"העבודה" – לפי עדויות, חיליק בר, ואיתי גוטלר פירקו מאחורי גבם של חברי מועצת מחוז ירושלים את השותפות עם "מרצ" במועצת העיר בירושלים

"העבודה" – לפי עדויות, חיליק בר, ואיתי גוטלר פירקו בחשאי ומאחורי גבם של חברי מועצת מחוז ירושלים את השותפות עם "מרצ" במועצת העיר בירושלים. חברי מועצת המחוז של מפלגת העבודה בירושלים נדהמו לשמוע על הפירוק שנעשה ללא אישורם ובחשאי. רק בעקבות פרסום המכתב, שלורה ורטון חברת המועצה מטעם מרצ פרסמה השבוע בפייסבוק שלה, נודע הדבר

מאת: דליה בלומנפלד

נציג מפלגת העבודה במועצת עיריית ירושלים, איתי גוטלר, פנה לאחרונה לנציגת מרצ במועצה, לורה ורטון, בבקשה לפרק את השותפות בין העבודה ומרצ כפי שנחתם בהסכם בין שתי הסיעות לפני הבחירות המוניציפאליות. הוא הודיע זאת במכתב ששלח ללורה ורטון, ובו גם הודיע שבכוונתו לחבור לקואליציה של ראש העירייה, ניר ברקת.

תגובתה של לורה ורטון פורסמה במכתב ששלחה לאיתי גוטלר.

המהלך הזה של איתי גוטלר התבצע בלי להביאו לידיעת חברי הסיעה בעירייה ובלי ליידע את חברי מועצת מחוז ירושלים, שהיא הגוף החוקי האמור לאשר או לשלול החלטות חשובות לפי חוקת המפלגה.

לפי עדויות הנוגעים בדבר, מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר עומד מאחורי המהלך הזה המתנהל הרחק מעיני חברי מועצת המחוז, ונראה כי הוא מפעיל לחץ על מזכ"ל מרצ מוסי רז במטרה שיזרז את נציגת מרצ לורה ורטון לחתום בהקדם על הסכם פירוק השותפות. זאת, אף על פי שטרם התקבלה על כך החלטה במועצת מחוז ירושלים של מפלגת העבודה.במקום לפעול על פי חוקת המפלגה, ולנהל מהלך חוקתי לביצוע ההחלטה באמצעות אישור מועצת המחוז, נראה כי המזכ"ל חיליק בר פועל בניגוד לה.

חברי מפלגת העבודה במחוז מתנגדים לפירוק השותפות עם מרצ, ומתנגדים למהלך הלא חוקי של מזכ"ל המפלגה, כפי שנראה על פניו.

חברי הסיעה בעירייה דנו בעניין והחליטו לשלול כל מהלך של היפרדות או חבירה חדשה של סיעת העבודה בעירייה בלי שניתן לכך אישור ממועצת המחוז. אי לכך, פנו במכתב למזכירת המחוז, אסתי קירמאייר, בבקשה לכנס בדחיפות את מועצת המחוז בשאלת ההיפרדות ממרצ והחבירה לראש העירייה ברקת.

להלן המכתב:

לכבוד
גב' אסתי קירמאייר
מזכירת מפלגת העבודה
מחוז ירושלים

הנדון: כינוס דחוף של מועצת המחוז בשאלת החבירה לברקת

בימים אלו השלימה הוועדה המוניציפלית את עבודתה, נערך על כך דיון במועצת המחוז, והצעות הוועדה אושרו פה אחד.

לאחרונה אנו שומעים כי נציגנו בעירייה איתי גוטלר מודיע עצמאית לסיעת מר"צ על היפרדות, ובמקביל הוא ניהל ומנהל מגעים עם התעוררות(ברקוביץ),ירושלמים(ניר),וירושלים תצליח(ברקת).
בימים אלו ממש, אנו עדים ללחץ של מזכ"ל המפלגה ×—"×› חיליק בר, לקבוע עובדות בשטח ×¢"×™ זירוז חתימת הסכם ההיפרדות עם מקבילו מזכ"ל מר"צ – מוסי רז, על אף שטרם התקבלה על כך החלטה במועצת המחוז וללא ידיעתם.
ההסכם כבר כתוב, ומר"צ נמנעה עד עתה לחתום עליו עקב לחץ של פעילי המפלגה האידיאולוגיים.

