postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » דם על המדרגות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דם על המדרגות

נושאים אמנות, על עצמנו, פוליטי ב 24.01.16 1:07

הסיפור הקצר הבא הוא פרק אחד מסיפור בהמשכים. הוא נכתב על ידי רוית בר-נור שבחרה לעצמה אז את שם העט "אופק עקרב". הוא נכתב ופורסם לפני קצת למעלה משלוש עשרה שנה. נוכח תעתועי השבועות האחרונים, האם אנחנו מתקרבים למצב שהוא יהיה חדשה עיתונאית?

שתי מכוניות וולבו שחורות, אטומות חלונות, עוצרות בפתח בניין משרדים אפור במרכז תל אביב. אנשי ביטחון נשפכים מתוך כלי הרכב, עיניים ערניות סורקות את השטח, מוודאות שהוא סטרילי ובטוח והאיתות המאשר נמסר ומועבר הלאה – אל המאבטחים שבפתחי שתי המכוניות.

מתוך שני כלי הרכב נפלטים בזה אחר זה ארבעה גברים כרסתנים, חנוטים בחולצות כפתורים תכלכלות ומכנסי פנסים שחורים. מעין תלבושת אחידה של עסקנים מפלגתיים בכירים. הם מחייכים זה אל זה וממשיכים בטבעיות שיחה שהתנהלה מן הסתם גם בין קירות הפלדה של הוולבו.

כולם פונים לעבר המדרגות המובילות אל דלתות הזכוכית הרחבות של הבניין. המאבטחים מקיפים אותם בטבעת רפויה, משאירים להם מקום לשוחח בלי ללחוץ את החלל שסביבם. הרביעיה מועדת במעלה המדרגות, פימות מתנודדות נאבקות במתקן שנבנה עבור אנשים קלים וכשירים יותר, ואז נעצרת בהפתעה, כשרעם מטרטר באוויר ואחד המאבטחים צונח על גבו של האחרון ביניהם. עוד רעם ופרחים באדום מלבלבים על חולצות התכלת של שניים מיוצאי הוולבואים. אנשי הביטחון מזנקים, באיחור, להפיל את האחרון שנשאר על רגליו ולחפות עליו ועל האחר, שמעד תחת משקלו של המאבטח הפצוע.

מקור הירי מאותר בשניות, אבל ברגע שנפתחת לעברו אש, נוסף מקור ירי חדש שמשתק את המאבטחים ושולח אותם למצוא מחסה בכל מקום שיוכלו. שני העסקנים על מדרגות הבניין ואנשי הביטחון המחפים עליהם, חשופים לגמרי. האש – משני מוקדים שונים שעוד לא נוטרלו, קוצרת אותם בלי היסוס. שתי דקות אחר כך משתרר שקט לא טבעי במקום. 8 גופות מוטלות על מדרגות הבניין. גופה נוספת, של גבר חמוש, מוטלת ברחוב במרחק כמה עשרות מטרים ויללות האמבולנסים וניידות המשטרה הולכות ומתקרבות, מנסרות את השקט בחדות ובבהירות המאפיינות בשורות איוב בארץ הגזירה הזאת.

פחות משש דקות עברו מרגע שעצרו מכוניות השרד בפתח בניין המפלגה ובהן איבד גוש השמאל בארץ את ראשי ההנהגה שלו, לטובת הקלות הבלתי נסבלת של צרור קליעי 5.56 חסרי פנים ופניות.

העתיד נראה עכשיו אדום כמו מדרגות בית המפלגה מכוסות הדם ושאריות חומרי החבישה המסמורטטים. יללת האמבולנסים מחרישה אוזניים וחריקת הבלמים מצלקת גם את האספלט ומסמנת אותו לעולם: גם במקום הזה נשפך דם חפים מפשע. או שמא לא?…

הבהרה: הקטע הזה נכתב ביום רביעי, בשעת לילה מאוחרת, שעות לפני האירועים במומבסה, קניה, ובבית שאן. התכוונתי לפרסם אותו בחמישי בבוקר והחלטתי לעכב את פרסומו עקב הידיעות על הפיגוע בקניה. המשך היום הביא עלינו גם את פיגוע הירי המזעזע בבית שאן והקטע הזה הפך כמעט נבואי. אולי הייתי צריכה להמנע מפרסומו, אבל קשה לי לגנוז לגמרי חלק משמעותי כל כך של הסיפור. נסו לראות אותו ככזה בלבד, ולא ליחס לו משמעויות אחרות. קשה לי לאחל לכם קריאה נעימה לרגל הנסיבות, אז פשוט אגיד תודה. ודי.

נכתב על ידי אופק עקרב , 29/11/2002 04:25

נערך על ידי לקסי
תגיות: ,

3 תגובות

 1. לקסי :

  וזה מה שכתבה המחברת בדף הפייסבוק שלה

  Ravit Bar-Nur‎‏ ‏‏מרגישה ‏נוסטלגית‏‏.

  ——————-
  לפני 14 שנה התחלתי לכתוב סיפור מתח בהמשכים, בפורמט שהיה אז ייחודי לגמרי: הפרקים התפרסמו בבלוג ייעודי שפתחתי תחת שם בדוי, נכתבו בגוף ראשון וגוללו עלילה שנראתה בתחילתה כבלוג אותנטי והתבררה רק בהמשך כסיפור בדוי, שעשה שימוש ברשת וב״בלוגוספירה״ שפרחה אז סביב ישראבלוג ותפוז, ככלים מקדמי עלילה.

  אתמול קיבלתי טלפון מפתיע מחבר-רשת וותיק ששאל אם אוכל לעזור לו לאתר פרק אחד מתוך הסיפור, המתאר את רציחתם של בכירי מפלגת העבודה, על מדרגות בית המפלגה.
  הפרק אותר והפך לפוסט מנבא רעות באתר ״עבודה שחורה״ ואני זכיתי לטיול קצר בסימטאות הנוסטלגיה המרירה מתוקה (תקופה לא קלה היתה זו שבה נכתב הסיפור…).

  מוזמנים לקרוא ולהגיב בעבודה שחורה, ואם בא לכם- להמשיך לבלוג עצמו ולבחון אם הוא עומד במבחן הזמן והכתיבה
  😉

  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp…

 2. לקסי :

  וגם זה:
  http://www.blacklabor.org/?p=57610

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  הדמוקרטיה מדמדמת או מדממת?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.