postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מען – שביתת נהגי המשאיות בחברת "מובילי דרור"

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מען – שביתת נהגי המשאיות בחברת "מובילי דרור"

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 18.02.16 0:08

היום יום חמישי 18 בפברואר תתחיל שביתה של נהגי המשאיות בחברת ההובלה "מובילי דרור". הנהגים שהתאגדו בארגון עובדים מען, תובעים חידוש המו"מ ללא דיחוי עד לחתימה על הסכם קיבוצי על בסיס שכר שעתי

ביום חמישי 18 בפברואר פותחים נהגי המשאיות של חברת "מובילי דרור" בשביתה. החל משבע בבקר תתקיים משמרת שביתה באזור התעשיה של מגדל העמק, בכניסה למרכז הלוגיסטי של מובילי דרור, רח' האריזה 2.

משה מזרחי, חבר וועד הנהגים: "אנחנו שובתים בגלל שעות העבודה הממושכות, השכר הזעום והזלזול בזכויותינו. אנחנו תובעים את מה שמגיע לנו, ולא יותר. אם ההנהלה תחזור לשאת ולתת אתנו, ידינו תהיה מושטת להצלחת החברה וליחסי עבודה תקינים".

הסיבה לשביתה, התנהלות בריונית ומנוגדת לחוק של חברת מובילי דרור. במשך שנים שילמה חברה זו לנהגים שכר נמוך מהקבוע בצו ההרחבה; לא ביטחה אותם על אבדן כושר עבודה מקצועי; שילמה אש"ל נמוך מהקבוע בצו ההרחבה; והפרישה סכומים מגוחכים לפנסיה ולקרן ההשתלמות; החברה מנכה ימי חופשה ללא סיבה, "טועה" באופן שיטתי בחישוב ימי העבודה של הנהגים, שבסופו של חודש מקבלים של 6000-7000 ש"ח בחודש על ימי עבודה של 11-12 שעות.

שכר העבודה ב"מובילי דרור" מבוסס על שכר מינימום ותשלום פרמיה שרירותית, שנקבעת על פי גחמות סדרן העבודה. הסדר שכר זה מאלץ את הנהגים לנהוג שעות ארוכות. למצב זה יש קשר ישיר לתאונות הדרכים הרבות בהם מעורבים נהגי משאיות.

לפני חצי שנה התאגדו נהגי מובילי דרור בארגון העובדים מען. בספטמבר 2015 הכירה מובילי דרור במען כארגון יציג ופתחה מו"מ בין הצדדים. אולם, בסוף ינואר הודיעה הנהלת החברה באופן חד צדדי על הפסקת המו"מ בטיעון כי "פנה אליה עו"ד שמייצג נהגים וטוען שאלו ביטלו חברות בארגון העובדים".

עקב ההפסקה החד צדדית של המו"מ הכריז מען על סכסוך עבודה ב- 3.2. הודעה על סכסוך העבודה הועברה על ידי מען כחוק לעו"ד נאוה לוי, הממונה על יחסי העבודה באזור חיפה והצפון, ולהנהלת מובילי דרור. מאחר וההנהלה לא נצלה את 15 ימי הצינון הקבועים בחוק כדי לחזור למו"מ, השביתה תתקיים כחוק.

הודעה מטעם ארגון מען

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

9 תגובות

 1. צחי :

  צחי אלקריף

  מען היא חברה שמנסה לנצל עובדים ונהגים שעובדים לפרנסתם,ליצור הכנסה קלה עבור אפס עזרה,אני קרוא לכל עובד או נהג על תיפלו בפח כמו שנהגי מובלי דרור נפלו.

