חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עת לשבור שתיקה ולהשמיע קול גדול

נושאים דעות, פוליטי ב 30.03.16 1:23

צה"ל אינו הבעיה אלא התוצאה. הבעיה היא השלטון המשולב של רבנים ופוליטיקאים מהימין שלקחו על עצמם להציג לעולם את הפנים שלהם כאילו אלה פני ישראל כולה. אם אנחנו שותקים – אנחנו שותפים. אם אנחנו מפצלים את כוחנו – אנחנו כשותקים

מאת: נטע חוצן

כשרבנים, שרי ממשלה, חברי כנסת ומנהיגים מקומיים קוראים להרוג כל מחבל בכל תנאי, גם אחרי שנתפש, והמהדירין אף מצרפים את האמהות שלהן לקריאה – שומע ורואה זאת כל העולם. שומעים זאת חיילים וילדים מבית.

הטענה  נגד "שוברים שתיקה"  שכביכול מכבסים את הכביסה המלוכלכת בחוץ, היא לפיכך טענה  בזויה ודמגוגית. כל אמירה של רב בתפקיד רשמי (ואפילו לא רשמי), שבשם ההלכה כביכול, מגדיר כמצווה הריגת מחבל שנוטרל ונתפש – מהדהדת  מקצה העולם ועד קצהו. גם אם יביע אחר כך סוג של חרטה בראיון לעיתון זר – אין זה אלא חרטה ברטה. לא יעזרו גם הודעות  אזהרה מטעם היועץ המשפטי, רענון ההוראות מטעם הרמטכ"ל ושר הביטחון.  חיילים רבים מרגישים שהדולה מענא ואת הסייגים הם מפרשים כקריצה כלפי חוץ. אחרת איך יסבירו לעצמם שרבנים מטעם המדינה קוראים לצאת נגד הוראות הרמטכ"ל?

לכן עלינו, כל הציבור הגדול שמתנגד להשתלטות המסוכנת של הרעה החולה הזאת, לצאת בקריאת גינוי אחת גדולה, ענקית ולהבהיר:

השלטון הנוכחי על רבניו איננו מיצג את הדמוקרטיה הישראלית ומאיים להרוס אותה מבפנים. זה בנפשנו. קריאה ועידוד לרצח פלסטינים חפים מפשע, או פלסטינים שפגעו בישראלים ונתפשו בעודם בחיים, היא הוכחה לאיבוד עשתונות ופריצת כל גדרי המוסר, שבלעדיהם אין לנו חיים. לא נשתוק יותר נוכח הקריאות הבזויות האלה, כביכול בשמנו –

קריאת גינוי בעברית, בערבית ובאנגלית נגד אותם מחללי השם, שעליה חתומים מאות אלפי ישראלים יהודים, היא המינימום ההכרחי.

אם הייתה לנו הנהגה פוליטית ששווה משהו היא הייתה יוזמת קריאה כזו, במקום לתקוף את "שוברים שתיקה". (מקרה "לפיד מצריך ניתוח מיוחד).

ההנחה שלי היא שיש מאות אלפים  בישראל שמתכווצים מתדהמה נוכח השתלטות הפראות הקנאית על מוסדות השלטון – ממשלה וצבא. (למרות הסקר של מינה צמח). אם ההנחה היא נכונה – האם יצאו מאות האלפים ובפעולה משותפת יחתמו בפועל על קריאה אחת גדולה? התשובה כנראה שלילית. אם היא שלילית – על מה אנחנו בוכים? (ההתייחסות היא ליהודים כי ידוע לכולם מה חושבים על הנושא ערביי ישראל.  אבל, האם יש באמת מאות אלפים יהודים אזרחי ישראל שמוכנים לומר בקול צלול את דעתם? איפה הם?).

להלן מגוון נבחר של  קריאות לרצח, בלי כחל וסרק, של מי שמייצגים לכאורה את הדמוקרטיה הישראלית, את הממסד הישראלי, ובעצם אותנו כולנו:

