חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מען – תאונה בלשכת התעסוקה במזרח ירושלים

נושאים חדשות, רווחה ושירותים חברתיים ב 11.01.16 0:20

ארגז מתכת באורך 3 מטר התמוטט על ראשי דורשות עבודה אשר המתינו בתור בלשכת התעסוקה בירושלים המזרחית. מאבטחים נמנעו מלספק עזרה ראשונה לנפגעות, ודרשו מהן למחוק צילומים מהאירוע פן יעצרו

על פי עדויות שהגיעו לארגון העובדים מען ארגז המתכת נפל כי הותקן בצרורה רשלנית ולא חובר כראוי לקיר. לאחר האירוע הארגז חובר שוב באמצעות ברגי פח בלבד.

ארגון העובדים מען דורש לספק הולמים בלשכת התעסוקה ובפרט לדאוג להתקנת הארגז בצורה תקינה בטרם יגרם אסון.

ביום שלשי ה-5.1 קרסו שלושת המכונות האוטומטיות הרושמות התייצבות בלשכת התעסוקה בירושלים המזרחית, ולא אפשרו לפונות להירשם, דבר שסיכן את אישור הקצבה לה הן זכאיות. רק לאחר פניה של ארגון העובדים מען למנהל הסניף מר משה בקר, בשעה 11:30 חזרו שתיים מהמכונות לפעול.

קריסת המכונות גרמה לעומס חריג אך למרות העומס, בשעה 12:00 בדיוק, סגרה לשכת התעסוקה את תריס הברזל על המכונות. על פי עדויות דורשות העבודה אשר הגיעו לארגון העובדים מען, עשרות נשים נדחקו באותה השעה ליד המכונות בניסיון להוציא את אישור ההתייצבות, דבר שגרם לתקיעתו של התריס.

מאבטחי הלשכה יצאו החוצה לתקן את התריס ותוך ניסיון לתיקונו הוא התנתק וקופסת מתכת באורך של כ- 3 מטר נפלה על ראשי הנשים שעמדו בתור, ופגעה בכמה מהן. לתדהמת הנשים, במקום לספק טיפול רפואי לנפגעות, המאבטחים הרחיקו אותן, ודרשו ממי שצילמו את האירוע למחוק את העדויות פן יעצרו. הנפגעות המתינו לשווא לטיפול רפואי.

אחת המתייצבות אשר נבחרה בשרירותיות על ידי המאבטחים עוכבה על ידי המאבטחים כ- 20 דקות באיומים כי תוגש נגדה תלונה על פגיעה בתריס הברזל. עד נוסף סיפר כי מאבטחים איימו להזמין משטרה כדי לעצרו אותו אם לא ימחק את התמונות בטענה כי זהו מבנה ממשלתי ואסור לצלם בו.

פועל מקצועי (פח, גבס ועבודה בגובה) אשר היה במקום וסייע להסיר את ארגז הברזל ולהחזיר את ציר התריס שניתק, העיד בפני מען כי הארגז לא היה מחובר לקיר בדיבלים כנדרש, אלא חובר ברשלנות לרצועת פח בברגים שאינם מתאימים ומבלי להיות מרותך.

בתכתובת בין מען למנהל הלשכה מר משה בקר, האשים בקר את דורשות העבודה בפגיעה במכונות ובנפילת ארגז התריס, אך הבהיר כי המכונה המקולקלת תתוקן בדחיפות. מבדיקה שערכנו מכונות ההתייצבות האוטומטיות אכן תוקנו, וארגז התריס הוחזר למקומו אך לא חוזק אל הקיר כנדרש.

ארגון העובדים מען מתריע מזה זמן רב מפני הליקויים הקשים באתר לשכת התעסוקה המשרת מדי יום כ-500 איש: המקום איננו עומד בתנאי הנגישות המינימאליים, מכונות ההתייצבות האוטומטיות אינן עומדות בעומס, אין במקום מים זורמים, ספסלים או שירותים. תנאים אלו הופכים את ההתייצבות בלשכת התעסוקה לאירוע רווי דחק, צפיפות, קשיים ומתח, המתמשך שעות ארוכות. מען כינס קואליציה של ארגונים ב- 19.12.2015 במרכז אל-ענאייה אל-אהליה במזרח ירושלים, בדרישה לשפר את תנאי קבלת הקהל הבלתי אפשריים בלשכת התעסוקה ומשרד הפנים בוואדי ג'וז. לידיעה
לאחרונה, בתשובה לדו"ח מקיף שפרסם מען, הוקמה במקום סככה קטנה. זו מהווה שיפור מסויים, אך עדין אינה מספקת מחסה לכלל העומדים בתור הארוך. ארגון העובדים מען מזהיר כי אם ארגז המתכת לא יותקן באופן בטיחותי הוא עלול להתמוטט בשנית, ודורש לספק תנאים הולמים בלשכת התעסוקה.

הודעה מטעם ארגון עובדים מען

לשכת התעסוקהבצילום: הארגז שקרס. צולם על ידי עובר אורח

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.