שר הכלכלה, אל תפריט את מרכזי ההכשרה הטכנולוגיים

במרכזי הכשרה טכנולוגיים מכשירים מובטלים להסבה מקצועית. המרכזים הללו הם ממשלתיים וממלאים כראוי את ייעודם. למרות זאת, נראה כי משרד הכלכלה מעוניין להעבירם למגזר הפרטי. להלן מכתב תלמידים המבקש משר הכלכלה לא להפריט את המרכזים

חבר/ת כנסת נכבדים

הנדון: הפרטה של מרכזי ההכשרה הטכנולוגים של משרד הכלכלה

אנו תלמידים אשר סימנו קורס בוקר של עיבוד שבבי ממוחשב בן 1200 שעות במרכז להכשרה טכנולוגית ככרמיאל שהסתיים ב 08/2015. לאחרונה הגיעו אלינו שמועות שהתברר כמבוססות כי משרד הכלכלה פתח במהלך אשר מטרתו הפרטה מלאה של מרכזי ההכשרה בכל הארץ.

אנו מעוניינים להסב את תשומת לבכם כי לדעתנו , לאור קורסים אשר חלקנו עבר במגזר הפרטי , תהיה זו בכייה לדורות. עוד במהלך הקורס נדהמנו לגלות כי המורים אינם מועסקים ע"י המדינה בקביעות דבר המקשה על המורה עקב צורך לדאוג למספר מקומות עבודה נוספים.

המרכז בכרמיאל מצויד בציוד למגוון קורסים כגון עיבוד שבבי , ריתוך, מסגרות , תדמיתנות וחשמל. בנוסף,  הציוד הכולל : מחשבים, מכונות חדשות , חומר גלם , ציוד מתכלה ועוד. ציוד שעלות קנייתו ושמירה עליו היא מיליוני שקלים ששום עסק אשר שם לנגד ענייו מטרת רווח ישקיע. התוצאה , אותה  ראינו במקומות אחרים , היא הידרדרות והזנחה של הציוד עד מצב של הרס מוחלט.

איכות ההדרכה של צוות המורים מצוינת,  אנחנו קיבלנו תשובות לכל שאלה. צוות שהוא אבן יסוד  שניתן לקיים אך ורק במוסד אשר אינו רואה לנגד ענייו מטרת רווח בלבד ואיננו מביא את המורה הזול ביותר לשם רווח גדול יותר.

צוות המורים אשר צריך לעבור הכשרות , ימי עיון בנושאים טכנולוגיים אשר מתחדשים ומשתכללים.

המרכז בכרמיאל מעסיק שתי עובדות רווחה אשר נתנו לנו תמיכה בדמות אוזן קשבת לבעייתנו. נעזרנו בהן לעבור את תקופת האבטלה  בקלות רבה יותר ולהתמקד בלימודים. צוות זה איננו קיים במוסדות פרטיים והתלמיד נשלח להתמודד לבדו.

אנחנו מבקשים בכל לשון של בקשה לפעול להשאיר את מרכזי ההדרכה בניהול מלא של משרד הכלכלה, שבו יועסקו מורים על ידי משרד הכלכלה.

בכבוד רב.

Tags: , ,

Leave a Reply