הימין תוקף, השמאל משחק לידיו

המלצה לאנשי השמאל: תפסיקו להגיב למניפולציות של השלטון או שתישארו לעד באופוזיציה

מאת ק. טוכולסקי

בשבוע שעבר הודיעה קבוצה של חברי כנסת מהמיינסטרים המסורתי של הפשיזם הישראלי שיגישו הצעת חוק להוצאת שוברים שתיקה מחוץ לחוק. אם הייתה לנו אופוזיציה מתפקדת, או אמונה בדרכנו, או דרך ללכת בה אחרי מנהיגים שאנחנו מאמינים להם, לא היינו ממצמצים. למי אכפת מעוד אחת מעשרות אלפי הצעות החוק שלא עוברות את הלשכה המשפטית של הכנסת במקרה הטוב ולא עולות לקריאה שנייה ושלישית במקרה הרע? הרי החוק הזה לא יעבור ומי שהציעו אותו, חברי כנסת באמת עלובים ממפלגות שלא עשו שום דבר למען מדינת ישראל או בכלל או כבר שנים ארוכות, עשו זאת בשביל להשיג כותרות שליליות ב"הארץ" שזה טוב להם בבחירות פנימיות (אם בבית היהודי והליכוד לפני המוני מתפקדים ואם בכולנו וישראל ביתנו בפני המשתתף היחיד בהליך הבחירה הפנימי, יו"ר המפלגה).

למה אותם מחוקקים שכוחי אל, אותם משרתי הון מסורים שמפעם לפעם צריכים להסוות את התמיכה שלהם בשוד הגז, או בהורדת המסים על בעלי ההון והגדלת הנטל על ה-99%, או את הפעולה שלהם להשחתת מוסדות המדינה והפיכת מדינת ישראל לרפובליקה דתית בסגנון איראני עם התאמות לפלג האורתודוכסי של היהדות, למה הם עשו את זה אני מבין. כבר שנים שמספר הצעות החוק עולה בהתמדה כי התערובת של עיתונאים עצלנים שחושבים שכל הצעת חוק חסרת סיכוי היא סיבה לכותרת, ופוליטיקאים רודפי כותרות מביאה לכך שבדפוס של הכנסת עובדים שעות נוספות והמקום בארכיון המדינה נגמר. כל הצעת חוק כזו שאין לה שום סיכוי לעבור עושה כותרות ותגובות ושרשורי התייחסויות בפייסבוק ובטוויטר ולכל אחד יש מה לומר, מי מזדעזע ומי תומך ומי נמאס לו ומי בעד ובסוף אין כלום חוץ מחבר כנסת שהרוויח כותרת והמון אנשים שבאו לידי "סיפוק מקלדת" כי הם אמרו את מה שהם חושבים על זה. עד כאן אני מבין. מה שאני לא מבין זה למה אנשים בשמאל כמו עדר של תרנגולות שמישהו הכניס להן שועל ללול ישר יוצא בזעקה.

מתי כבר נלמד? אנחנו אנשי השמאל הפשוטים, החיילים המסורים של המחנה היושבים על המקלדות ומנהיגינו שלא כל נפיחה תקשורתית שח"כ זניח מפריח לאוויר ראוי להתייחסותנו. מתי כבר נבין שככל שאנחנו זועקים יותר חמס הם מרוצים יותר? שככל שאנחנו נאבקים בדיו ונקישות אצבע בהצעות הסרק האלה אנחנו רק מבטיחים שמספרן ילך ויגדל? מתי כבר נבין שאנחנו רק מחזקים את הימין בעזרת השת"פ עם הספינים שלו? די כבר, חלאס, יללות אינן הדרך. התקרבנות לא תביא אותנו לשום מקום. אנחנו צריכים להפסיק להיגרר ולהתחיל ליזום.

