חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התנועה לחופש המידע – על לחצי כי"ל בששינסקי 2

נושאים כלכלה ותקציב, עלו ברשת ב 8.02.16 0:36

התנועה לחופש המידע פנתה למשרדי האוצר וראש הממשלה בבקשה לחשוף את מספר הפעמים בהם נפגשו פקידים בכירים בממשלה עם נציגי כימיקלים בישראל בעת גיבוש הסכם ששינסקי 2 שעסק במיסוי רווחי היתר של חברות העוסקות בכרייה ובחציבה. תשובה התקבלה ממשרד האוצר

התנועה לחופש המידע ביקשה ממשרד האוצר וממשרד ראש הממשלה מידע על היתרי הכניסה שהונפקו לבכירי חברת כי"ל ובהם למנכ"ל החברה ניר גלעד בתקופת הדיונים על ששינסקי 2. משרד האוצר שלח תשובה. משרד ראש הממשלה לא מסר מידע.

ועדת ששינסקי 2 עסקה במיסוי רווחי היתר של חברות הכורות וחוצבות משאבי טבע. סביר להניח כי מספר הפגישות של נציגי כי"ל עם פקידים בממשלה יכול ללמד על הנגישות הקלה של אנשי כי"ל אל בעלי תפקידים בממשלה, מה שלא ניתן לגבי אזרחים מן השורה. מספר הפגישות גם יכול ללמד על הלחץ שהופעל על הממשלה מטעם כי"ל לגבי גובה המיסוי

המידע שהתקבל בתנועה לחופש המידע:

שמונה פגישות קיימו בכירי כיל עם בכירי משרד האוצר לקראת גיבוש הסכם ששינסקי 2, כך עולה מנתוני היתרי הכניסה לאוצר בחודשים האחרונים. הנתונים התקבלו בעקבות בקשת חופש מידע שהגישה התנועה בעבור "כלכליסט".

הפגישה הראשונה התקיימה בתחילת מאי, בעוד ששר האוצר משה כחלון ביקש את המלצות ששינסקי 2 בחוק ההסדרים. בפגישה נכחו יו"ר כיל ניר גלעד, הממונה על התקציבים אמיר לוי וסמנכ"ל קשרי הממשל של כיל רני לובנשטיין, בניסיון להגיע לפשרה בנושא. בסוף אותו החודש נפגשו נציגי החברה עם אגף החשבת הכללית לדיון שהוגדר כעוסק "בנושא זכויות המדינה מכוח מניית הזהב". עשרה ימים אחר כך הגיע יו"ר כיל גלעד לפגישה נוספת עם החשכ"לית עצמה מיכל עבאדי־בויאנג'ו, ולאחר יומיים שוב הגיע לפגישה, הפעם עם מנכ"ל כיל סטפן בורגס ועובדים נוספים.

הפגישה האחרונה באוצר, בין גלעד ללוי, התקיימה בדיוק חודש לפני אישור המלצות הוועדה. ההמלצות התקבלו ללא הסכם פשרה, ולכן מסע הלחצים של ראשי כיל לא נשא פרי. הם גם כשלו בניסיונם לקבוע פגישה ישירה עם כחלון.

להמשך קריאה באתר התנועה לחופש המידע כולל המסמכים המקוריים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. Sassi6 :

    למעט יו"ר ההסתדרות

    האסטרטגיה הטקטית של כחלון עבדה, הוא סירב לפגוש את בכירי כיל למרות כל ההפצרות, ככה הוא לא נכנס לסוגיה הרגישה והמניפולטיבית של פיטורי התייעלות, אריה דרעי טעה בזמן כהונתו כשר הכלכלה, הוא פגש את בכירי כיל, הוא לא עמד בלחץ המניפולטיבי של פיטורי התייעלות למרות שאין הם שייכים לקבוצת השקופים, דרעי ניסה למצוא פשרה לטובת עובדי כיל, ובכל זאת, דרעי למד מהניסיון, הוא סירב לפגוש את בכירי חברות הגז עד ליום ההתפטרות, אז למה כל בוקר מתפללים השרים הכלכליים "אל תביאני לידי ניסיון"? כי קשה מאד לעמוד בלחץ של בכירי המגזר הפיננסי, אז טוב יעשו אם מדרעי וכחלון יראו וכן יעשו, כלומר, יבטלו את הפגישות עם הבכירים והמכובדים, למעט יו"ר ההסתדרות, לא?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.