חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הבחירות בארה"ב – ואז יביאו לנו אחד מתון כזה, עוד איזה בוש הבן

נושאים דעות, פוליטי ב 30.03.16 1:20

הבחירות בארצות הברית עברו את מחצית המדינה ועד סוף החודש תושלם חלוקת רוב האלקטורים. הילרי קלינטון מובילה במרוץ הדמוקרטי. המנגנון הדמוקרטי גם אם הוא תומך בקלינטון צריך להבין שאי אפשר לברוח מהתמודדות במפלגה. על קלינטון לחתוך שמאלה ולתקוף כל מועמד רפובליקאי, לא רק את דונאלד טרמפ

מאת: קורט טוכולסקי

ואז יביאו לנו אחד מתון כזה, עוד איזה בוש הבן

בשבוע שעבר שמתי לב שהסנטורית הליברלית אליזבת וורן התחילה לדבר. זה היה מעניין כי עד לאחרונה אי אפשר היה לשמוע את הסנטורית הנכבדה, בטח לא כשבוחריה שרובם ככולם תומכים במאבק הפנימי בבארני סאנדרס לא הבינו למה היא לא תומכת, היה גם שתקה בזמן הפריימריז המדינה שלה שהלכו בניגוד לציפיות על חודו של קול לקלינטון. פתאום מסתבר היא יודעת לדבר. אליזבת וורן משתלחת בדונלד טראמפ.  ביידיש קוראים לזה יענע חוכמע (בתרגום חופשי: לא חוכמה). ואני אומר לא רק שזאת לא חוכמה זה גם נזק.

הבחירות בארצות הברית עברו את מחצית המדינה ועד סוף החודש תושלם חלוקת רוב האלקטורים. הילרי קלינטון מובילה במרוץ הדמוקרטי בפער של כמעט 2 ל-1 על בארני סאנדרס. לא כל כך בזכות ריבוי הניצחונות ואיסוף הצירים כמו בשל תמיכת המנגנון המפלגתי הבאה לידי ביטוי באמצעות "נציגי העל".  סביר להניח שמזכירת המדינה הסנאטורית והגברת הראשונה לשעבר תהיה המועמדת לנשיאות ארצות הברית מטעם המפלגה הדמוקרטית. היא מובילה בסקרים במדינות המפתח שנותרו וגם אם סאנדרס יצליח לנצח בחלק מהמדינות לא בטוח שהפער ניתן עוד לסגירה. בסיוע מסיבי של התקשורת שנתנה לה חשיפה גדולה פי כמה וכמה מזו שנתנה לסאנדרס, בסיוע מנגנון המפלגה ותומכיה בתאגידים הפיננסיים והתקשורת, מתקדמת קלינטון אל המטרה. כחלק מהאסטרטגיה שלה היא ממעטת לעסוק ביריבה לפריימריז ועוסקת בעיקר בהתקפות על טראמפ. זה גם בדיוק מה שעושה הממסד הרפובליקני, והבחירה של ראשי המפלגה הדמוקרטית, תומכיה של קלינטון להתעסק כרגע בעיקר בטראמפ היא בחירה מאוד אומללה.

טראמפ הוא לא המועמד הוודאי של המפלגה הרפובליקנית, זה יהיה נוח לקלינטון אם הוא יבחר כי הוא המועמד היחיד שהיא מנצחת בעקביות בסקרים לעומת טד קרוז שהוא אמנם מטורף לא פחות מטראמפ אבל מצליח לנצח אותה וקאסיץ שלא הפסיד לה ולו סקר אחד. קלינטון ותומכיה משוועים לכך שטראמפ יהיה המועמד הרפובליקני כי רק אותו היא מנצחת. סאנדרס שהם מנסים להחביא ולהשתיק מנצח בעקביות בסקרים את כל המועמדים הרפובליקנים. לכן קלינטון חייבת שזה יהיה טראמפ. אני אישית לא בטוח שהיא תנצח גם אותו, אבל אני די בטוח שאת האחרים היא לא תנצח.

המפלגה הרפובליקאית עצמה זקוקה להתקפות על טראמפ והמהלך של קלינטון שמנסה לשדר שהמאבק בצד הדמוקרטי תם הוא וין-וין מבחינתם. אם טראמפ אכן יהיה המועמד ההתקפות הדמוקרטיות עליו יסייעו באיחוד השורות ובהפחתת הנזק שבחירתו עשויה לגרום (זה המקום לציין שבבחירות סנאט יותר רפובליקנים צריכים להגן השנה על מקומותיהם וחלקם במיוחד במדינות דמוקרטיות צפוי יהיה לאבד את הכיסא בוודאות אם טראמפ יהיה המועמד הרפובליקני), מצד שני ההתמקדות הדמוקרטית בטראמפ והסקרים שמראים שהוא הרפובליקני היחיד שמפסיד בוודאות עשויות לעזור לממסד המפלגה הרפובליקני בבלימת טראמפ במקרה שהוא לא ישיג את הרוב המוחלט של הצירים הנדרשים לבחירה.

