עמותת "חוננו" מממנת טרוריסטים אך פטורה ממס על ידי משרד האוצר

עמותת "חוננו" הוקמה ב-2001 במטרה "לתת הגנה וסיוע לכל אזרח יהודי שמוצא את עצמו בוקר אח במציאות קשה".בפועל,  עמותת "חוננו" מממנת טרוריסטים יהודים ופעילי "תג מחיר"


10 דברים שלא ידעתם על עמותת "חוננו", שנתמכת כלכלית על-ידי המדינה – מכספנו:

1) עמותת "חוננו" הוקמה ב-2001 במטרה "לתת הגנה וסיוע לכל אזרח יהודי שמוצא את עצמו בוקר אחד במציאות קשה".

2 ) בפועל, עמותת "חוננו" מממנת טרוריסטים יהודים ופעילי "תג מחיר" מורשעים בעשרות אלפי שקלים מדי שנה. מי בין נתמכי העמותה? למשל עמי פופר, שרצח שבעה פלסטינים; מחבלי מחתרת בת-עין, שנעצרו כשתכננו פיגוע בבית-ספר לבנות בירושלים; רוצחי הנער הפלסטיני אבו חדיר; ובעז אלברט, שיידה אבנים על אוטובוס שהסיע תלמידות פלסטיניות. אלברט, לדוגמה, קיבל מ"חוננו" יותר מ-58 אלף שקל בשנה אחת.

3) מנהל העמותה הקודם, אריאל גרונר, נעצר על-ידי כוחות הביטחון ונשלח למאסר מנהלי בכלא שקמה לאחר שנקבע כי "פעילותו מגלמת סכנה ממשית לביטחון המדינה ופגיעה בשלום הציבור וכוחות הביטחון". בית המשפט אף קבע כי הוא "פעל להכשרת פעילים להתנגדות בלתי חוקית ואלימה למהלכי ממשלה".

4) שגיא קייזלר, מנכ"ל ועד מתיישבי השומרון, נהנה גם הוא מכספים שהעבירה לידיו עמותת "חוננו", בזכות בית שהקים במאחז לא חוקי ונהרס על-ידי כוחות הביטחון בשנה שעברה. הבית, אגב, נבנה במאחז הלא חוקי "יישוב הדעת" – אותו מאחז בו תכננו מציתי הבית בדומא את שריפת עלי דוואבשה ובני משפחתו.

5) בחודש האחרון מנהלת העמותה קמפיין ציבורי במטרה להשחיר את אנשי שירות הביטחון הכללי ולחבל בפעילותו. נציג הארגון, למשל, טען בראיונות לתקשורת כי "השב"כ החליט לשפוך את דמם של נערים".

6) העמותה הקימה קרן מיוחדת לגיוס תרומות עבור רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר.

להמשך קריאה ב"שישים ואחת"

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Leave a Reply