מה שמעניין את ראש הממשלה – חיסול השידור הציבורי ומכירת ×”×’×–

המדינה הולכת ומידרדרת מדחי אל דחי, אך כל זה לא מעניין את ראש הממשלה. מה שמעניין אותו זה חיסול הביקורת בתקשורת ומכירת הגז. ואם אזרחי ישראל לא יראו לו ברחובות ובקלפיות שאינם מרוצים, הוא יוכל להמשיך כך גם הלאה

מאת: קורט טוכולסקי

העברת עתודות הגז של ישראל לשליטתם של טייקון מקומי ותאגיד זר וחיסול השידור הציבורי, אלו הדברים שמעניינים את ראש הממשלה. המצב הביטחוני והמדיני בקנטים, תאונות עבודה קטלניות בענף הבניין, בועת הנדל"ן, זיהום האוויר, רצח נשים, תשתיות הולכות ומידרדרות, עוני הולך ומעמיק? כל אלו לא מעניינים את ראש הממשלה. ההוכחה לכך היא במה שראש הממשלה בתפקידו כראש הממשלה שר הכלכלה ושר והתקשורת מקדיש לו זמן ומה לא.

העובדה שפועלי בניין נופלים מהשמיים, שבתי החולים מתפוצצים ואין תוספות של מיטות, שהכיבוש הולך וחודר דרך הגדרות של הגטו שבנינו בגדה למיינסטרים של הרחוב הישראלי, כל אלו לא יגרמו לראש הממשלה לנקוט צעדים. העובדה שבטלוויזיה החינוכית יש תכניות אקטואליה דווקא כן. בזמן שהמדינה הולכת ומידרדרת מדחי אל דחי בכל תחום הישגיו היחידים של ראש ממשלת ישראל עד כה בכהונתו הם קיצוץ אורך מהדורות החדשות בערוצים המסחריים וקבלת החלטה על ביטול חטיבת החדשות בתאגיד השידור הציבורי שאמור לקום על חורבות רשות השידור וביטול שידורי האקטואליה בטלוויזיה החינוכית. בקיצור ראש הממשלה רוצה שאזרחי ישראל יראו הישרדות והאח הגדול. כך בזמן שנשים נרצחות בידי בעלים אלימים, מיכל האימוניה ממשיך לרבוץ בלב אזור מיושב ולהמתין להתקפות במלחמה הבאה, מערכות הרווחה קורסות תחת נטל הטיפול באוכלוסיות גדלות והולכות של נזקקים, ראש ממשלת ישראל מתעסק בצמצום האפשרות של האזרח להבין מה קורה שלא באמצעות עיון בישראל היום.

במקביל מנסה ראש הממשלה להעביר את הגז מהציבור לטייקון מקומי ותאגיד זר. אל תטעו, זה אולי לוקח זמן, זה אולי נראה לפעמים כאילו ראש הממשלה נכשל במילוי חובותיו כלפי התורמים שלו מאמריקה, אבל הוא מצליח. המאבק הציבורי ברחוב נכשל, התקשורת (עם כל הכבוד לקרן נויבך והעיתון דה מרקר) אוהדת את התאגיד, החסמים הרגולטורים הוסרו, האופוזיציה לא תצליח לבלום ובגדול אחרי שבג״צ יתקפל כצפוי המהלך ההיסטורי של שוד הציבור הישראלי יושלם.

אם הציבור בהמוניו לא יצא לרחובות, אם קבוצות שונות שעד עכשיו לא טרחו להפגין לא יוציאו את הראש מהתחת ויבינו שזה קצת יותר חשוב מהיישובים הקטנוניים של זה לא מעניין אותנו לא יצטרפו בקרוב, הגז לא יהיה שלנו עוד. במקרה הטוב בגלל מחירי האנרגיה הנמוכים הגז יישאר בים עד שנוכל אם יום אחד תהיה לנו ממשלה שפויה להלאים את המאגרים במקרה הרע, יבריחו אותו מפה מהר ובזול.

בקיצור ראש ממשלת ישראל מעוניין בחיסול הביקורת בתקשורת ובמכירת הגז, זה עובד לו די טוב עד עכשיו, ואם אנחנו אזרחי ישראל לא נראה לו ברחובות ובקלפיות שאנחנו לא מרוצים, הוא יוכל להמשיך כך גם הלאה. עוד מאה שנים יסתכלו על זה כעל תקופה של ליקוי מאורות אבל עכשיו כל עוד אנחנו מאפשרים את המשך כהונתה של ממשלה עלובה ושל ראש ממשלה שפוגע באזרחים שלו על בסיס יומי תוך שירות אינטרסים זרים, כנראה שאנחנו כציבור עדין מרוצים.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

2 Responses to “מה שמעניין את ראש הממשלה – חיסול השידור הציבורי ומכירת ×”×’×–”

 1. לקסי הגיב:

  מכירת כיל לקנדים.
  הפרטים ב"עבודה שחורה" מחר – 16/03/2016

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ערוץ 2 על עליית השכר: "המחקר המקיף מציג עלייה בשכר החציוני במשך כעשור וחצי – עלייה של ×›-2,500 שקלים בממוצע עבור משקי הבית, מ-12,840 שקלים ב-2002 ל-15,287 שקלים ב-2013.
  http://www.mako.co.il/news-money/economy-q1_2016/article-fab1f73b9ee7351004.htm?partner=rss&utm_source=start&utm_medium=Content&utm_campaign=start_Content&Partner=start_Content

  איך איך עלה השכר החציוני כשהוא עומד היום על כ- 6700 ש"ח.

  נוח מאוד לבלבל בין השכר ה"ממוצע" לשכר החציוני.

Leave a Reply