נתחיל באיילת שקד שהעלתה מאוב מאמר שכתב אורי אליצור לפני 13 שנה וגנז אותו. ב- יולי 2014 מצאה שקד לנכון לפרסם את המאמר הזה בפייסבוק שלה. היא עשתה זאת ביודעין בתקופה שברירית ורגישה של מתחים קשים בין ערבים ליהודים בירושלים. תוך שעות נפוצו הדברים ברחבי העולם. ארדואן מיהר לצטט אותם כהוכחה חותכת לטענותיו נגד ישראל. ( לי עצמי נודע דבר הפרסום בפייסבוק של שקד  רק כששמעתי ברדיו את ארדואן מצטט מן המאמר). שקד עצמה הורידה את המאמר מהפייסבוק לא לפני ש"כל הסוסים ברחו מהאורווה". מאוחר יותר התנצלה תוך שהיא מעוותת את העובדות כשטענה באופן שקרי שצוטטה באופן שגוי. לא שגוי ולא ציפורים. היא אמנם הסירה את הטקסט אבל הוא נמצא בשלמותו ברחבי הגלקסיה הסייברית. את הטקסט המלא ניתן היה בשעתו לקרוא באתר ימני שמיהר בשמחה להביא אותו כולו לקוראיו. והנה משפט אחד מתוך הטקסט כפי שצוטט כאן : ב עבודה שחורה : "האויב הוא עם שלם, על זקניו ונשיו, עריו וכפריו, רכושו ותשתיותיו כולם דמם בראשם". "עכשיו זה כבר כולל גם את האמהות של השאהידים, ששולחות אותם לגיהינום בפרחים ונשיקות. הן צריכות ללכת בעקבות בניהן, אין דבר צודק מזה. הן צריכות ללכת, וגם הבית הפיזי שבו הן גידלו את הנחש. אחרת יגדלו שם נחשים קטנים נוספים".

הרב אליהו רב העיר צפת: "מד"א צריך להרוג מחבלים פצועים" "זאת הלכה. אם אי אפשר להרוג אותם, אז תסובבו את זה ככה שהם בסוף ימותו; תאכילו אותם אוכל מקולקל, שיקבלו קלקולי קיבה ובסוף ימותו. זה מה שצריכים ללמוד במד"א." (האיש מקבל משכורת מהמדינה).

הגר"ב ציון מוצפי נשאל על ידי אחד מתלמידיו: "כאשר מחבל ערבי מנוטרל ושוכב על הרצפה האם מותר לי לבעוט בו או להרביץ לו או לירות עליו כדי להורגו? או שיש איסור לאחר שהשתלטו עליו". הרב לא היסס בתשובתו וענה בצורה חד משמעית: "מצווה להחזיק בראשו ולחבוט בו בקרקע עד שלא תישאר בו לחלוחית חיות". (מומלץ לקרוא את הכתבה המלאה).

עיריית בית שמש  קוראת להשתתף בהפגנת תמיכה בחייל שירה בפלסטיני הפצוע. מודעה על ההפגנה התפרסמה באתר העירייה.

ומעניין לעניין – באותו עניין: הרב הראשי הספרדי, יצחק יוסף  טען בדרשה  כי לפי ההלכה, אסור לגויים לגור בארץ ישראל. בהקלטה ששודרה בערוץ 10, נשמע הרב אומר: "לפי ההלכה – אסור לגוי לגור בארץ ישראל. רק אם קיבל עליו שבע מצוות בני נוח".  לדבריו, "אם הוא לא מוכן לקבל על עצמו אחת מהן שלא יתאבד, הוא לא מוכן לקבל על עצמו את זה, שולחים אותו לסעודיה". הרב הוסיף כי "אם הייתה ידנו תקיפה, אם היה לנו כוח שלטון, גויים לא צריכים לגור בארץ ישראל. אלא מה, ידנו לא תקיפה. מחכים למשיח צדקנו, שתהיה הגאולה השלמה והאמתית ואז יעשו את זה". לדבריו, הסיבה בגינה גרים גויים בישראל היא על מנת לשרת את תושביה היהודים: "מי יהיו השמשים? מי יהיו כל העוזרים שלנו? לכן משאירים אותם פה בארץ".

הרשימה, למרבה הפלצות, עוד ארוכה ואי אפשר להמשיך ולהסתתר כבת יענה ולטעון שמדובר ב"חריגים". גם אי אפשר להמשיך ולהשתכשך במים המלוכלכים של הכביסה כאילו ניתן למנוע מהם לזרום החוצה ובכך נציל עצמנו.  אם אנחנו שותקים – אנחנו שותפים. אם אנחנו מפצלים קולנו – כאילו שתקנו, כלפי חוץ וכלפי פנים.

כל המעוניין מוזמן להוסיף לרשימה ח"כים, שרים ואחרים. מול רשימה כזאת צריך להציג קריאת התנגדות המונית ו-מאו-חדת. אחרת אנחנו סמרטוטים.

מי מצטרף להרים את הפרויקט?