 2. צחי :

  צחי אלקריף

  מען מנסה לדאוג לאינטרסים שלה,לפגוע בכבוד הפועל,יש להם שיטה של חיבוק של דב,על תיתנו להם לחבק אותכם,
  ליצירת קשר 0539966483

 3. צחי :

  מען פירסמה שהיא עשתה שביתה זה שקר רק 7 נהגים מתוך 154 נהגים שבתו,זה בדיחה לא שביתה

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מען חברה שמנסה לשבור חברות

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מען הודחו מימבולי דרור הועד החדש בראשות צחי אלקריף מוביל את המו"מ
  יפה מאוד אז כחו את הרגלים שלכם ותיפסו הכנסה ממקום אחר

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מען הפסיד בבית דין לעבודה בחיפה מול מובילי דרור

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  מי זה צחי אלקריף בתמונה?

  חברת ההובלה "מובילי דרור" הכירה בארגון העובדים מען כמייצג את נהגי המשאיות בחברה. בשבוע הבא יפתח מו"מ בין הצדדים
  ע"י ארגון העובדים מען – 12 בספטמבר 2015
  פורסם בHOMESLIDER, ארגון העובדים מען, משני, ענף התובלה, ראשי
  המפגש ב- 10.9- הולכים למו"מ קיבוצי עם החברה
  המפגש ב- 10.9- הולכים למו"מ קיבוצי עם החברה
  אחרי מאבק שכלל הכרזה על סכסוך עבודה ואיום בשביתה, ולאחר כישלון ניסיונות לשבור את התארגנות נהגי המשאיות, הודיעה חברת מובילי דרור ביום ד' ה- 9.9 כי היא מכירה במען כארגון יציג של נהגי המשאיות ומוכנה להיכנס למו"מ עם הארגון. ארגון העובדים מען וועד הפעולה של נהגי המשאיות במובילי דרור ברכו על ההודעה, והודיעו על ביטול סכסוך העבודה. ישיבה ראשונה בין הצדים תתקיים ביום ה' ה- 17.9 בנוכחות יועצים משפטיים של שני הצדדים.

  יום לאחר ההכרה במען כארגון עובדים יציג, ב- 10.9, קיים ועד הפעולה של הנהגים כינוס נהגים באשדוד, בו נכחו גם מנכ"ל מען, אסף אדיב, ועו"ד מורן סבוראי. חברי ועד הפעולה צחי אלקריף ושמשון קרילקר ברכו את הנהגים על ההישג ובטאו את הערכתם לארגון העובדים מען. הם הבהירו כי הם נחושים להמשיך במאבק עד להשגת תביעותיהם, שבמרכזם תיקון שכר הנהגים לפי צו ההרחבה ופיצוי על פגיעה בשכר ובתנאים בעבר. כיום שכר הנהגים, כולל ותיקים ובחברה, אינו עולה על 6,500 ₪ למרות שעות העבודה שמגיעות ל-12 שעות ומעלה. אין כל תמורה על שעות נוספות, התשלום על הוצאות כלכלה (אש"ל) מגוחך, תשלומי הפרמיה שרירותיים, ונהגים אינם מקבלים דווח על אופן חישוב הפרמיה.

  מנכ"ל מען, אסף אדיב ציין את עמידתם של הנהגים ובראשם חברי ועד הפעולה נגד ניסיונות להרתיע אותם, ואת החלטתם הנחושה לתבוע את זכויותיהם. הוא הבהיר כי "אנו נכנסים למו"מ עם ההנהלה בגישה חיובית ומאמינים שנוכל להגיע להסכם קיבוצי שיבטיח את זכויות הנהגים ולפצותם על עוולות עבר. עם זאת במידה ויתברר שההנהלה אינה נענית לתביעות הנהגים לא נהסס לחזור לסכסוך העבודה ולשביתה".

  עו"ד מורן סבוראי הסבירה את התהליך שמתחיל מול החברה בבנייה של השגים הדרגתיים שישפרו את מצבם של הנהגים, והבהירה כי ההסכם בחברת מובילי דרור יהיה מבוסס על ההסכם הקיבוצי וצו ההרחבה הענפיי בענף ההובלה, אך יוסיף להם סעיפים חשובים וכן יאפשר פיקוח על אופן חישוב הפרמיה.

  http://heb.wac-maan.org.il/?p=3211

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  המידע בתגובה 6 עדיין לא הגיע לגוגל.
  מעניין למה.