דמיינו לכם ראש אופוזיציה (אפילו את הרצוג) שיוצא לתקשורת ומגיב לאיזה ספין של ביבי באומרו, ביבי נכשל והוא מחפש דרכים כדי להסתיר את הכישלון ואת שוד הגז לכן הוא מסית  נגד אויבים מדומים ומסיט את הדיון למקומות אחרים. דמיינו לכם שארגונים וחברי כנסת מספסלים אחוריים, אנשים בעלי השפעה על קהל קוראים ועוקבים יגיבו ככה, יגידו במקום לילל שהימין מנסה להסיט את הדיון באמצעות הסתה אבל אנחנו לא נדבר על הספינים אלא על חוסר ביטחון תעסוקתי ועל קצבת סיעוד ממלכתית, על הגדלת סל התרופות ועל מס חברות דיפרנציאלי, על יום לימודים ארוך מתום חופשת הלידה במסגרת אחת חינם ועל הלאמת משאבי הטבע. פשוט נדבר על מה שחשוב ולא נגרר לספינים. למי אכפת אם חה"כ פורר או חברת הכנסת מועלם רוצים להסיט את הדיון מהשירות שהם נותנים לקומץ של תאגידים וטייקונים ולקומץ של מתנחלים להצעת חוק חסרת סיכוי? תכלס גם לכל מי שהטריגרים שלו נלחצים כדאי להבין שאין סיבה שבאמת יהיה אכפת.

בפשיזם לא נלחמים ביללות. רוצה הקואליציה להעביר את החוק, המון בהצלחה. אני באמת מאחל לממשלת הימין שתצליח להוציא את שוברים שתיקה מחוץ לחוק ויותר מכך, שיעבירו חוק שמספח את הגדה ועוד חוק להקמת בית מקדש עכשיו בהר הבית ואת חוק הנאמנות ואת חוק הלאום וכל חוק הזוי אחר שהם מגלגלים כבר שנים ולא רוצים/מתכוונים/יכולים להעביר. במקום להחזיק אותם כשהם צועקים: "תחזיקו אותי תחזיקו אותי" בואו ניתן להם לעבוד. אני מאחל להם בהצלחה, בואו נתעלם מהספינים בואו נודיע שלא נפריע לחקיקה אלא רק נציב אלטרנטיבה. בואו נגיד שבזמן שבבית היהודי עוסקים בחוק לאיסור על שוברים שתיקה, אנחנו נקים בקדנציה הראשונה תחת שלטוננו 50,000 יחידות דיור ציבורי במרכזי ביקוש להשכרה ארוכת טווח ונרחיב את הקריטריונים לזכאים, שבזמן שביבי מדבר על גיס חמישי אנחנו נלאים את משאבי ומחצבי הטבע ונחזיר לאזרחים את ההון שיופק מהם באמצעות חינוך ובריאות חינם בלי אותיות קטנות. היללות עד כה לא הביאו אותנו לשום מקום ולו בשל כך, שווה לנסות דרך אחרת.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

2 Responses to “הימין תוקף, השמאל משחק לידיו”

 1. מיכאל לינדנבאום הגיב:

  "רק נציב אלטרנטיבה. בואו נגיד שבזמן שעוסקים בחוק לאיסור על שוברים שתיקה, אנחנו נקים בקדנציה הראשונה תחת שלטוננו 50,000 יחידות דיור ציבורי, ונרחיב את הקריטריונים לזכאים, שבזמן שביבי מדבר על גיס חמישי אנחנו נלאים….. היללות עד ×›×” לא הביאו אותנו לשום מקום ולו בשל כך, שווה לנסות דרך אחרת."

  עוד פעם שאפו קורט!!

 2. לקסי הגיב:

  מה ×–×”: "… אנשים בשמאל כמו עדר של תרנגולות שמישהו הכניס להן שועל ללול ישר יוצא בזעקה."?
  שועל בלול התרנגולות הוא לחלוטין סיבה להביא את הלולנים ש"יטפלו" בשועל. אם בהסגרתו לידי רשות הטבע והגנים או אם בשיטות הנקוטות כלפי מי שנראה כערבי ושאלויל יש לו סכין.
  המשל הנכון צריך להיות: "… אנשים בשמאל כמו עדר של תרנגולות שמישהו הכניס להן דחליל של שועל ללול ישר יוצאים בזעקה."
  כי מחוקקי הדמה האלה הם דחלילים הן כשועלים והן כמחוקקים, למרות ראשי התיבות ח"כ המקדימות את שמם.

Leave a Reply