חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

התנועה הירוקה ומפלגת מימד יחברו לבחירות 2009

נושאים בריאות ואיכות סביבה, פוליטי ב 19.12.08 6:02

מזכירות התנועה הירוקה ומועצת מימד אישרו הקמת רשימה משותפת בבחירות לכנסת ה-18. היום, יום שישי, תובא ההצעה להכרעה סופית בכינוס האסיפה הכללית של התנועה הירוקה

מדווח: ניר הירשמן, דוברו של יו"ר מימד, חה"כ הרב מיכאל מלכיאור

 

חיזוק משמעותי למימד ולתנועה הירוקה- שתי התנועות סיימו בימים האחרונים מו"מ לחיבור וריצה ברשימה משותפת לבחירות לכנסת ה- 18. אמש המליצה מזכירות התנועה הירוקה על החיבור בין התנועות והיום הסמיכה מועצת מימד את יו"ר התנועה, ח"כ הרב מיכאל מלכיאור לסכם על תנאי החיבור בין התנועות. אישור סופי לחיבור יתקבל ביום ו' עם כינוס אסיפת חברי התנועה הירוקה.

 

הקשרים ההדוקים בין ח"כ הרב מיכאל מלכיאור, מהמחוקקים הירוקים הבולטים בכנסת, לבין ראשי התנועה הירוקה, ערן בן-ימיני ופרופסור אלון טל, מתפרסים על-פני שנים ארוכות של שיתוף פעולה בנושאים סביבתיים, בכנסת ומחוצה לה. מיד לאחר ההכרעה ביום שישי – יחלו ההכנות לקמפיין "קצר אך מפתיע" – מבטיחים פעילי שתי התנועות.

 

בראש התנועה המאוחדת יעמדו במשותף יו"ר מימד, ח"כ הרב מיכאל מלכיאור ויו"ר התנועה הירוקה ערן בן ימיני. הצדדים הסכימו כי רשימות שתי התנועות תשתלבנה לסירוגין ברשימה המשותפת.

 

ח"כ הרב מיכאל מלכיאור, יו"ר מימד אמר היום כי: "עשר שנים של פעילות פרלמנטארית סביבתית חברתית מובהקת הבשילו לכדי החיבור הנחוץ כל כך בעת הזו. ערן בן- ימיני אשר יסד את מגמה ירוקה עומד בראש התנועה הירוקה האמיתית ולאחר שותפות ארוכת שנים במאבקים סביבתיים אין טבעי מהחיבור בין התנועות".

 

ערן בן- ימיני יו"ר התנועה הירוקה: "מזה יותר משנה אנו עסוקים בבניית התשתית של התנועה הירוקה אשר בה לוקחים חלק בוגרי ומקימי הארגונים הסביבתיים והחברתיים בישראל לדורותיהם. הרב מלכיאור הוא בעל הברית המובהק של התנועה הסביבתית שסייע רבות למאבקי הארגונים הסביבתיים בכנסת ובממשלה. נלחמנו כתף אל כתף בזירה הסביבתית וכעת נלחם יחד על אמון הציבור. החיבור בין התנועה הירוקה למימד הוא טבעי ומתבקש ומציב לציבור הישראלי אלטרנטיבה אמיתית למפלגות ולדפוסי החשיבה הקיימים".

 

בימים הבאים יקיימו ראשי האיחוד מו"מ עם מי שהיה האסטרטג ומנהל הקמפיין של עיר לכולנו ודב חנין בבחירות המוניציפאליות האחרונות בתל-אביב – רון ורבר.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

4 תגובות

 1. שושי פולטין :

  יישר כח!
  נדמה שזה שילוב הרבה יותר הגיוני ומוצלח מאשר מימ"ד עם עמי איילון,
  השאלה כעת כיצד למנף את המפלגה האלמונית

 2. הראל לייבוביץ :

  בקצב הזה, מיכאל מלכיאור לצערי לא יהיה חלק מהכנסת הבאה.

 3. יואב רובין :

  להפך, בקצב הזה מלכיאור יהיה בכנסת. התנועה הירוקה לא רק עוסקת בנושא "טרנדי" אלא היא גם רצינית ובעלת גישה אדומה-ירוקה ולא רק בכותרת.

 4. אריה :

  לשושי ולהראל:
  הם הולכים להיכנס לכנסת וב"ה והתומכים הרבים הם ייכנסו בענק.
  כפי שהוזכר בסוף הקטע רון ורבר הולך להיות מנהל הקמפיין, הוא אדם מוערך ואידיאולוג (דבר נדיר) שרצה מאוד בחיבור הזה של מיימד והתנועה הירוקה ומאמין ביכולתו למנף את החיבור המדהים והטבעי הזה בגדול (הוא סירב להצעה של מרצ).
  שיטת העבודה כפי שהוא הציג אותה וכפי שהוא יישם בהצלחה אדירה עם עיר לכולנו בת"א, קמפיין שטח שעובד על החיבורים הקיימים של אנשים. כל אחד, כולל אותך שושי וגם את הראל אם אתה תומך, מתבקש בזה ליצור קשר עם כל מי שמופיע לו בסלולרי, לעודד ולהלהיב אותם לא רק להצביע למפלגה אלא גם שייפנו הם לכל החברים שלהם וכו' שזהו בעצם גיוס פעילים.

  עכשיו לחלק העיקרי: ב-7 לינואר יתקיים הכנס המרכזי של מערכת הבחירות בגני התערוכה בת"א.
  המטרה היא להביא לשם כ-3000-3500 פעילים (לא למלא את המקום בצורה מאורגנת אלא להביא פעילים!) ברגע שזה יקרה הדבר ימונף לתנועת שטח חזקה וגדולה, ואז לא רק שעוברים את אחוז החסימה אלא שכבר מסמנים יעד של 5-6 מנדטים (יש כ-30 מנדטים שלא יודעים למי להצביע עדיין).

  הדבר תלוי בנו, בכל מי שמאמין באיחוד הזה ובערכים האלה. הגיע הזמן לבנות את העתיד החברתי של ישראל ולהשפיע עליו ממרכז השיח ולא מהשוליים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.