כל זאת ללא דיון בסיעתנו בעירייה, הגוף המוסמך מתוקף חוקת המפלגה לדון ולהחליט בנושאים אלה, (ס' 201) ואף לא במועצת המחוז הגוף שבחר את הנציגים לסיעה, והגוף אליו חברי הסיעה חייבים ע"פ החוקה (ס' 204) להביא להכרעה נקודות שבמחלוקת.

יצויין, כי חברי הסיעה הוחלט לשלול כל מהלך של היפרדות או חבירה חדשה של סיעת העבודה בעירייה, מבלי שניתן לכך אישור ממועצת המחוז.
החלטת הסיעה מחייבת את כלל חבריה כולל מר גוטלר, והפרתה נחשבת הפרה של חוקת מפלגת העבודה (סעיף 201)

בעת הבחירות קיבלה הסיעה אישור המחוז ללכת לשותפות עם מר"צ.
כל שינוי בשותפות זו חייב להיעשות רק במועצת המחוז, שכן איש לא הסמיך את איתי גוטלר או את חיליק בר לקיים מגעים מטעם הסיעה עם הסיעות הנ"ל בשם מפלגת העבודה בירושלים.

אשר על כן, אנו חברי הסיעה החתומים מטה, מבקשים לקיים בהקדם כינוס מועצת המחוז לדיון בדבר דרכה של מפלגת העבודה בירושלים מעכשיו ולקראת הבחירות המוניציפליות הקרובות. לדון ולהכריע בצורה שקופה ודמוקרטית בנושאים הבוערים הבאים:

 1. שאלת פירוק השותפות של הסיעה העירונית המשותפת "מר"צ – העבודה".
 2. המסגרת הנכונה לפעול בה במידה של פירוק השותפות בסיעה.
 3. הקפדה על התנהלות תקינה, דמוקרטית, וערכית בין מזכ"ל המפלגה ונציגנו בעירייה ובין מועצת המחוז.

בברכה:

חברי הסיעה: שלום קוולר, רונה אורובנו, מורדוך דרוויש.

יו"ר הוועדה המוניציפאלית – ד"ר גדעון בן דרור.

 

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

7 Responses to “"העבודה" – לפי עדויות, חיליק בר, ואיתי גוטלר פירקו מאחורי גבם של חברי מועצת מחוז ירושלים את השותפות עם "מרצ" במועצת העיר בירושלים”

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  כמה קולות הביאה העבודה בירושלים לחבירה עם מרצ?
  אם רוצים להיות ציניים וכיתתיים אפשר לשאול – למה מרצ צריכה את ×–×”?

 2. דליה הגיב:

  אולי מרצ לא צריכה, אבל מי שביקש להיפרד הוא הנציג של העבודה, שלא ברור אם הוא מייצג את רצון מועצת המחוז.

 3. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  ככל הנראה הוא פועל בהסכמה עם חיליק בר כדי לחבור לניר ברקת.
  מעניין מה דעתה של מזכירת המחוז אסתי קירמאייר….

 4. ק. טוכולסקי הגיב:

  מרצ לבדה היתה שווה 2 ומשהו מנדטים הברית עם העבודה היתה מיותרת ומרצ לה היו 3 חברי מועצה בקדנציה הקודנת תסיים את הנוכחית עם אחד.
  מה שכן, הגיע הזמן שהירושלמים יחשבו על העתיד, על מועמד רציני לראשות העיר מול הימין והחרדים. על רשימה משותפת מול ברקת ושותפיו החרדים והדתיים לאומיים.

 5. אני לא מכאן. הגיב:

  כל ירושלמי שחושב על העתיד – עוזב אותה.

 6. אני לא מכאן. הגיב:

  כשהוא חושב על העתיד – הוא עוזב את העיר.

 7. […] אנו שבים ודורשים ממך לכנס את מועצת המחוז לישיבה פתוחה לדיון והכרעות בסוגיות העקרוניות והערכיות שעל הפרק. (מצורפת פנייתנו אלייך שלא קיבלה מענה מיום 29.02.16). […]

Leave a Reply