חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"קדימה מדע" – מכתב התפטרות מורה בשל תנאי העסקה

נושאים חינוך ותרבות, עלו ברשת ב 29.12.15 0:20

להלן מכתב של מורה שהתפטר מתכנית "שלבים" ב"קדימה מדע", התכנית מטפלת בתלמידים החולים המרותקים לביתם. בין שאר דבריו, תנאי ההעסקה לכאורה לא הוגנים, אמנם לפי ההסכם הוא זכאי ללמד תלמידים באזור מגוריו, אך התבקש ללמד מחוץ לאזור מגוריו. התשלום שהוא מקבל אינו מכסה את עלות הנסיעה לתלמידי, ובזמן שהוא מבזבז בנסיעות יכול היה ללמד תלמידים באזור מגוריוי

 21.10.2015

לכבוד

……. מנהלת פרויקט שלבים קדימה-מדע.

הנדון: מכתב התפטרות

 

שלום רב,

 1. שמי ____. אני מחזיק בשני תארים ושתי תעודות הוראה מאוניברסיטת ת"א וברישיון הוראה. אני מורה לחט"ע (בגרות) וחט"ב במקצועות: אזרחות, היסטוריה, תלמוד, מחשבת ישראל ותנ"ך משנת 1997.
 1. אני משמש כמורה במסגרת פרויקט שלבים קדימה-מדע מחודש ינואר 2015. במסגרת זו לימדתי    תלמידי חט"ע לבגרות (אזרחות, היסטוריה, תושב"ע, תנ"ך, אנגלית ועברית) ותלמידי חט"ב (אנגלית אזרחות, היסטוריה, עברית, תנ"ך).
 1. אני מבקש להתפטר, מכיוון שתנאי ההעסקה בפרויקט הם לכאורה, לא הוגנים ולא הולמים את כישוריי ותרומתי לתלמידים. כמו כן אינני מקבל מספיק שעות הוראה באזור מגוריי כפי שנקבע לכאורה בהסכם.
 1. התבקשתי ללמד מספר תלמידים, מחוץ לאזור מגוריי, שלא זכו לכאורה, למענה לימודי מתאים  במשך זמן רב אם בכלל ונעניתי, למרות שעל פי ההסכם אני זכאי ללמד תלמידים באזור מגוריי. התשלום ששולם לי עבור כך אינו מכסה את עלות הנסיעה לתלמידים, את הזמן הרב שאני מבזבז בדרכים ואת העובדה שבאותה עת יכולתי לקיים מספר שיעורים באזור מגוריי.
 1. במהלך ביקוריי אצל התלמידים התרשמתי לכאורה, שהם לא מקבלים מענה לימודי מתאים        במשך חודשים אם בכלל וכי לכאורה, רבים מהמורים שהם מקבלים אינם מתאימים כלל לצרכיהם.    למשל, מורים שנשלחים ללמד תלמידים לבגרות ולכאורה אין להם כלל הכשרה ו/או ניסיון בכך.
 1. אני מניח לכאורה, שתנאי ההעסקה המוצעים בפרויקט, אין בהם כדי למשוך מספיק מורים  מתאימים וטובים לשירות חשוב זה. חבל שדווקא התלמידים, שלא שפר עליהם גורלם הבריאותי חווים לכאורה אכזבה נוספת בשל כך.
 1. בגלל חשיבות מתן המענה המתאים לצרכי התלמידים האלה, אני שוקל לשתף מוטבים נוספים במכתב זה: הורי תלמידיי, מנכ"ל קדימה-מדע, משרד החינוך והתקשורת העוסקת בענייני חברה וחינוך.
 1. בהמשך לשיחתנו היום, אני ממלא את דרישתך לשלוח לך מכתב התפטרות.

 

בכבוד רב,

שמו של המורה שמור במערכת

____

המכתב פורסם לראשונה בפייסבוק מאבק לחינוך שווה זכויות לילדים חולים

 

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

3 תגובות

 1. ביזיון וגניבה לאור יום :

  משרד החינוך מבזים את זכות הילדים החולים ללמוד. ילדים רבים מחכים למורים ללא מענה.
  קדימה מדע מכריזים שאין להם מורים ומבקשים מהורים לפנות למשרד החינוך שיחפשו בשבילם מורים, כי אין להם.
  לא קונסים אותם על איחור בשליחת מורים ועל כך שאין להם מטפלים פרארפואיים.

  רחלי אברמזון, לאן נעלמת???

  הורה לילדה חולה

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  משרד החינוך - זה הזמן לקחת אחריות על הפרויקט!

  המורים האלו הם לבו של הפרויקט. הם ראויים לכבוד והערכה ולו באמצעות שכרם. בלעדיהם ישארו התלמידים החולים מנותקים בבתיהם ללא קשר לבית הספר לחברים וללימודים. מצער לשמוע שהם לא מקבלים את היחס והשכר שלהם הם ראויים בגין המאמץ שהם עושים עבור תלמידי משרד החינוך. אומנם הם עובדי חברה ואינם מאוגדים אבל האחריות עליהם היא של מדינת ישראל ומשרד החינוך בשמו הם נותנים את הסיוע הניתן מתוקף חוק מדינה. התלמידים הם תלמידי משרד החינוך. האם שוב יבחרו האחראים על התלמידים להתעלם מהדיווחים המתפרסמים באתר זה לגבי הנעשה בפרויקט?

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  לקוראים של המכתב
  תעזרו לבן שלי לקבל מורה וקלינאית תקשורת.
  לקדימה מדע אין והוא נשאר רק עם סייעת בבית.
  הוא לא רואה ויש לו אפילפסיה.
  הצחוק שלו מתוק וכיף להיות איתו.
  הוא בן חמש.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.