חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

השביתה הכללית במשק – תוספת שכר רק לעובדים החלשים או לכלל העובדים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מכתבים ב 23.12.15 0:32

ההסתדרות נאבקת להעלאת תוספת יוקר אחידה לשכירים במשק. משרד האוצר מוכן להעניק תוספת לעובדים החלשים בלבד. יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים צפרא דוויק מציעה לפרש בזהירות את ניסיונות האוצר להיראות "חברתיים" ומזהירה מפני ניסיונות האוצר להחליש את העבודה המאורגנת. זאת במכתב ששלחה לעובדים הסוציאליים. להלן חלק מהמכתב

כפי שבודאי שמעתם, יתכן ומחר תכריז ההסתדרות על שביתה כללית של כל עובדי המגזר הציבורי. השביתה הינה בעקבות מבוי סתום במו"מ בין ההסתדרות למשרד האוצר. המדינה מציעה נכון לעכשיו תוספת זעומה של כ-2% על פני מספר שנים (כחצי אחוז בשנה). 

ההסתדרות מנגד דורשת תוספת משמעותית בהרבה, ותוספות ייחודיות לעובדים המשתכרים שכר נמוך, ומתנגדת לדרישות האוצר לרפורמות שיחלישו את כוחה של העבודה המאורגנת.

חשוב לציין שכרגע אופן חלוקת התוספת, האם תהיה שקלית או אחוזית, לקבוצת עובדים ספציפית כזו או אחרת אינו בדיון, אלא רק מאבק עקרוני על המסגרת הכללית של ההסכם, ויתר הנושאים ידונו בהמשך.

בתוך כך, במהדורת החדשות של ערוץ 10 ביום חמישי האחרון התראיינו עו"ס יערית חזן-רגב מבית החולים לגליל המערבי נהריה, ועו"ס אפי לאופר מעיריית ירושלים, במסגרת מאמצינו להעלאת המודעות לשכר העו"ס הנמוך ולצורך בפתרונות ייחודיים עבורנו

במסגרת המאבק מופצות באמצעי התקשורת לא פעם טענות חד צדדיות ומגמתיות, בניסיון של משרד האוצר להצטייר כ"חברתי", כדואג לחלשים, בעוד שההסתדרות דורשת תוספת שכר אחידה לכולם (כולל החזקים). כאיגוד מובן מאליו שאנו תומכים בצמצום פערי שכר בין עובדים ובסיוע לעובדים החלשים, שבצר לנו חלק גדול מהעובדות והעובדים הסוציאליים נמנים עליהם. אך עם זאת יש לפרש בזהירות את ההצהרות ה"חברתיות" לכאורה של משרד האוצר, שהן חלק מטקטיקות המו"מ. מי אחראי למצוקת התקנים, לשכר הנמוך, להפרטה – אם לא משרד האוצר?

דרושה לנו לא רק תוספת לעובדים החלשים, אלא שתוספת זו תהיה משמעותית ככל הניתן. ולא פחות חשוב, אל לנו לקבל את דרישות האוצר לפגיעה בכוחה של העבודה המאורגנת כמו למשל חופש מלא לביצוע רפורמות שיפגעו בעובדים. ראינו בחודשים האחרונים במאבקנו ברפורמה בבריאות הנפש כמה חשובה ההגנה על זכותנו להתנגד לרפורמה אשר פוגעת קשות בעובדים ובמקבלי השירות. פגיעה בכוחה של העבודה המאורגנת תחליש אותנו במאבקינו בעתיד, שהרי אין הסכם הפותר את כל הבעיות כולן, ונזדקק לאיגוד חזק והסתדרות חזקה גם בהמשך.

אנו נמשיך לפעול להישג משמעותי ככל הניתן עבור העובדים הסוציאליים בהסכם המתגבש. אך התוספת שתושג במסגרתו, טובה יותר או פחות ככל שתהיה, אינה סוף פסוק במאבקנו למען שכר ראוי לעובדים הסוציאליים, אלא צעד נוסף בדרך ארוכה. כפי שכתבתי בעדכונים הקודמים, נמשיך לפעול למתן שכר עידוד לעובדים הסוציאליים, נמשיך את הטיפול שכבר החל בנושא הכוננויות, תיקון לוח התפקוד שלא עודכן שנים רבות, ובאפיקים נוספים באמצעות המידע שאנו מקבלים מכם – העובדים והעובדות, כפי שהצלחנו בשנה החולפת בהשגת הסכם המומחיות, צו ההרחבה וקליטה להעסקה ישירה של העובדים המופרטים.

איגוד העובדים הסוציאלים

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.