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  החלטת בית הדין האזורי חיפה 8.3.16 פורסם באתר מען וסותר את הנאמר בתגובה 6. מישהו יכול להוכיח אחרת?

  שופטת בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, אביטל רימון-קפלן, הורתה אתמול, ה-7.3, לחברת מובילי דרור לחזור לשולחן המו"מ עם ארגון העובדים מען, ואסרה על החברה לשאת ולתת עם כל גורם אחר. ההוראה היא חלק מהחלטה שנתנה השופטת בבקשה שהגיש ארגון העובדים מען נגד חברת מובילי דרור, לאחר שזו הפסיקה לפני כחודש את המו"מ, והודיעה באופן חד צדדי שהיא מבטלת את הכרתה במען כארגון היציג של נהגי החברה. ההחלטה מניחה בסיס להמשך המו"מ בין הצדדים כדי להגיע להסכם קיבוצי.

  הדיון בבית הדין לענייני עבודה נקבע לאחר שמען הגיש בקשת צד אחד לבית הדין לעבודה ב- 23.2, ובו ביקש לאשר כי מען הוא הארגון היציג של הנהגים בחברה, וכי על מובילי דרור לחזור לשולחן המו"מ איתו. כמו כן דרש מען כי בית הדין יאסור על הנהלת החברה לנהל מו"מ עם כל גורם אחר זולת מען.

  החלטת השופטת רימון-קפלן מאתמול קיבל את בקשת מען במלואה. השופטת קבעה כי אין כל בסיס חוקי לטענת מובילי דרור שמען איבד את מעמדו כארגון יציג בחברה. השופטת העירה למובילי דרור כי הלכה למעשה אין ארגון אחר מול מען, וכי הפניות של נהגים אליה בדרישה לבטל את מעמדו היציג של מען אינן בעלת תוקף משפטי שיש להתחשב בו. עוד ציין בית הדין בהחלטתו, כי ההלכה הפסוקה בנושא של סכסוך בין ארגונים קובעת כי לארגון עובדים יציג במצב של התארגנות ראשונית עומדת חזקת יציבות, וזאת על מנת לעודד יחסי עבודה קיבוציים ולמנוע פגיעה במעמדו במהלך המו"מ. במקרה שלפנינו לא קיימת טענה של יציגות של ארגון עובדים אחר, ולכן אין כל תוקף לטענה שמען איבד את מעמדו היציג.

  השופטת המליצה לחברת מובילי דרור להסכים כי ההחלטה תסגור את ההליך המשפטי תוך קביעת צו קבוע בענין זה, ובכך למנוע מהחברה סכנה של הטלת קנסות מכוח הדין ופגיעה בהתארגנות. בשלב הנוכחי דחתה חברת מובילי דרור את הצעת השופטת. לכן נקבע דיון נוסף בתיק בתאריך 2.5. הדיון הנוסף אינו פוגע בהחלטה כי על החברה לבצעה מיידית ולחזור למו"מ.

  עוה"ד מורן סבוראי ואמיר בשה ייצגו את מען ואת הנהגים. את מובילי דרור ייצגה עוה"ד גליה קלינמן.

  הרקע להליך המשפטי: ב-31.1, יום שבו נקבעה ישיבת מו"מ בין מען למובילי דרור, ולאחר 4 חודשים של מו"מ אינטנסיבי ביניהן, הודיעה החברה באורח חד צדדי שהיא מבטלת את הישיבה ומפסיקה את המו"מ. במכתב למען הודיעה מובילי דרור, כי לאור פנייה של נהגים הרוצים לבטל את חברותם במען, היא רואה את עצמה פטורה מהמשך המו"מ עם מען, שלטענתה הפסיק להיות ארגון יציג בחברה. על רקע זה הכריז מען סכסוך עבודה ב- 3.2, קיים שביתה של יום אחד ב- 18.2, ופנה לבית המשפט.

  http://heb.wac-maan.org.il/?p=3342

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.