(נ.ב. פרויקט כזה, לדעתי לא יכול לצאת דרך אתרי עצומות ולא ראוי שכל קבוצה תנסה לדחוף לתוך הנוסח את הדגשים שלה. נו בהנחה שלא מדובר בתיאוריה בלבד).

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

15 תגובות

 1. והאמת והשלום אהבו :

  המאמר מטעה- 1

  המאמר פותח ב "כל אמירה של רב בתפקיד ..אפילו לא רשמי.. ש…מגדיר כמצווה הריגת מחבל שנוטרל ..– מהדהדת מקצה העולם ועד קצהו"
  אבל בהמשך המאמר מובאים דברי רבנים אשר, בנגוד למשתמע מהמאמר, איש בעולם לא שמע עליהם, ואין שום צרך (המובע במאמר) ש"שוברים שתיקה" יגנו ברחבי העולם את דברי אותם רבנים, וישחירו את פני המדינה ויפגעו בכח העמידה שלנו,
  ואם זה הצדוק שנמצא ל"שוברים שתיקה" אז כדאי להם להחליף את הסנגור.

 2. והאמת והשלום אהבו :

  המאמר מטעה- 2

  " חיילים רבים מרגישים …את הסייגים הם מפרשים כקריצה כלפי חוץ. אחרת איך יסבירו לעצמם שרבנים מטעם המדינה קוראים לצאת נגד הוראות הרמטכ"ל?"
  ראשית, המאמר מטעה את הקוראים להאמין שהחילים מיחסים לפרקליטות הצבאית ציות לדברי רבנים.
  שנית, המאמר מטעה את הקוראים להאמין שרבנים (הכוונה לדברי הרב הראשי יצחק יוסף) " קוראים לצאת נגד הוראות הרמטכ"ל ",
  ואמנם בטעות זאת אשם הרב עצמו שאמר לזלזל בדברי הרמטכ"ל אם וכאשר הרמכ"ל יתנגד ל"הקם להורגך השכם להורגו" (דבר שטרם קרה וגם לא יכול לקרות בארגון שסבת קיומו היא הרג באויב הקם עלינו),
  אבל לגופו של ענין הציות להוראות, כבר הסביר פרופ' אסא כשר בראיון בט.ו שאין סתירה בין הקוד האתי הצה"לי (שהוא כתב) לבין "הקם להורגך השכם להורגו" כשהוא מיושם לפי כללי ההלכה.

 3. והאמת והשלום אהבו :

  המאמר מטעה- 3

  בענין דברי הרב הראשי יצחק יוסף שאמר, לפי הנטען במאמר, " לפי ההלכה, אסור לגויים לגור בארץ ישראל" :
  לא זו בלבד שבדיעבד הרב הסביר שהוא הובן לא נכון וש"אין כל דין בימינו ..[לפני בא המשיח].. לפיו יש לגרש חלילה את מי שאינם יהודים", אלא שכבר לכתחילה הוא אמר (וזה גם מצוטט במאמר זה) " אם הייתה ידנו תקיפה, אם היה לנו כוח שלטון, גויים לא צריכים לגור בארץ ישראל. אלא מה, ידנו לא תקיפה. מחכים למשיח צדקנו "
  (אמנם, תחילת מסע הטעית הצבור היתה לא פה אלא ב"הארץ" כאשר "תרגם" את דברי הרב ל"שלטון תקיף יותר היה שולח אותם").

 4. והאמת והשלום אהבו :

  הבהרה ל-" המאמר מטעה- 3"

  " (ידנו) יד ישראל תקיפה " הוא מושג הלכתי שמתאר מצב בו היהודים יכולים לנהוג לפי דעתם בלי לחשוש מהגויים.
  באסלאם יש מושג דומה ובמצב בזה חובת כל מוסלמי להשתתף במצוות הריגת כל הכופרים, כך מי שפוסל רבנים שמדברים על מושג זה, בעקיפין הוא פוסל כל מוסלמי באשר הוא.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/non-jews-should-be-forbidden-from-living-in-israel-says-chief-rabbi-yitzhak-yosef-a6957806.html

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  262 תגובות למאמר באינדיפנדנס , (שמתבסס על הג'רוזלם פוסט).

  אפשר היה לחסוך את כל המאמר שפורסם פה ופשוט לפרסם את התגובות הנ"ל.

 7. והאמת והשלום אהבו : :

  מתגובות 3+4+5+6 נראה שההסתה של "הארץ" הצליחה גם בחו"ל

  מתגובות 3+4+5+6 נראה שההסתה של "הארץ" הצליחה גם בחו"ל.

 8. והאמת והשלום אהבו :

  הגם זו הסתה?

