חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

החרם הוא לא נגד ישראל אלא נגד ההתנחלויות

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 28.03.16 2:44

מדינות העולם מתנגדות לשליטת ישראל בשטחים. האיומים בחרם ובסימוני מוצרים נוגעים להתנחלויות בלבד. הסכם עם הפלסטינים יוביל לסיום הסכסוך ולביטול החרם.  ב"מולד" מסבירים חמישה דברים שצריך לדעת על החרם ומבקרים את האופוזיציה שמצטרפת להצהרות הימין על אימת החרם

להלן חמשת הדברים:

1) החרם הוא לא על ישראל, אלא על ההתנחלויות.

2) אירופה וארה"ב לא אנטישמיות ולא נגדנו.

3) למה לא מחרימים את סוריה? דווקא כן מחרימים את סוריה.

4) העולם לא יתרגל לשליטה בהתנחלויות

5) קמפיין האימים של הימין לא נועד לחזק את ישראל, אלא לטשטש את כישלונותיו.

5 דברים שצריך לדעת על החרם

בימין מפמפמים כבר חודשים את אימת החרם, ובאופוזיציה מצטרפים לחגיגה כאילו ארצות הברית ומדינות אירופה – שתומכות בישראל כלכלית, מודיעינית, צבאית ודיפלומטית – הן האויב של אזרחי ישראל. בתוך ענן ההתלהמות והדיסאינפורמציה, 5 דברים שצריך לדעת על החרם:

1) החרם הוא לא על ישראל, אלא על ההתנחלויות.

האיומים בחרם ובסימוני מוצרים נוגעים לשטחים שנכבשו ב-67', ולא למדינת ישראל. היחידים שטוענים שיש להחרים את ישראל כולה הם חברי קבוצה שולית וחסרת השפעה, שפועלת בעולם כבר שנים ללא הצלחה, ונקראת BDS. לא בכדי לא רשמו עד היום שום הישג משמעותי – העולם פשוט מכיר, ומעולם לא פקפק, בזכותנו להתקיים כמדינה ריבונית.

מה שכן, מדינות העולם מסרבות בעקביות לקבל ולהכיר בריבונותנו על השטחים. מרונלד רייגן ומרגרט תאצ'ר דרך ג'ורג' בוש האב והבן, ועד ז'אק שיראק, סילביו ברלוסקוני, ניקולא סרקוזי, דיוויד קמרון והילארי קלינטון – כבר עשרות שנים שמנהיגי העולם מצהירים בבירור על תמיכתם הבלתי מעורערת בישראל, לצד התנגדותם החד-משמעית לשליטה הישראלית בשטחים.

כל מה שנדרש לעשות כדי לסיים את הסכסוך ולחסל את יוזמות החרם על ההתנחלויות – הוא להגיע להסכם עם הפלסטינים. זה הצעד היחיד שיועיל לא רק לביטחון ולכלכלה, אלא גם למעמדה של ישראל בעולם. מדינות העולם שבות ומבקשות במשך שנים דבר אחד בלבד: לא חיסול מדינת ישראל, לא ביטול זכותנו על מדינת ישראל, אלא רק סיום הכיבוש. מי שבאמת מעוניין להילחם בחרם על ההתנחלויות – היה פועל במרץ לקראת משא ומתן עם הפלסטינים ופינוי השטחים, במקום לקיים עוד מסיבת עיתונאים מתלהמת בדרך לכותרת וחצי בעיתון.

2) אירופה וארה"ב לא אנטישמיות ולא נגדנו.

לראיה: על אף סרבנותה המתמשכת של ממשלת ישראל לצאת מהשטחים – העולם ממשיך לתמוך בנו ובצה"ל בסכומי עתק מדי שנה. איך הקמנו כאן את הצבא החזק במזרח התיכון? לא לבד.

דוגמאות נבחרות למעמדה הבינלאומי הבלתי מעורער של ישראל: ישראל הייתה אחת המדינות הראשונות שבהן הכירה ארצות הברית כ"בעלת ברית שאינה חברה בנאט"ו", מעמד המעניק גישה למידע ולציוד צבאי, תיאום ושיתוף פעולה עם משרד ההגנה האמריקני וקידום טכנולוגיות צבא וחלל. ישראל היא המוטבת הגדולה ביותר של סיוע החוץ האמריקני, ומקבלת למעלה משלושה מיליארד דולרים בסיוע ביטחוני מארצות-הברית כל שנה (מלבד בונוסים נוספים).

יחסי המסחר בינינו לבין מדינות מערב אירופה וארצות הברית כל כך חזקים, שהם מהווים 70 אחוז מסך הסחר של ישראל. הסכם הסחר החופשי הראשון של ארצות הברית נחתם מול ישראל. ישראל חברה בשלושת המוסדות הכלכליים הגדולים בעולם: ארגון הסחר העולמי, הבנק העולמי וקרן המטבע העולמית. ב-2010 אף צורפנו לארגון הנחשק של המדינות המפותחות (OECD). האיחוד האירופי הוא שותף הסחר המרכזי של ישראל, ומעניק לה מעמד ייחודי. במסגרת מדיניות השכנות האירופית, ישראל היא המדינה היחידההמוגדרת כ"שכנה מועדפת". הרווח השנתי למשק מההסדרים מול האיחוד נאמד במאות מיליוני יורו בשנה. בגלל המעמד המועדף שלנו באירופה, ישראל היא המדינה היחידה מחוץ לאירופה שלה הסכם שיתוף פעולה מדעי עם האיחוד.
להמשך קריאה באתר "מולד" – המרכז להתחדשות הדמוקרטיה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.