postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » דמדומי הדמוקרטיה – מדוע נבחרי הציבור אינם מגנים טירור יהודי כלפי פרופ' יעקב מלכין?

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דמדומי הדמוקרטיה – מדוע נבחרי הציבור אינם מגנים טירור יהודי כלפי פרופ' יעקב מלכין?

נושאים זכויות אדם, מכתבים ב 24.01.16 1:16

את ישראל תוקף גל עכור של חוסר סובלנות כלפי האחר, ונבחרי הציבור שותקים. על ביתו של פרופ' יעקב מלכין, מייצג יהדות חילונית, רוססו כתובות נאצה והושאר מכתב איום. השכנים ומקום עבודתו של הפרופ', אוניברסיטת תל-אביב, גינו את פעולת הטירור של יהודים כלפי יהודי. נבחרי הציבור שותקים

פרופ' יעקב מלכין הוא מנהל מכון "תמורה" ליהדות חילונית הומניסטית. נראה כי יש מתנגדים לפעילותו למען יהדות חילונית והם מפעילים אמצעים של טרור כדי להניאו מפעילותו. ביום חמישי, 21 בינואר, לפנות בוקר רוססו על קירות ביתו כתובות נאצה והושאר מכתב איום ולידו סכין. במכתב נכתב בין השאר: " "זוהי אזהרה עבורך להפסיק מיד כל פעילות אתיאיסטית וכופרנית שאתה מוביל או לוקח חלק בה. עליך לעצור בצורה מוחלטת ומיידית את עיסוקך בהדחת והסתת עם ישראל מאלוקיו".

פעולת טרור אלימה זו משקפת אווירה של קנאות וחוסר סובלנות כלפי דעות אחרות וסותרת את הרוח הדמוקרטית הפלורליסטית כפי שהיא מובעת במגילת העצמאות.

כתבות רבות פורסמו על כך בתקשורת. אך האירוע המזעזע לא עורר את נבחרי הציבור לגינוי פעולת טירור זו. לעומת זאת, השכנים, ומקום עבודתו של פרופ' מלכין, אוניברסיטת תל-אביב, הביעו תמיכתם בפרופ' מלכין ובערכים שהוא משקף. אוניברסיטת תל-אביב שלחה את המכתב לשר החינוך נפתלי בנט וקראה לו לפעול למען סובלנות ולגנות את פורעי החוק. תגובה מהשר עדיין לא הגיעה.

מכתב השכנים:

י"ב בשבט תשע"ו, 22 בינואר 2016–01–22

יום שישי לקראת שבת שלום

משפחת מלכין יקרה,

אנחנו נשות ואנשי ירושלים, מהמושבה הגרמנית והסביבה, מזרמים שונים ביהדות, חילוניות וחילונים, דתיות ודתיים, מסורתיות ומסורתיים, אתיאיסטיות ואתיאיסטים, מחזקים את ידכם בשעה זו.

אנחנו מאמינות ומאמינים שירושלים מרובת חשיבה היא ירושלים רצויה וטובה.

אנחנו רוצים לפעול למען שכונה, עיר וחברה הניזונים מזרמים שונים של יהדות ליצירת נהר של חיים משותפים בהם כבוד הדדי והערכה הדדית הינם נר לרגלינו.

שבת שלום,

על החתום……… (השמות שמורים במערכת)

 

המכתב מאוניברסיטת תל-אביב:

נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' יוסף קלפטר, ורקטור האוניברסיטה, פרופ' ירון עוז, שיגרו היום מכתב לשר החינוך, נפתלי בנט, בעקבות התקיפה האלימה כנגד פרופ' יעקב מלכין. במכתבם כותבים הנשיא והרקטור:

"שמענו בזעזוע רב על התקיפה האלימה על ביתו של פרופ' יעקב מלכין, פרופ' אמריטוס של אוניברסיטת תל אביב. כנגד פרופ' מלכין, ראש המכון הבינלאומי ליהדות חילונית-הומניסטית, הופנו כתובות נאצה, ואף איומים ברצח, כל זאת בשל אמונתו והדעות בהן הוא מחזיק.

לאחרונה שוטף את החברה הישראלית גל עכור של חוסר סובלנות קיצוני נגד תופעת "האחר". אנו עדים לגילויי אלימות מילוליים קשים, ואף פיסיים, נגד כל מי שמעז להחזיק בדעה או באמונה אחרת, בכלל אלה: אנשים, קבוצות או מקומות פולחן דתיים.