  אחד מחשובי המדינאים באירופה במאה ה-19 ואולי במאה ה-18 אמר שתפקידם של ראשי הצבא הוא לשרת [!] את המדינאים: המדינאים צריכים לעשות שלום וראשי הצבא צריכים ליצור את התנאים לעשית שלום.
  מעולם לא חשבתי שדבריו לא לגיטימיים עד ששמעתי שדברי הרב יצחק יוסף על שרותם של גויים בימות המשיח (בהם, לפי דעה רווחת, היהודים יהיו לומדי תורה והעמים האחרים ישרתו אותם בשמחה ובתודה) נחשבים לדברי הסתה.

 9. אני לא מכאן :

  לא של הארץ - של הג'רוזלם פוסט. ולא של הג'רוזלם פוסט אלא של הרב יוסף, אז

  עכשיו כבר אסור לפרסם בישראל את דברי הרב יוסף, שמא יצוטטו בחו"ל.
  ובקיצור – סתימת פיות מוחלטת.

  האמת – זה דווקא עובד, עוד לא לגמרי, אבל אנחנו בדרך "הנכונה".
  ודרך אגב, לא רק בהסתה מדובר אלא בחילול שם שמיים.
  וחוץ מזה נמאס לי הדיון הזה.
  מה אכפת לי כך או כך.

 10. והאמת והשלום אהבו :

  "אני לא מכאן ", לא הבנת אותי

  אילו "הארץ" והמאמר פה (ואולי גם הג'רוזלם פוסט ) לא היו מעוותים את דברי הרב ע"י "תרגום" מטעה או ע"י חווי דעה מטעה אז לא הייתי כותב.

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  http://www.kikar.co.il/183060.html

  קישור לדברי הגר"ב מיון מוצאפי

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הצביעות והסכנה של הבית היהודי: "לא היתה צריכה להאמר"? שקד למדה על בשרה – להאמר – כן. להיכתב – לאאא, עדיין לאאא
  הצבועה שקד: על האמירה של סמורטי" השרה איילת שקד בתגובה: "זו אמירה שלא הייתה צריכה להיאמר"?

  פרדון?
  ומה היא כתבה בפייסבוק שלה כפי שצוטט בתגובה למעלה?
  או כן, היא הסירה את המאמר מהפייסבוק שלה (אחרי שהתפרסם בכל העולם).
  היא התנצלה.
  על מה?
  על שהציפה ברבים מה שצריך עדיין להילחש.
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4787895,00.html

  http://www.blacklabor.org/?p=57921

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  והנה עוד רב שמקבל משכורת מהמדינה

  http://www.mako.co.il/news-israel/local-q2_2016/Article-aa7a42120ebe351004.htm

 14. עבודה שחורה » הימין החדש: אחרי חיסול הימין הישן – מתפנים לחיסול השמאל :

  […] לכאורה משקפת מסקנתו של בן-שלמה את עמדת הימין ואם כך, איזה וויכוח חוסל שם? כדי לענות על השאלה חייבים להבחין בין הימין הליברלי הקלסי שמצהיר לפחות על מחויבותו לדמוקרטיה ולזכויות אדם אוניברסאליות, לבין הימין החדש. כשמניחים בצד מחלוקות בתחום הכלכלי, עוברת המחלוקת בין הימין הקלסי (הז'בוטינסקאי) לבין השמאל במידה רבה לאורך הקווים ששרטט פרופ' בן-שלמה. אבל בימין החדש מאמינים ב"דמוקרטיה" ליהודים בלבד, ולא העדר זכויות אדם הוא משקולת על צווארה של הדמוקרטיה הזאת, אלא עצם הנוכחות של ערבים בארץ-ישראל. במילים אחרות – או שישבו בשקט ונסבול איכשהו את נוכחותם באזורי מחיה נפרדים שיהיו מוקפים על ידינו. או שיתפנו "מרצון", ואם לא – מלחמת השמד (למשל, גרסת אילת שקד). קדם לה הרב עובדיה יוסף : "חודש וחצי לאחר שאיחל מוות לאבו מאזן והפלסטינים, מגיע תורם של הגויים. "אין להם מקום בעולם, רק בשביל לשרת את עם ישראל", אמר הרב בדרשתו השבועית. לדבריו, בימות המשיח היהודים יזכו לחיי נצח והגויים – לאריכות ימים "כדי שיעבדו אצל היהודים". (דוגמאות נוספות). […]

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  קישור לדברי הרב מוצפי.

  http://www.kikar.co.il/183060.html

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.