המאבק של הממסד הדמוקרטי שמתמקד בטראמפ האיש ולא ברעיונות האיומים שהוא והממסד הדמוקרטי כולו מייצגים משחק לידיהם שלה רפובליקנים שמקווים להגיע לוועידה בלי מועמד מחייב ולבחור מועמד אחר., איזה מתון אחד שלא מקלל אלא מדבר יפה ואולי גם גילה את ישו, איזה בוש הבן הדור הבא אז ניתן יהיה להציג את המועמד האחר כשפוי ומושיע מול טראמפ הנורא. המועמד האחר יוכל להביס את קלינטון כך מראים כל הסקרים, המועמד האחר יוכל לבלום את הסחף בסנאט ולהביא את הרפובליקנים למצב שנראה היום לא מציאותי של שליטה בבית הלבן ובקונגרס גם יחד.

אין מועמד רפובליקני שפוי, לא טד קרוז האוונגליסט המופרע מטכסס שרוצה להטיל מס גולגולת ולהוריד את שיעור המס הגבוה ביותר ל-25% ואז לצאת למלחמות עם קופה מרוקנת, לא רוביו ובוש האח שכבר עפו ולא קאסיץ המפריטן מאוהיו. כל הרפובליקנים מטורפים. המנגנון הדמוקרטי גם אם הוא תומך בקלינטון צריך להבין שאי אפשר לברוח מהתמודדות במפלגה ואי אפשר להתמקד רק בדונלד טראמפ כאויב. גם אם קלינטון תנצח לצערי היא צריכה לחתוך שמאלה אחרת העצמאיים, השמאלנים, המהגרים והצעירים לא יבואו להצביע והיא צריכה להתקיף כל מועמד רפובליקני. מהמהלך הלא דמוקרטי של מניעת המשך ההתמודדות והשתקת מחנה סאנדרס בוועידה הדמוקרטית ירוויחו רק הרפובליקנים. רק סאנדרס מנצח בוודאות כל מועמד רפובליקני כי הוא באמת אלטרנטיבה ואם קלינטון תנצח ולא תחתוך שמאלה ותאמץ רבים מרעיונותיו לא יעזרו לה לא היותה אישה, לא כל הבנקים בוול סטריט ולא כל הקשרים של בעלה הלוביסט. ארצות הברית עייפה מהמרכז השבע משרת ההון והטייקונים. ארצות הברית רוצה משהו אחר, וקלינטון אם לא תפנים את זה עלולה לנצח את סאנדרס ואז להיות האישה הראשונה שלא נבחרה לתפקיד נשיא ארצות הברית.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

4 תגובות

 1. גדי ניסנהולץ :

  "הילרי קלינטון מובילה במרוץ הדמוקרטי בפער של כמעט 2 ל-1 על בארני סאנדרס"?

  אולי אנחנו בולעים את הלוקש של התקשורת התאגידית?
  לפי המקור הזה, הפער הוא פחות מ-19%:
  http://berniecounter.com/

 2. גדי ניסנהולץ :

  סליחה קורט, טעות שלי

  הקישור שצירפתי רק מחזק את הטענה שלך

 3. א. קוריאל :

  היחס של 2:1 נכון אם מחשבים את הצירי-על. בלי הצירי-על, הילרי מובילה 56% – 44% מכלל הצירים שנבחרו עד עכשיו. לא עשיתי את החישוב מה הסיכויים של סנדרס לנצח, ובכמה צירים הוא צריך לזכות מבין אלה שנשארו לבחירה.
  מה שבטוח, אם הילרי תנצח היא תצטרך את סנדרס איתה בצורה זו או אחרת, כי בלעדיו אין לה את העצמאיים והצעירים.

 4. ק. טוכולסקי :

  המאמר הזה נכתב לפני הניצחונות של סאנדרס בסופש, אבל המגמה עם צירי העל עדיין נכונה.
  אני תומך בסאנדרס ואם הוא היה מקבל תרומות מלא אמריקאים גם הייתי תורם לו, אני מקווה שהוא ינצח ומתכונן מראש לאפשרות העצובה שלא.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.