אנו רואים בדאגה רבה תופעה זו, הנסוגה מחזון הקמתה של מדינת ישראל, כפי שבאה לידי ביטוי במגילת העצמאות, היינו: להשתית חברה המבוססת על חירות, שוויון זכויות, חופש דת, מצפון, חינוך ותרבות.

חובה עלינו להישמר מכל משמר מהתרחבות השסעים בחברה הישראלית ולבלום ביד קשה גילויים של גזענות, חוסר סובלנות ואלימות כלפי כל מי שמחזיק בדעה אחרת.

כשר החינוך, אנו קוראים לך לצאת נגד רוח העוועים המשתוללת במדינה, לפעול להגברת הסובלנות בחברה הישראלית ולתמוך בנקיטת צעדים חריפים כנגד פורעי חוק המאיימים על מדינת ישראל הדמוקרטית".

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

9 תגובות

 1. רפי לאופרט :

  עבודה שחורה ומשחירה ולא במקרה

  את ישראל לא תקף שום גל עכור. ישראל הולכת ומסגלת לעצמה את הגישה והשיטות של השמאל בניהול מאבק "רעיוני" נגדשוללי דרכו. נקודת המוצא של השמאל היא שאין בילתו וכל מי שאינו מקבל את דעתו הוא גזען, פשיסט, אפרטהיידיסט ועוכר רוח האדם. ועל כן מותר להשמיצו, להחרימו, להפגין נגדו, לפגוע בפרנסתו, להשחיר את דמותו ולהסית נגדו בכל דרך מזדמנת.
  השינוי המתחולל כיום בישראל הוא שתמה תקופת האסימטריה בין השמאל לימין. מעתה, כל מה שמותר לשמאל מותר גם לימין. אם השמאל עדיין לא הפנים זאת, מוטב יזדרז להפנים. עתה צריך להתנהל בישראל שיח של שוים, בגובה העיניים, באותם כלים ובאותן שיטות.
  מותר להתנגד לרעיונות השמאל ולחשוב אחרת, אבל אם התנגדות תוביל לאלימות מילולית או מעשית (חרמות, נידוי, שיסוי, וכו'), כגון זו שמתנהלת נגד המתישבים באיו"ש, נגד חיילי צה"ל המבצעים את תפקידם באשר הם או נגד קולגות באקדמיה שדעותיהם ועמדותיהם הפוכים לאלה של השמאל או נגד עיתונים ועיתונאים שאינם חלק מן הברנז'ה השמאלנית – השיטה לא תוגבל רק למהלכים בכיוון אחד. השמאל חייב להבין ש"תכסיסיו" המתקדמים נלמדים ע"י אחרים ולאחר תקופת דגירה כזו או אחרת, חוזרים אליו כבומרנג – ולפעמים, למרבה הפלא, התלמידים עולים על רבותיהם.
  אם החברה הישראלית תהיה חסרת סובלנות, ליקוי זה לא יהיה חד-כיווני. אם יהיו בה חוגים אנרכיסטים המבקשים לקבל הכרעות ברחוב משום שכשלו להגיע לעמדות השפעה בדרך הדמוקרטית הלגיטימית, התגובות תהיינה בהתאם. אם יהיה מי שיחרוג מן הקונצנזוס הלאומי היסודי, היחס אליו ואל משנתו צפוי להיות בהתאם. לכל אחד שמורה הזכות לבחור את דרכו, אבל לא הזכות להתמם.
  ישראל איננה "עוד דמוקרטיה מערבית". ראשית, אין למערב סיבות להיות מרוצה מעצמו יתר על המידה. שנית, ישראל הגדירה עצמה כמדינה יהודית ודמוקרטית – היחידה מסוג זה בעולם. דאוי שכל מי שרוצה להיות אזרח בה, יכבד החלטה זו וינהג בה דרך-ארץ; או…. ייענה במטבע דומה.
  שגו קברניטי האוניברסיטה על ששלחו מכתבם זה, משום שלא כך נהגו כאשר עמדו על הפרק סוגיות אחרות בעלות אופי דומה, כגון החרמת אוניברסיטת אריאל. אין תוקף מוסרי של ממש לעמדות מתחסדות או לגישות אופורטוניסטיות. או שכולם שוים, או שיש מי ששווה יותר; ואז יחליט כל אחד מיהו השווה יותר בעיניו.
  מציע להפנים את השינוי המתחולל בחברה הישראלית, משום שהוא תנאי ליצירת מודוס ויונדי עדכני וצודק יותר מזה שהיה קיים כאן בשני הדורות הראשונים לעצמאות.
  לאחר שאמרנו כל אלה, אם נעברה עבירה כלפי מלכין עפ"י חוקי המדינה, יש לחפש את העבריינים ולפעול נגדם כחוק.

