חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בעקבות התחקיר של "מולד", משרד המשפטים יבדוק מימון ועד מתיישבי-השומרון

נושאים משפט ופלילים, עלו ברשת ב 31.03.16 1:12

בעקבות תחקיר "מולד" ייבדק מדוע מממנת המדינה גוף המעודד פגיעה בפעילות צה"ל ובאזרחים פלסטינים

עמותת ועד מתיישבי השומרון – אשר פיתחה את מדיניות "תג מחיר" וקראה לפעיליה לעבור על החוק על-מנת להקשות על כוחות הביטחון לפנות מאחזים – ממומנת מקופת המדינה. תחקיר ״מולד״ חשף כי בין השנים 2008-2014 המועצה האזורית שומרון הייתה המממנת העיקרית של ועד מתיישבי השומרון, והזרימה לעמותה לא פחות מ-7.7 מיליון שקלים. בעקבות הממצאים דרשו נציגי "מולד" מהיועץ המשפטי לממשלה ומרשם העמותות לחקור כיצד הגיעו מיליוני שקלים מכיסו של משלם המיסים לארגון המעודד פגיעה בפעילות צה״ל ובאזרחים פלסטינים – ולעצור את הזרמת כספי הציבור לעמותה. כעת פתח משרד המשפטים בחקירה בנושא.

על-פי ממצאי התחקיר, ועד מתיישבי השומרון עודד עימותים עם כוחות הביטחון, שיתף פעולה עם חמ"ל ריגול אחרי חיילי צה"ל ותמך בתקיפה אלימה של פלסטינים. הוועד אחראי לשורה של פרסומים שקראו לביצוע פעולות "תג מחיר", הפרות סדר, התפרעויות והקמת מאחזים בלתי-חוקיים. בנוסף, הוועד תומך בפעילי "תג מחיר", מכנה את חיילי צה"ל "כוחות ההרס" ומשבח הצתת שדות, חבלה ברכוש ופגיעה בפלסטינים. יש לציין כי קריאה לאזרחים להפר את החוק ועידוד מעשי אלימות הם בגדר הסתה – עבירה פלילית על-פי חוק העונשין.

לאחרונה יזמה העמותה, הפועלת ללא אישור מנהל תקין, קמפיין ציבורי להחרמת בתי-עסק של אזרחים ערבים. בהמשך אף מימנה את עמותת ״עד כאן״, המרגלת אחר ארגוני שמאל. כל זאת, כאמור, מכספי ציבור.

לתחקיר מולד

הודעה מטעם "מולד" – המרכז להתחדשות הדמוקרטיה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.