.
  אם הנהלת המשרד לא שוקלת שיקולים חינוכיים ענייניים, אולי כדאי שתפריט גם את עצמה. לפחות נחסוך מנגנון עצום עם משכורות ענק

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  שקיפות

  ברוח הימים האלה, אולי כדאי לבדוק כמה דירות יש למנהלי משרד החינוך ולשאר המעורבים במכרזים אלה.

  מוזר שחברה חסרת ניסיון בחינוך, מצליחה להגיע בזמן קצר לזכייה בשני מכרזים, שבהם רק היא מתמודדת וכמובן זוכה.

  מבקר המדינה ו/או היועץ המשפטי לממשלה צריכים לבדוק את מי שמאשר מכרזים במשרד החינוך.

 5. מורה בפרויקט שלבי"ם של קדימה מדע :

  אנחנו המורים ושאר המועסקים בפרויקט מחכים חודשים לתשובה ממשרד החינוך לגבי הפגיעה בשכרנו בפרויקט.

  כנ"ל ההורים לילדים החולים בפרויקט שלא מקבלים במשך חודשים את מה שמגיע להם ממשרד החינוך.

  ראה שרק בדבר אחד משרד החינוך יעיל ומהיר: ב"תפירת" מכרזים לקדימה מדע.

  איפה שר החינוך?

 6. עו"ד :

  שחיתות

  על פניו, נראה שיש פה מעשה רמייה ושחיתות קלאסי.
  המשחד והמשוחד, כלל לא מסתירים את העובדות, רק מנסים בדרך מעוותת להצדיק את מעשיהם.

  אני לא רואה איך עו"ד שרוצה להמשיך לעסוק במקצועו – יחתום על מכרז שכזה

 7. הורה לילד חולה בפרויקט שלבי"ם :

  צרה צרורה

  אנחנו סובלים כבר שנה וחצי מניהול כושל וציני של קדימה מדע בפרויקט הילדים החולים בביתם. לאור הניסיון שלנו, התלמידים והמורים בקרית-ים נקלעו לצרה צרורה. משרד החינוך הוא הבעיה ולא הפתרון. לכן תושבי קרית ים חייבים לעצור בכל מחיר את מימוש המכרז – זאת תהיה בכייה לדורות

 8. אזרח ממוצא לטיני :

  רפובליקת בננות

  ישראל הפכה לרפובליקת בננות, אבל בלי החן הלטיני.
  חברה שמתנהגת כמו מאפיה, סוחטת בעלות על בתי ספר, רק כדי להרוויח כסף או אולי להלבין כסף?
  למה להם לדרוש רק בעלות על בתי הספר, לא מגיעה להם בעלות על כל העיר?

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  המשרד היורה

  משרד החינוך שותף לכל הנוכלות הזאת.
  הוא פגע במודע בילדים, במורים, ובתושבים שכרגע שוכבים מנוטרלים על הרצפה.
  אני מבין שמחכים רק למנכלי"ת משרד החינוך שתוודא הריגה

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  תושבי קריית ים תתעוררו לפני שיהיה מאוחר!

  מצער שלגבי כבוד ראש העיר שלנו מר דוד צור "הכל – כלכלי" לגבינו זהו גורל ועתיד חינוך הילדים שלנו. אל תתנו לפגוע בהם! עדין יש לנו את היכולת לעצור את המהלך הזה. אם ראש העיר מתנער מהאחריות על חינוך ילדנו, שר החינוך ומנכלי"ת משרדו הם עדין האחראיים עליהם . אל תנו להם להעביר אחריות זאת לכל המרבה בהבטחות!

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  משרד החינוך צריך להתעורר!

  היכן משרד החינוך בסיפור ההזוי הזה? כספים מתקציב משרד החינוך מועברים עבור כל תלמיד בבי"ס ומועברים לרשות המקומית עבור מערכת החינוך. משרד החינוך הוא רשות שלטונית והוא מעביר את הכספים. האם כל בעל מאה שירצה בעלות על חינוך ילדנו יוכל לעשות ככל העולה על רוחו על ידי מתן תרומות ? מה קורה פה ? האם גם מערכת החינוך עומדת למכירה, קודם משקיעים קצת ואחר כך מפעילים אותה כעסק חי נושא רווחים ?

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  פרוטוקול הישיבה https://oknesset.org/committee/meeting/12475/?page=3

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.