 2. דליה :

  האם דיווח על אירוע אלים הוא השחרה?

  רפי
  בוצע פה מעשה אלימות. מאיימים על חייו של אדם. האם כך מתנהג השמאל? האם הימין למד מהשמאל להתנהל כך?

 3. דליה :

  מדוע נבחרי הציבור לא מגיבים לאלימות המסכנת את הדמוקרטיה?

  פוליטיקאים במנזר השתקנים
  לא פוליטיקאי מסורתי, לא פוליטיקאי דתי, חברתי, ציוני, בטחוני, ימני או שמאלני. איש מהם לא הרים טלפון לחזק את ידיו של פרופ' יעקב מלכין, שמצא סכין מטבח גדולה ומכתב איום בפתח ביתו

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4756861,00.html

 4. סימטריה בין הסוס לרוכבו. :

  ה"סימטריה" היא טכסיס ידוע. יש ספרות שמפרטת אחד לאחד את כל טכסיסי הדמגוגיה של הפשיזם. אף אחד לא צריך "ללמוד" מהשמאל.

  לאופרט ממש גאון הסטורי.

  זה נכון – מוסליני התחיל בשמאל. היטלר "למד" מהשמאל. גבלס "למד" מהשמאל.

  הם למדו מהשמאל כמו שסבתא שלי "למדה" מהשמאל.

  אם הם למדו ממישהו זה מסטלין, והיטלר אפילו הצליח לעלות על סטלין עם כל הגולגים בסיביר והטרנספרים שעשה.

  איכשהו, לדרגה של הנאצים סטלין לא הצליח להגיע. לא עלה על דעתו, שאם כבר, אפשר פשוט לאייד אנשים בתאי גזים.
  איך הוא לא חשב על זה סטלין?

  ככה לומדים "אינטלקטואלים" יהודים את הלקח מהשואה, "סימטריה" עם השמאל? "סימטריה" בין הסוס לרוכבו?

 5. "סימטריה" בין שופכי הדם לשופכי הדיו. :

  הימין מחכה בקוצר רוח ל"שמאלני" הראשון שישאיר על סף הדלת של "אינטלקטואל" ימני איזה סכין, לפחות סכין. ואני לא אתפלא - אם לא ימצא מתנדב "שמאלני" למשימה לא תהיה ברירה אלא לשלוח מישהו לשרוף את הרייכסטאג.

  החוצפה של לאופרט גם עוברת כל גבול, וגם מצביעה לאן הדרדרנו.
  מתי נמצא "שמאלני" שהשחית כנסיות ומסגדים?
  מתי כיוון "שמאלני" אקדח לראשו של ראש ממשלה?
  מתי השליך שמאלני רימון להפגנת הימין?
  הרשימה המפורטת להבהיל כאן
  שרשרת הטרור היהודי
  http://on-the-left-side.org.il/%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%A8%D7%AA-%D7%94%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%99%D7%94%D7%95%D7%93%D7%99

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  רפי לאופרט האיסטניסט לא מפשפש כנראה יותר מדי באתרים של הימין. אפילו נתניהו ויעלון כבר חשודים.

  בושה וחרפה, והנה הבטחה לרפי לאופרט – אתה חי בסרט. השמאל רק עכשיו מתחיל לדבר.
  כן לדבר.
  אתם תשפכו דם ותצעקו געוואלד ואנחנו נראה לכם מאיפה …..הדג.

  אין הבדל בין פשיסט יהודי לפשיסט פלסטיני – אתם אותו הדבר.

 7. ירמיהו הנביא ויוחנן בן-זכאי :

  בקיצור – רפי לאופרט תתבייש.

 8. לקסי :

  ואיזו מקריות מסמרת שיער ומצמררת הסמיכה את "דם על המדרגות" לסכין אצל מלכין

 9. ג'פרי :

  ערכים אוניברסליים

  אם ישראל רוצה להיות מדינה נאורה ובעלת ערכים אוניברסליים עליה לדרוש ממנהיגיה לגנות כל מעשה של אלימות או בריונות על רקע רעיוני.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.